Zakupy zamawiamy kurierem
Nic dziwnego, że usługi kurierskie rozwijają się niezwykle dynamicznie. Wystarczy spojrzeć na sukces InPostu, który po wprowadzeniu usług kurierskich (których początkowo nie świadczył!) do oferty w sierpniu 2015 roku w ciągu dwóch kolejnych lat stał się trzecim największym graczem na polskim rynku. Widać, że w tej niszy było mnóstwo miejsca do zagospodarowania.
Dla sklepów internetowych dostawa kurierem jest oczywistym rozwiązaniem. Kurier nadanie paczki przyjmie w siedzibie nadawcy, zabierając od razu przesyłki dla wielu klientów, które następnie dostarczy im wprost do rąk w domu lub w pracy. A jeżeli korzystają z usług InPost, to kurier może przekazać paczki do przesłania do paczkomatu. Natomiast jeśli chodzi o przesyłanie paczek między osobami prywatnymi, wciąż dla wielu osób domyślną formą jest poczta.
Zamów kuriera!
Tymczasem dla osób prywatnych przesyłki kurierskie też mogą być dobrą opcją. Co prawda wysłanie zwykłego listu może być mniej skomplikowane: teoretycznie musisz tylko wrzucić list do skrzynki a za dzień-dwa (jeśli wysyłasz priorytetem) trafi do skrzynki pocztowej odbiorcy. Ale to wszystko pod warunkiem, że jesteś przewidujący i masz w domu znaczki i koperty. W przeciwnym razie czeka cię niestety wyprawa na pocztę. A jeżeli chcesz nadać przesyłkę poleconą albo paczkę, to już w ogóle bez wizyty w urzędzie (i nieuchronnego stania w kolejce do okienka) się nie obejdzie. A to przy założeniu, że między pracą, zakupami i innymi obowiązkami zdołasz dotrzeć do wspomnianego urzędu w godzinach jego otwarcia. Tymczasem kurier nadanie paczki przyjmie u ciebie w pracy, jeżeli tak sobie zażyczysz. A jeżeli korzystasz z usług InPost, to możesz też nadać paczkę kurierską w czynnym 24/7 paczkomacie. Do tego w przypadku listów poleconych i paczek Poczta Polska nie jest jakoś nadzwyczajnie konkurencyjna cenowo. W sumie więc nadanie paczki kurierem jest niezłą alternatywą.