Samodzielność McAfee to efekt wspólnej inwestycji amerykańskiego funduszu TPG oraz Intel Corporation (INTC). Firmy stworzyły samodzielny podmiot w sektorze cyberbezpieczeństwa, który korzystać może z pokaźnego kapitału oraz zasobów operacyjnych i technologicznych. Mniejszościowym inwestorem została również firma Thoma Bravo, która związana jest z TPG. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Intel utrzymał 49-procentowy pakiet akcji.
Dzięki wsparciu partnerów inwestycyjnych McAfee będzie jeszcze lepiej odpowiadał na potrzeby rynku. Za cel stawia sobie również rozbudowywanie swojej platformy oraz nowe inwestycje, zarówno finansowe, operacyjne, jak i technologiczne. Wszystko po to, aby maksymalnie wykorzystać globalne możliwości i szanse na rynku cyberbezpieczeństwa.
Christopher Young, wiceprezes i dyrektor generalny Intela, objął stanowisko głównego dyrektora zarządzającego (CEO) w firmie McAfee. Bryan Taylor – partner w TPG – został przewodniczącym rady nadzorczej.
- Bezpieczeństwo w Internecie jest największym wyzwaniem współczesnego świata. Dotyczy wszystkich, dlatego leży na sercu rodzicom, prezesom firm i przywódcom państw – mówi Christopher Young, CEO McAfee. – Jako samodzielna firma z jasno określonym celem McAfee może zostać bastionem, w którym ludzie i organizacje będą się jednoczyć wspierani przez nowe technologie, aby walczyć ze wspólnym wrogiem i zapewnić wszystkim bezpieczniejszą przyszłość.
- Chris Young i zespół McAfee mają nasze pełne wsparcie jako jedna z największych w branży firm skupiających się na obszarze bezpieczeństwa w sieci – powiedział Brian Krzanich, CEO, Intel. – Bezpieczeństwo jest dla nas kluczowe i pomijając nasz pakiet udziałów oraz stałą współpracę z McAfee, Intel będzie kontynuował prace związane z integracją rozwiązań do ochrony prywatności w naszych produktach chmurowych z miliardami inteligentnych i połączonych ze sobą urządzeń.
- Od samego początku działalności McAfee oferuje swoim klientom rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa – powiedział Bryan Taylor, partner w firmie TPG Capital i przewodniczący rady nadzorczej w McAfee. – Zaangażowanie w innowacje produktowe, rozbudowana sieć partnerska i wysoki poziom obsługi klienta tworzą zaufaną markę, która może z powodzeniem działać jako samodzielny podmiot. Z nadzieją czekamy na współpracę z firmą i naszymi partnerami. Razem będziemy się rozwijać i kontynuować tworzenie platformy cyberbezpieczeństwa, która zapewni skuteczną ochronę klientom w środowisku szybkich i gwałtownych przemian.
- McAfee to globalna organizacja z 30-letnią historią, a także marka znana w świecie z innowacji, zaufania i współpracy. Od lat działamy w sektorze programów zabezpieczających i dostrzegamy ogromną szansę dla firmy McAfee na dalszy rozwój i innowacje – powiedział Seth Boro, partner zarządzający w Thoma Bravo. – Nasza znajomość branży i doświadczenie w budowaniu sukcesu wielu firm z pewnością przyniosą korzyści McAfee. Z nadzieją też spoglądamy na przyszłą współpracę z zespołem kierowniczym i naszymi kolegami z TPG oraz Intel, z którymi przeprowadzimy McAfee przez kolejny etap rozwoju.
Firma przedstawiła również nową strategię, kładącą nacisk na innowację, zaufanie i współpracę.
Innowacja
McAfee skupia ponad 7500 specjalistów z sektora cyberbezpieczeństwa oraz posiada ponad 1,200 patentów na technologie zabezpieczające. Prowadzi również ośrodek badawczy McAfee Labs, który jest ważnym w świecie źródłem informacji o zagrożeniach cybernetycznych.
Dzięki wykwalifikowanej kadrze, technologii i działaniom badawczo-rozwojowym rozwiązania McAfee gromadzą i korelują dane rzeczywiste z milionów czujników monitorujących kluczowe wektory zagrożeń. To umożliwia bieżące wprowadzanie innowacji najbardziej potrzebnych w produktach.
