Archiwalne

+ Jak wdrożyć w firmie druk mobilny?

10.02.2015

Mobilna rewolucja przyniosła szereg zmian w sposobie organizacji codziennej pracy. Komputery przenośne zastępujemy wygodniejszymi tabletami lub smartfonami. A co jeżeli chcemy wydrukować znajdujące się na nich dokumenty? Z pomocą przychodzą technologie bezprzewodowe i systemy chmurowe, które umożliwiają zdalne drukowanie z urządzeń mobilnych.

By wprowadzić w firmie system druku mobilnego i móc drukować dokumenty z dowolnego miejsca, wystarczą kompatybilne urządzenia i odpowiednio skonfigurowanie aplikacje. Podstawą działania tego systemu jest podłączenie drukarki do sieci z dostępem do Internetu oraz skonfigurowanie oprogramowania. Firmy mogą wybierać pomiędzy różnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Pierwsze to skorzystanie z bezpośredniego drukowania bezprzewodowego, wykorzystującego połączenie WiFi, Bluetooth lub NFC (czyli komunikację bliskiego zasięgu – aby nawiązać połączenie wystarczy przyłożyć smartfon do drukarki). Takie drukowanie wymaga jednak zainstalowania na tablecie lub smartfonie odpowiedniej aplikacji. Nie będzie to konieczne, jeśli korzystamy z urządzeń firmy Apple, gdyż te bazują na technologii AirPrint. Produkty Apple, ale również smartfony BlackBerry i te z Androidem wykorzystują aplikację Cortado Workplace. Innym popularnym systemem jest Microsoft ePrint app, który zoptymalizowany został do pracy z systemami iOS i Android.

Drugim rozwiązaniem jest coraz popularniejszy druk w chmurze. Drukarkę przeznaczoną do współpracy z urządzeniem mobilnym podłączyć można do usługi Google Cloud Print. Następnie urządzenie można udostępnić nie tylko sobie, ale również wybranym osobom. Druk możliwy jest z poziomu dokumentów Google lub aplikacji kompatybilnych z tą usługą.

Warto skorzystać także z firmowych systemów, takich jak najbardziej znana obecnie usługa e-Print, udostępniana przez firmę HP. Po zarejestrowaniu urządzenia na stronie producenta otrzymujemy dedykowany e-mail dla naszej drukarki. Następnie wystarczy tylko wysłać wybrany plik na ten adres, a urządzenie automatycznie wykona wydruk. Nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo, gdyż specjalne filtry zabezpieczają zarejestrowane urządzenia przed przyjęciem niezweryfikowanego żądania wydruku.

Z punktu widzenia użytkownika biznesowego drukowanie mobilne ma sporo zalet i znacznie usprawnia działalność firmy, poprawiając wydajność i szybkość wykonywania zadań. Przede wszystkim możemy drukować dokumenty niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. To bardzo istotne dla pracowników terenowych, którzy nie są przypisani do jednego miejsca. Korzyścią jest również wyeliminowanie konieczności korzystania podczas drukowania z usług osób trzecich, dzięki czemu zwiększamy poziom bezpieczeństwa firmowych danych.

źródło: autorem wypowiedzi jest Marcin Bieńkowski, redaktor naczelny TiP -Technologie i Przedsiębiorczość

News Czym jest audyt infrastruktury i bezpieczeństwa IT?

Audyt infrastruktury i bezpieczeństwa IT to kluczowy proces, który pozwala przedsiębiorstwom na zidentyfikowanie i ocenę stanu swoich systemów informatycznych oraz zabezpieczeń. W obliczu rosnących zagrożeń związanych z bezpieczeństwem danych, przeprowadzenie audytu staje się nie tylko zalecane, ale wręcz niezbędne. Dzięki audytowi IT organizacje mogą poprawić wydajność infrastruktury IT oraz zwiększyć poziom bezpieczeństwa informacji i danych osobowych. W niniejszym artykule przyjrzymy się temu, czym jest audyt infrastruktury IT oraz audyt bezpieczeństwa IT, a także jakie korzyści przynosi ich przeprowadzenie. czytaj więcej

News Co wyróżnia komputer Mac Mini?

Komputer Mac Mini to jeden z najbardziej kompaktowych i wszechstronnych komputerów stacjonarnych w ofercie Apple. Dzięki swojej niewielkiej obudowie i zaawansowanym komponentom, Mac Mini zdobył popularność wśród użytkowników domowych, profesjonalistów oraz firm. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje na temat tego urządzenia, które pomogą zrozumieć, dlaczego warto rozważyć jego zakup. czytaj więcej

News Zarządzanie produkcją w czasie rzeczywistym - jak program produkcyjny wspiera elastyczność w odpowiedzi na zmienne zapotrzebowanie?

Coraz więcej małych i średnich przedsiębiorstw bazuje na modelu zarządzania produkcją w czasie rzeczywistym. To pozwala firmie być bardziej elastyczną i lepiej reagować na zmiany w zapotrzebowaniu, awarie maszyn czy inne nieprzewidziane zdarzenia w sposób znacznie bardziej efektywny niż w przypadku tradycyjnych metod planowania. Jak program do zarządzania produkcją wspiera takie podejście przedsiębiorstwa? czytaj więcej

News Nowe Technologie w Logistyce i Przemyśle w 2024 - Od AI po Elektryfikację - artykuł ekspercki Blulog

Przedstawiamy artykuł ekspercki, który analizuje pięć kluczowych trendów technologicznych, które już teraz kształtują sektor logistyczny i przemysłowy, oraz przewiduje, jakie zmiany mogą nastąpić w 2025 roku. czytaj więcej