Polska nie ma dużych, rozpoznawalnych w kraju, jak również na świecie targów technologicznych. Kilkanaście lat temu taką szansę miał przed sobą Kongres Technologiczny organizowany przez jednego z operatorów telekomunikacyjnych, lecz impreza zniknęła z kalendarza eventów technologicznych. Wraz z rozwojem Internet of Things oraz zjawiskiem przenikania się branż, lukę tę dostrzegli organizatorzy IoT Poland Show.
“Chcemy, by Polska miała wydarzenie technologiczne z prawdziwego zdarzenia. Taki, na którym będzie spotykał się nie tylko krajowy rynek IoT, lecz taki, który będą przyjeżdżali najwięksi gracze technologiczni zarówno z Europy, jak i reszty świata“ – mówi Paweł Kacperek, pomysłodawca IoT Poland Show.
O tym, że istnieje taka potrzeba, świadczy zainteresowanie pierwszych wystawców grudniowych targów. To oni, wraz z odwiedzającymi budują taki event, jakim jest impreza targowa. Co warte podkreślenia, podczas dwóch grudniowych dni, poza zwiedzaniem samych stoisk będzie można uczestniczyć w konferencjach związanych z tematyką Internet of Things, jak również wybrać się na wieczorną imprezę IoT Poland Show Night, podczas której zostaną wręczone nagrody Connected Life Awards, za najlepsze produkty i usługi roku 2017.
Cała przestrzeń wystawiennicza zostanie podzielona na strefy tematyczne: Connected Cars, Smart City, Smart Home, mHealth/Fitness czy FinTech.
Szczególny obszar dostaną do dyspozycji startupy technologiczne. Jednak ze względu na ograniczoną liczbę stoisk, ich liczba została zawężona do 30. Zgłoszenia można już wysyłać: targi|iotpolandshow.pl| |targi|iotpolandshow.pl
Spotkanie: 14-15 grudnia 2017 w Warszawie.
News Korzystasz z Chatu GPT? Uważaj na podejrzane łącza i wyniki wyszukiwania
Niedawno opublikowane badania ujawniły, że wyniki wyszukiwania, które prezentuje ChatGPT mogą prowadzić do podejrzanych witryn internetowych, na których użytkownicy mogą być narażeni na ataki phishingowe. Co prawda niektóre zapytania kierowane do sztucznej inteligencji – takie jak te związane z kryptowalutami – mogą owocować w złośliwe wyniki częściej niż inne, powinno to jednak zwrócić uwagę na problem, który może stać się znacznie poważniejszy. czytaj więcejNews Artykuł ekspercki: AIoT (Artificial Intelligence of Things) - przyszłość w transporcie i magazynowaniu produktów wrażliwych
Integracja sztucznej inteligencji i Internetu Rzeczy (AIoT) wyznacza nowe standardy w transporcie i magazynowaniu produktów wrażliwych, takich jak leki czy żywność. Dzięki możliwościom precyzyjnego monitorowania, przewidywania awarii oraz optymalizacji procesów w czasie rzeczywistym, AIoT staje się nieodzownym narzędziem do minimalizowania strat i zapewnienia zgodności z wymogami prawa. czytaj więcejNews Co powinien wpisać w CV technik telekomunikacji?
Technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej to zawód, do którego powstania przyczyniła się Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE). Osoba, która ukończy 4-letnią szkołę zawodową, zajmuje się obsługą systemów telewizji kablowych, a także produkcją, montażem i serwisem sprzętu wykorzystywanego przez sieci szerokopasmowe. Tymczasem technik telekomunikacji zajmuje się transmisją różnych informacji na odległość. Jak napisać CV, aby móc ubiegać się to o stanowisko? Co należy umieścić w curriculum vitae? Podpowiadamy.
czytaj więcej