Zaufanie
Wielokrotnie nagradzane produkty i rozwiązania McAfee zapewniają dziś ochronę ponad 3,7 miliarda punktów końcowych każdego dnia, w tym 87% największych światowych banków i firm z listy Fortune 100, nie mówiąc o ponad 250 milionach urządzeń konsumenckich. Przez ostatnie trzy dekady (od 1988 roku, kiedy to w Internecie pojawił się pierwszy robak, aż do ostatniego skomasowanego ataku DDoS Mirai w 2016) McAfee pozyskał zaufanie konsumentów, firm i instytucji rządowych, dostarczając praktyczne rozwiązania zapobiegające i przeciwdziałające zagrożeniom.
Współpraca
McAfee wierzy w moc współpracy ludzi, organizacji i technologii, bo tylko wtedy możliwe będzie skuteczne zapewnienie bezpieczeństwa. Inicjatywa McAfee Security Innovation Alliance – program partnerstwa technologicznego – zrzesza ponad 135 członków z całego świata. W ciągu ostatniego roku ponad 30 partnerów dokonało lub zaplanowało integrację z McAfee Data Exchange Layer (DXL) – szyną komunikacyjną umożliwiającą interakcje między aplikacjami w czasie rzeczywistym.
O firmie McAfee
McAfee jest jedną z wiodących niezależnych firm w sektorze cyberbezpieczeństwa. W myśl przekonania, że prawdziwa siła płynie ze współpracy, McAfee tworzy rozwiązania biznesowe i konsumenckie, aby uczynić świat bezpieczniejszym miejscem. www.mcafee.com
O firmie Intel
Intel (NASDAQ: INTC) nieustannie przesuwa granice technologii, otwierając nowe możliwości i perspektywy. Informacje o firmie Intel są dostępne na stronie newsroom.intel.com oraz intel.com.
O firmie TPG
TPG to założona w 1992 roku wiodąca firma z sektora aktywów alternatywnych, zarządzająca obecnie aktywami o wartości 74 mld USD i posiadająca oddziały w Austin, Pekinie, Bostonie, Dallas, Fort Worth, Hongkongu, Houston, Stambule, Londynie, Luksemburgu, Melbourne, Moskwie, Bombaju, Nowym Jorku, San Francisco, Sao Paulo i Singapurze. Platformy inwestycyjne TPG obejmują różne klasy aktywów, w tym fundusze private equity, inwestycje w rozwój, nieruchomości, kredyty i akcje spółek giełdowych. TPG oferuje dynamiczne produkty i opcje dla swoich inwestorów, utrzymując przy tym dyscyplinę i pełną sprawność operacyjną w ramach strategii inwestycyjnej i wyników w swoim portfolio. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.tpg.com/.
O firmie Thoma Bravo
Thoma Bravo jest wiodącą firmą działającą na niepublicznym rynku kapitałowym w sektorze oprogramowania i usług opartych na technologiach. Poprzez zestaw funduszy o wartości kapitału przekraczającej łącznie 17 mld USD Thoma Bravo współpracuje z zespołami kierowniczymi firm w ramach wdrażania najlepszych praktyk operacyjnych, inwestycji w inicjatywy rozwojowe oraz przejęć mających przyspieszać wzrost i generować nowe przychody, aby w efekcie zwiększyć całkowitą wartość firmy. Do tej pory współpracę partnerską podjęło wielu liderów branżowych, w tym Blue Coat Systems, Deltek, Digital Insight, Global Healthcare Exchange, Hyland Software, PowerPlan, Riverbed, SolarWinds, SonicWall, Sparta Systems oraz TravelClick. Firma posiada oddziały w San Francisco i Chicago. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.thomabravo.com.
