Archiwalne

+ W stronę bankowości mobilnej: lokaty w IKO

02.02.2015

Użytkownicy IKO mogą od dziś korzystać z kolejnej funkcji bankowości mobilnej – otwierać lokaty z poziomu aplikacji w swoim telefonie, w dowolnym miejscu i czasie. PKO Bank Polski przygotował ofertę specjalną lokat mobilnych z atrakcyjnym oprocentowaniem. Aplikacja IKO będzie też bohaterem kampanii reklamowej w telewizji i internecie, która ruszy 9 lutego br.

Lokaty mobilne mogą zakładać użytkownicy IKO, którzy korzystają z aplikacji powiązanej z kontem osobistym w PKO Banku Polskim lub Inteligo. Funkcjonalność ta jest dostępna dla telefonów z systemami Android, iOS i Windows Phone – wystarczy z odpowiedniego sklepu pobrać bezpłatnie nową wersję aplikacji IKO.

- IKO z aplikacji płatniczej staje się aplikacją bankowości mobilnej, która docelowo pozwoli klientom na pełną obsługę ich finansów i zakupów z poziomu telefonu komórkowego. Dotychczas użytkownicy IKO mogli nie tylko sprawdzić saldo i historię rachunku, ale także wykonać przelew na numer telefonu i numer rachunku bankowego. Dziś uzupełniamy ten wachlarz funkcji bankowych o możliwość założenia lokaty, na dodatek atrakcyjnie oprocentowanej. Nieustannie pracujemy nad rozwojem IKO w zakresie nowych funkcji płatniczych i bankowości mobilnej i jest to jeden z głównych kierunków rozwoju PKO Banku Polskiego – mówi Michał Macierzyński, Zastępca Dyrektora Centrum Bankowości Mobilnej i Internetowej w PKO Banku Polskim.

W nowej wersji aplikacji IKO, w menu pojawiła się ikona „Lokaty”, która umożliwia zakładanie lokat. Użytkownik wybiera rachunek źródłowy, rodzaj lokaty oraz kwotę i potwierdza jej założenie przyciskiem. Oferta specjalna lokat mobilnych z podwyższonym oprocentowaniem obejmuje lokaty 1-miesięczne (oprocentowanie 3% w skali roku, do 10 tys. zł), 3-miesięczne, 6–miesięczne oraz 12-miesięczne (oprocentowanie 2,15% w skali roku, bez ograniczenia kwotowego).

9 lutego w telewizji i internecie rozpocznie się kampania reklamowa aplikacji IKO, która potrwa do 15 marca br. Reklamy telewizyjne stworzone w ramach platformy komunikacyjnej „Organizm” pojawią się w stacjach ogólnopolskich oraz tematycznych, a hasło przewodnie kampanii to „Z IKO masz bankowość w jednym palcu”.

Spośród 240 tysięcy użytkowników IKO 83 proc. stanowią klienci PKO Banku Polskiego, 11 proc. - klienci Inteligo, zaś 6 proc. to osoby korzystające z portmonetki IKO. Od momentu wdrożenia IKO na rynek, użytkownicy wykonali za pomocą telefonów z IKO 1,7 miliona operacji na łączną kwotę 570 milionów złotych. W każdym tygodniu użytkownicy IKO dokonują średnio około 0,5 miliona logowań do aplikacji, dokonując w tym czasie nawet 40 tysięcy transakcji. Najczęściej są to przelewy na numer rachunku bankowego i numer telefonu, a także wypłaty gotówki z bankomatów.

Aplikacja mobilna IKO - rozwiązanie PKO Banku Polskiego łączące funkcje bankowości mobilnej z możliwością dokonywania płatności mobilnych - pojawiły się na rynku w marcu 2013 roku. Od tego czasu udało się zbudować sieć akceptacji IKO obejmującą 70 tysięcy terminali płatniczych eService, ponad 6 tys. bankomatów PKO Banku Polskiego i Euronet oraz 10 tys. sklepów internetowych, co czyni je najpopularniejszym i najbardziej rozwiniętym systemem płatności mobilnych w Polsce. Na bazie płatności IKO powstała koncepcja międzybankowego polskiego standardu płatności mobilnych BLIK, który jest budowany wspólnie z bankami partnerskimi i Krajową Izbą Rozliczeniową. 

źródło: PKO Bank Polski

News Co to są autonomiczne wózki AMR? - poznaj ich zalety

Autonomiczne wózki AMR (Autonomous Mobile Robots) to nowoczesne rozwiązania technologiczne, które umożliwiają automatyzację procesów transportowych w magazynach i zakładach przemysłowych. W przeciwieństwie do tradycyjnych wózków AGV (Automated Guided Vehicles), AMR wykorzystują zaawansowane technologie, takie jak sztuczna inteligencja i systemy nawigacji, dzięki czemu mogą poruszać się autonomicznie w złożonym środowisku bez potrzeby instalowania fizycznych prowadnic. czytaj więcej

News Jakie są najbardziej kreatywne zastosowania przenośnych gadżetów do analizy i programowania urządzeń elektronicznych?

Odkryj, jak przenośne narzędzia mogą zrewolucjonizować Twoje podejście do analizy i programowania urządzeń elektronicznych. Dowiedz się, jak technologia inspiruje innowacje w różnych dziedzinach. czytaj więcej

News Powerbanki - jak wybrać najlepszy model do podróży i codziennego użytku?

Powerbanki stały się jednym z niezbędnych akcesoriów dla wielu osób, zwłaszcza tych, które często podróżują lub korzystają z urządzeń mobilnych przez cały dzień. Niezależnie od tego, czy chcesz naładować swój telefon, tablet czy słuchawki bezprzewodowe, dobry powerbank to gwarancja, że twoje urządzenia nie rozładują się w najmniej oczekiwanym momencie. Wybór odpowiedniego modelu może być jednak trudny, biorąc pod uwagę mnogość dostępnych opcji na rynku. W tym poradniku dowiesz się, na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszy powerbank do swoich potrzeb. czytaj więcej

News Telewizja na studiach - jakie rozwiązanie wybrać?

Dostęp do telewizji na studiach to temat, który może zainteresować osoby zaczynające swoją przygodę akademicką. To ze względu na fakt, że nie w każdym akademiku czy wynajętym mieszkaniu mamy dostęp do telewizji kablowej. Ponadto istotną rolę odgrywają koszty – większości studentów zależy na tym, aby telewizja była jak najtańsza, ale oferowała duży wybór kanałów. Czy to możliwe do osiągnięcia? Jak najbardziej! czytaj więcej