Namiot, camping czy hotel? Niezależnie od tego jaką formę wakacji planujemy, warto zabrać ze sobą kilka akcesoriów, które mogą okazać się niezbędne.
Lato to okres urlopów i wyjazdów. Zanim jednak wyruszymy w wyczekiwaną podróż musimy się… spakować. To żmudne zajęcie, lecz od tego, co znajdzie się w naszej walizce, może zależeć cały wyjazd. Najważniejszą zasadą jest: Nie zostawiaj pakowania na ostatnią chwilę. O przygotowaniach do wyjazdu warto pomyśleć odpowiednio wcześniej – tylko wtedy zmniejszy się prawdopodobieństwo, że o czymś zapomnimy.
Zawsze naładowani
Smartfony są urządzeniami, bez których większość z nas nie wyobraża sobie życia. Używamy ich do słuchania muzyki, korzystamy za ich pośrednictwem z Internetu, robimy zdjęcia i, przede wszystkim, utrzymujemy kontakt ze światem. Im częściej i intensywniej korzystamy z naszych telefonów, tym krócej możemy się nimi cieszyć. Jak poradzić sobie z rozładowanym telefonem wysoko w górach bądź na środku plaży? Rozwiązaniem są powerbanki.
- Powerbank to gadżet stosunkowo nowy na polskim rynku. Kształtem i wielkością przypomina zazwyczaj smartfona. Niewielkie rozmiary pozwalają na noszenie go w kieszeni, plecaku czy torebce. W środku urządzenia znajduje się akumulator podobny do tego, który jest w naszych telefonach. Taki przenośny powerbank możemy naładować w domu i zabrać ze sobą, by w razie potrzeby móc podłączyć do niego smartfon, tablet bądź inne urządzenie – tłumaczy Agnieszka Medoń z GP Batteries, firmy produkującej baterie oraz inne akcesoria elektroniczne.
Zalety powerbanków doceniają również prawdziwi podróżnicy.
- W nasze wyjazdy zabieramy ze sobą mnóstwo sprzętu elektronicznego, ale to właśnie powerbanki towarzyszą nam przez całą podróż. Są małe, niewiele ważą, można podłączyć do nich kilka urządzeń jednocześnie. W sytuacji, kiedy jesteśmy odcięci od świata, naładowany telefon to podstawa – zdarzają się sytuacje, w których może uratować życie – opowiadają Anna i Wiktor Jesionkowie, podróżnicy, którzy w ramach swojej akcji „Europa krok po kroku”, przemierzają nasz kontynent na piechotę.
Wielbiciele ekologii na pewno docenią rozwiązania wykorzystujące energię słoneczną. Panele solarne możemy otworzyć na świeżym powietrzu i dzięki nim doładować dowolne urządzenie elektroniczne – ekonomicznie i w zgodzie ze środowiskiem naturalnym.
Światło w każdej sytuacji
Dla miłośników campingu, pieszych wędrówek, trekkingu oraz grillowania, przydatne okazać się mogą awaryjne lampy akumulatorowe, zasilane energią słoneczną.
- Przenośne modele SolarLite to wysokiej wydajności lampy LED zapewniające oświetlenie oraz energię w różnych sytuacjach. Na obszarach, w których często zdarzają się przerwy w dostawie prądu, lub na campingu czy polu namiotowym, zapewnią nam w nocy światło. Mogą być używane nie tylko jako oświetlenie awaryjne, lecz również jako magazyn zapasowej energii np. dla telefonu komórkowego - radzi specjalistka z GP Batteries. I dodaje: Warto też pomyśleć o dzieciach, za których edukację proekologiczną jesteśmy odpowiedzialni. Używając SolarLite, dzieci będą miały okazję odkryć i poznać ideę zielonej technologii oraz zrozumieć jak dbać o ekologię – mówi Agnieszka Medoń. Kompatybilne latarki to również rzecz niezbędna podczas przebywania na łonie natury. Jeśli zamierzamy korzystać z nich na świeżym powietrzu postawmy na produkty, z których będziemy mogli korzystać nawet podczas niesprzyjającej pogody np. z serii oznaczonej napisem „Outdoor”.
- Wybierając akcesoria, które zabierzemy ze sobą w podróż, starajmy się dobierać produkty o jak największej trwałości i odporności np. na deszcz czy niską temperaturę. Dzięki temu sprzęt nie odmówi nam posłuszeństwa, a nasze bezpieczeństwo czy zwyczajny komfort nie zostaną zachwiane – radzą Anna i Wiktor Jesionkowie.
Odpowiedni ekwipunek zabrany w wakacyjną podróż tylko zwiększy radość podróżowania. Nawet najbardziej ekstremalne warunki nie zaskoczą nas, gdy będziemy dobrze przygotowani. Dostępne na rynku nowoczesne rozwiązania takie jak powerbanki, lampy czy panele korzystające z energii słonecznej bądź latarki to akcesoria, dla których powinno znaleźć się miejsce w bagażu każdego urlopowicza.
źródło: GP Batteries
News Najczęstsze błędy w ochronie przeciwpożarowej i jak ich unikać
Ochrona przeciwpożarowa jest kluczowym elementem zapewnienia bezpieczeństwa w każdym budynku, zarówno mieszkalnym, jak i komercyjnym. W obliczu rosnącego ryzyka pożarów, właściwe zabezpieczenia mogą stanowić różnicę między minimalnymi szkodami a katastrofą. Skuteczne systemy ochrony przeciwpożarowej nie tylko chronią życie ludzkie, ale również zabezpieczają mienie oraz pozwalają na szybką reakcję w sytuacjach kryzysowych.Pomimo rosnącej świadomości dotyczącej znaczenia ochrony przeciwpożarowej, wiele budynków wciąż cierpi z powodu podstawowych błędów, które mogą mieć poważne konsekwencje. W tym artykule omówimy najczęstsze błędy związane z ochroną przeciwpożarową i podzielimy się praktycznymi poradami, jak ich unikać. Wiedza na temat tych pułapek jest nieoceniona dla każdego, kto chce zapewnić maksymalne bezpieczeństwo dla siebie i innych. czytaj więcej