McAfee Rekordowy wzrost cyberataków w sektorze medycznym - Nowy raport McAfee Labs
W każdej minucie pojawia się aż 478 nowych zagrożeń cybernetycznych, wynika z najnowszego raportu McAfee Labs Threats Report: March 2018. Wiele z nich dotyka sektor medyczny – w 2017 roku liczba ujawnionych incydentów bezpieczeństwa w tej branży wzrosła o 211%. Wzrosły też ilości próbek ransomware (o 59% w skali roku) oraz złośliwego oprogramowania dla systemu Mac OS (58%). czytaj więcejNews Cyberprzestępstwa kosztują światową gospodarkę 600 miliardów dolarów! Banki wciąż ulubionym celem ataków
Cyberprzestępczość ma coraz większy wpływ na gospodarki całego świata, wynika z raportu firmy McAfee oraz amerykańskiego Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS). Opublikowany właśnie dokument „Economic Impact of Cybercrime – No Slowing Down” podaje, że przestępstwa cybernetyczne kosztują firmy prawie 600 miliardów dolarów, czyli 0,8% globalnego PKB. W 2014 roku straty te szacowano na 445 miliardów USD. Ulubionym celem cyberprzestępców pozostają banki. czytaj więcejMcAfee Z jakimi cyberzagrożeniami będziemy mierzyć się w 2018 roku? Prognozy McAfee Labs
Co czeka nas w 2018 roku? Eksperci z firmy McAfee przewidują trendy w cyberzagrożeniach w raporcie McAfee Labs 2018 Threats Predictions Report. Według nich 2018 rok przyniesie ewolucję ransomware i rozwój rynku ubezpieczeń od ryzyka cybernetycznego; naruszenia prywatności wynikające z monitorowania konsumentów w ich własnych domach oraz zmiany w wykorzystaniu treści cyfrowych generowanych przez dzieci. czytaj więcejMcAfee Łowcy zagrożeń (threat hunters) i nowy typ zespołu ds. bezpieczeństwa szansą na walkę z cyberprzestępcami. Raport McAfee
Firmy powinny rozbudować swoje działy ds. bezpieczeństwa IT o nowy typ specjalistów – tzw. threat hunters, czyli łowców zagrożeń. Połączenie wiedzy i doświadczenia takich pracowników z innowacyjną technologią pozwoli efektywnie wykrywać i eliminować zagrożenia czyhające na firmy w cyberprzestrzeni. Tak wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez McAfee pt. Disrupting the Disruptors, Art or Science?. czytaj więcejMcAfee Jak firmy tracą dane i jak GDPR może pomóc przedsiębiorcom uporać się z tym problemem? Poradnik McAfee
Według 2016 Data Protection Benchmark Study przebadane firmy wykrywają średnio 17 przypadków wycieku danych dziennie. Badania McAfee pokazują, że ok. 40 proc. z nich spowodowanych jest utratą urządzeń fizycznych, takich jak laptopy czy smartfony. W 59 proc. sytuacji firmy tracą dane, ponieważ są atakowane z zewnątrz, za podobną liczbę przypadków odpowiadają – świadomie lub nie – osoby związane z firmą. Do tego – ponad 50% incydentów wycieku danych zauważają i zgłaszają nie firmy, a podmioty zewnętrzne. To nie są dobre statystyki w świetle zmian w GDPR. czytaj więcejMcAfee Rekordowy wzrost cyberataków w sektorze medycznym - Nowy raport McAfee Labs
W każdej minucie pojawia się aż 478 nowych zagrożeń cybernetycznych, wynika z najnowszego raportu McAfee Labs Threats Report: March 2018. Wiele z nich dotyka sektor medyczny – w 2017 roku liczba ujawnionych incydentów bezpieczeństwa w tej branży wzrosła o 211%. Wzrosły też ilości próbek ransomware (o 59% w skali roku) oraz złośliwego oprogramowania dla systemu Mac OS (58%). czytaj więcejNews Cyberprzestępstwa kosztują światową gospodarkę 600 miliardów dolarów! Banki wciąż ulubionym celem ataków
