Archiwalne

+ Qlik piąty rok z rzędu wśród liderów w kwadrancie Gartnera

26.02.2015

Qlik, lider rozwiązań Data Discovery na rynku systemów Business Intelligence, ogłosił, że znalazł się wśród liderów w raporcie Gartnera Magic Quadrant for Business Intelligence and Analytics Platforms. To wyróżnienie oznacza, że Qlik piąty raz z rzędu zapewnił sobie miejsce w kwadrancie liderów dzięki kompletności wizji oraz zdolności do osiągania założonych celów biznesowych. Raport Magic Quadrant firmy analitycznej Gartner przedstawia przekrojowy obraz działalności dostawców w danym segmencie rynku, aby pomóc użytkownikom końcowym w podjęciu najlepszej decyzji przy wyborze partnera lub dostawcy usług czy produktów.

Według raportu, „zmieniające się platformy pozwalają zarówno analitykom, jak i zwykłym użytkownikom biznesowym na szybkie wyciąganie wniosków i analizowanie danych, a działom IT na budowanie aplikacji analitycznych odpowiadających na zapotrzebowanie biznesu. Gartner szacuje, iż ponad połowa dokonywanych zakupów opiera się na danych. Zmiana w kierunku dostarczenia większych możliwości użytkownikom biznesowym i zdecentralizowania analiz danych, zwiększyła nacisk kładziony na zgodność danych.”

„Zawsze wyróżnialiśmy się na rynku BI. Był czas, gdy nasza oferta data discovery była wizjonerską koncepcją, nowością, którą uznani producenci próbowali zawrzeć w swoich produktach. Teraz konkluzje raportu wskazują, że data discovery ustanowiła standard bycia liderem branży BI.” – mówi Lars Bjork, CEO Qlik – „Jako prekursorzy tej branży, w dalszym ciągu będziemy rozwijać obszar wizualizacji i zarządzania danymi, tym samym zmieniając reguły gry na rynku.”

Obecnie Qlik koncentruje się na dokonaniu kolejnego przełomu, gdyż kategoria data discovery dojrzała, stała się bytem napędzanym przez użytkowników, z dojrzałym nadzorem nad danymi. Dlatego też niedawno zaprezentowano Qlik Sense – pierwszą samoobsługową platformę do wizualizacji danych, niezależną od wykorzystywanego urządzenia, umożliwiającą uzyskanie kontroli nad danymi oraz wydajności na skalę przedsiębiorstw. Nowoczesna architektura rozwiązania oraz opatentowany, sprawdzony w branży silnik indeksujący dane, pozwalają użytkownikom na odkrywanie nowych połączeń między danymi, odkrywanie zależności i spersonalizowaną analizę. Qlik Sense zaprojektowano by przynosił korzyści wielu grupom użytkowników:

· nieograniczone możliwości dla developerów,
· zarządzanie danymi i scentralizowana kontrola dla działów IT,
· a dla użytkowników biznesowych – intuicyjność.

Wraz z rosnącą popularnością data discovery, pojawiło się zwiększone zapotrzebowanie klientów Qlika na interaktywną i współdzieloną analitykę oraz zautomatyzowane procesy raportowania. W tym miesiącu Qlik ogłosił przejęcie Vizubi oraz ich linii produktowej NPrinting, wiodącej na rynku aplikacji do tworzenia, dystrybuowania i planowania raportów w QlikView. Dzięki temu QlikView może teraz służyć jako zintegrowana platforma zarówno do analizy danych jak i raportowania, co przyczynia się do możliwości usunięcia niepotrzebnego oprogramowania i zwiększenia oszczędności.

Rynek BI się zmienia i zmieniają się również same rozwiązania. Przez te wszystkie lata Qlik niezmiennie podtrzymuje i wypełnia swoje zobowiązanie, stając się globalnym standardem sposobu, w jaki ludzie uzyskują wgląd w dane. Dzięki opatentowanej technologii, asocjacyjnemu wyszukiwaniu, możliwości współpracy oraz dostępności na urządzenia mobilne, użytkownicy QlikView mogą zadawać pytania oraz uzyskiwać odpowiedzi samodzielnie i w zespołach, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Użytkownicy mogą swobodnie analizować dane, nie ograniczając się do predefiniowanych ścieżek i szybko uzyskiwać korzyści z wdrożenia, często w ciągu tygodni bądź nawet dni.

źródło: Qlik

News Korzystasz z Chatu GPT? Uważaj na podejrzane łącza i wyniki wyszukiwania

Niedawno opublikowane badania ujawniły, że wyniki wyszukiwania, które prezentuje ChatGPT mogą prowadzić do podejrzanych witryn internetowych, na których użytkownicy mogą być narażeni na ataki phishingowe. Co prawda niektóre zapytania kierowane do sztucznej inteligencji – takie jak te związane z kryptowalutami – mogą owocować w złośliwe wyniki częściej niż inne, powinno to jednak zwrócić uwagę na problem, który może stać się znacznie poważniejszy. czytaj więcej

News Czym jest audyt infrastruktury i bezpieczeństwa IT?

Audyt infrastruktury i bezpieczeństwa IT to kluczowy proces, który pozwala przedsiębiorstwom na zidentyfikowanie i ocenę stanu swoich systemów informatycznych oraz zabezpieczeń. W obliczu rosnących zagrożeń związanych z bezpieczeństwem danych, przeprowadzenie audytu staje się nie tylko zalecane, ale wręcz niezbędne. Dzięki audytowi IT organizacje mogą poprawić wydajność infrastruktury IT oraz zwiększyć poziom bezpieczeństwa informacji i danych osobowych. W niniejszym artykule przyjrzymy się temu, czym jest audyt infrastruktury IT oraz audyt bezpieczeństwa IT, a także jakie korzyści przynosi ich przeprowadzenie. czytaj więcej

News Unijne rozporządzenie w sprawie maszyn - jakie zmiany?

Unijne rozporządzenie w sprawie maszyn będzie obowiązywać od 20 stycznia 2027 roku. Weszło ono w życie we wszystkich państwach członkowskich 19 lipca 2023 r., 20 dni po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Producenci maszyn mają teraz czas na spełnienie nowych wymogów bezpieczeństwa dotyczących urządzeń i maszyn. czytaj więcej

News Kto zyskał a kto stracił na przenoszeniu numerów komórkowych w 2020 roku?

W roku 2020 operatorzy telefonii komórkowej łącznie przenieśli ponad 1,4 miliona numerów telefonicznych pomiędzy swoimi sieciami. Dwóch z wielkiej czwórki w tym procesie jest na plusie, a dwóch na minusie - jeden z nich na poważnym minusie. czytaj więcej