Cyberoam, globalny lider w dostarczaniu urządzeń zabezpieczających sieci, przedstawił nową wersję firmware dla swoich rozwiązań UTM i NGFW (zapór sieciowych następnej generacji) - CyberoamOS 10.6.2. Oferuje ono znaczne zwiększenie przepustowości Firewall, IPS i UTM (sięgające od 190 do 430%) oraz dodanie technologii UTQ do rozpoznawania użytkowników stwarzających zagrożenie dla bezpieczeństwa sieci.
Zmieniające się trendy w IT, takie jak BYOD, wzrost popularności aplikacji sieciowych czy wirtualizacja wywierają ogromną presję na rozwiązania z obszaru bezpieczeństwa sieci. Dąży się do tego, by zapewniały one coraz wyższą przepustowość i wydajność w celu zagwarantowania jeszcze lepszej ochrony i uniknięcia sytuacji, kiedy mało wydajne urządzenia zabezpieczające stają się wąskim gardłem sieci. Nowy CyberoamOS 10.6.2 spełnia te wymagania stawiane przez zarówno duże, jak i małe i średnie firmy, i co ważne, dostępny jest dla całej rodziny urządzeń Cyberoam.
- Wprowadzając na rynek urządzenia z serii NG dokładaliśmy starań, aby zaoferować klientom wysokiej klasy zabezpieczenia oferujące jednocześnie wysoką przepustowość. Dzięki CyberoamOS 10.6.2 osiągamy kolejny, jeszcze wyższy poziom poprzez lepsze wykorzystanie technologii „fast path” w naszych platformach sprzętowych. Nowy firmware pozwoli klientom na zwiększenie wydajności urządzeń UTM/NGFW, bez konieczności wymiany obecnie stosowanego sprzętu – mówi Paweł Śmigielski, Country Channel Manager, Cyberoam.
Wśród wielu zmian w ramach nowego firmware’u Cyberoam należy wymienić zwiększenie przepustowości Firewalli nawet o 430%, przepustowości IPS o 210% i UTM-ów o 190%. Wyższa wydajność zapewni maksymalną ochronę dzięki wbudowanym funkcjom zabezpieczeń: firewall, IPS, AV, UTM. Ulepszenia zastosowane w CyberoamOS 10.6.2 pozwolą również uzyskać dodatkowe funkcjonalności:
User Threat Quotient (UTQ), dostępny w formie raportu, wykorzystuje informacje na temat ruchu w sieci i tworzy wzory zachowań, które pozwalają identyfikować użytkowników stwarzających zagrożenie dla bezpieczeństwa sieci. UTQ dostępny jest na urządzeniach Next-Generation Firewall i UTM Cyberoam.
Monitoring i kontrola mikroaplikacji zapewnia głębokie skanowanie aplikacji opartych na protokole HTTPS, pozwalając na bardzo precyzyjną kontrolę różnych mikroaplikacji w obrębie większych ekosystemów, takich jak Facebook czy Google.
Wśród innych kluczowych funkcji należy wymienić: dostępność trybu TAP (port mirroring/SPAN), który umożliwia szybsze i prostsze testy urządzeń Cyberoam bez konieczności modyfikacji sieci klientów, Single-Sign-On przy uwierzytelnianiu Radius (RSSO) oraz wsparcie dla Secure SMTP.
Cyberoam stale podejmuje kroki w kierunku ulepszania i rozwoju swoich rozwiązań, by zagwarantować wysoki poziom bezpieczeństwa swoim klientom, zapewniając przy tym najlepsze połączenie wydajności i ceny. W myśl tej zasady nowy CyberoamOS zapewnia zarówno dużym, jak i mniejszym klientom szereg korzyści wynikających ze zwiększenia wydajności urządzeń do zabezpieczenia sieci.
źródło: Cyberoam