Cyberprzestępczość ma coraz większy wpływ na gospodarki całego świata, wynika z raportu firmy McAfee oraz amerykańskiego Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS). Opublikowany właśnie dokument „Economic Impact of Cybercrime – No Slowing Down” podaje, że przestępstwa cybernetyczne kosztują firmy prawie 600 miliardów dolarów, czyli 0,8% globalnego PKB. W 2014 roku straty te szacowano na 445 miliardów USD. Ulubionym celem cyberprzestępców pozostają banki. czytaj więcejMcAfee Z jakimi cyberzagrożeniami będziemy mierzyć się w 2018 roku? Prognozy McAfee Labs
Co czeka nas w 2018 roku? Eksperci z firmy McAfee przewidują trendy w cyberzagrożeniach w raporcie McAfee Labs 2018 Threats Predictions Report. Według nich 2018 rok przyniesie ewolucję ransomware i rozwój rynku ubezpieczeń od ryzyka cybernetycznego; naruszenia prywatności wynikające z monitorowania konsumentów w ich własnych domach oraz zmiany w wykorzystaniu treści cyfrowych generowanych przez dzieci. czytaj więcejMcAfee Łowcy zagrożeń (threat hunters) i nowy typ zespołu ds. bezpieczeństwa szansą na walkę z cyberprzestępcami. Raport McAfee
Firmy powinny rozbudować swoje działy ds. bezpieczeństwa IT o nowy typ specjalistów – tzw. threat hunters, czyli łowców zagrożeń. Połączenie wiedzy i doświadczenia takich pracowników z innowacyjną technologią pozwoli efektywnie wykrywać i eliminować zagrożenia czyhające na firmy w cyberprzestrzeni. Tak wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez McAfee pt. Disrupting the Disruptors, Art or Science?. czytaj więcejMcAfee Jak firmy tracą dane i jak GDPR może pomóc przedsiębiorcom uporać się z tym problemem? Poradnik McAfee
Według 2016 Data Protection Benchmark Study przebadane firmy wykrywają średnio 17 przypadków wycieku danych dziennie. Badania McAfee pokazują, że ok. 40 proc. z nich spowodowanych jest utratą urządzeń fizycznych, takich jak laptopy czy smartfony. W 59 proc. sytuacji firmy tracą dane, ponieważ są atakowane z zewnątrz, za podobną liczbę przypadków odpowiadają – świadomie lub nie – osoby związane z firmą. Do tego – ponad 50% incydentów wycieku danych zauważają i zgłaszają nie firmy, a podmioty zewnętrzne. To nie są dobre statystyki w świetle zmian w GDPR. czytaj więcejNews Sieci komórkowe w Polsce - jak wybrać najlepszą ofertę?
Wybór odpowiedniej sieci komórkowej może być wyzwaniem, biorąc pod uwagę liczbę operatorów działających na rynku i różnorodność dostępnych ofert. Dla użytkowników, którzy szukają atrakcyjnych warunków abonamentowych, kluczowe są takie parametry jak cena, pakiet internetowy, dostępne promocje oraz czas trwania umowy. Na stronie www.wskoczpokase.pl znajduje się ranking sieci komórkowych, który umożliwia dokładne porównanie ofert dostępnych na polskim rynku. Dzięki temu każdy może szybko sprawdzić, która oferta najlepiej odpowiada jego potrzebom. czytaj więcejNews Najczęstsze błędy w ochronie przeciwpożarowej i jak ich unikać
Ochrona przeciwpożarowa jest kluczowym elementem zapewnienia bezpieczeństwa w każdym budynku, zarówno mieszkalnym, jak i komercyjnym. W obliczu rosnącego ryzyka pożarów, właściwe zabezpieczenia mogą stanowić różnicę między minimalnymi szkodami a katastrofą. Skuteczne systemy ochrony przeciwpożarowej nie tylko chronią życie ludzkie, ale również zabezpieczają mienie oraz pozwalają na szybką reakcję w sytuacjach kryzysowych.Pomimo rosnącej świadomości dotyczącej znaczenia ochrony przeciwpożarowej, wiele budynków wciąż cierpi z powodu podstawowych błędów, które mogą mieć poważne konsekwencje. W tym artykule omówimy najczęstsze błędy związane z ochroną przeciwpożarową i podzielimy się praktycznymi poradami, jak ich unikać. Wiedza na temat tych pułapek jest nieoceniona dla każdego, kto chce zapewnić maksymalne bezpieczeństwo dla siebie i innych. czytaj więcej