Firma AeroScout, Inc., wiodący dostawca rozwiązań typu Unified Asset Visibility poinformowała o wdrożeniu w największej fabryce Wrigley Company w Poznaniu dostarczonego przez nią korporacyjnego rozwiązania do lokalizacji zasobów.
Wrigley, lider rynku słodyczy i największy na świecie producent gumy do żucia, dysponuje zakładami produkcyjnymi w 14 krajach całego świata. Wrigley wykorzystuje technologię AeroScout i sieć Cisco Unified Wireless Network do śledzenia położenia palet z produktami w czasie rzeczywistym, co pozwala zoptymalizować efektywność procesu produkcyjnego dzięki zmniejszeniu strat czasu i materiałów. Wdrożenie instalacji w Polce zostało dokonane przez AeroScout we współpracy z firmą Megabit.
„Rozwiązanie AeroScout w istotny sposób zwiększy produktywność naszego zakładu w Poznaniu, a dzięki możliwości wykorzystania istniejącej sieci Cisco jego instalacja była bardzo prosta,” – powiedział Jacek Maćkowiak, dyrektor fabryki Wrigley w Poznaniu. „Korzyści, które przynosi rozwiązanie skracają czas produkcji, zwiększając jej efektywność, sprzyjają również usprawnieniu zarządzania jakością produktów.”
„To znakomity przykład służących do śledzenia procesów rozwiązań AeroScout, które są używane w wielu branżach produkcyjnych,” powiedział mówi Andris Berzins, dyrektor zarządzający AeroScout w regionie EMEA. „Instalacja w firmie Wrigley ilustruje korzyści, jakie zaawansowane wdrożenia rozwiązań RFID przynoszą klientom z Europy i krajów całego świata. Rozwiązania do śledzenia w czasie rzeczywistym ewoluują poza proste lokalizowanie, obejmując różnorodne dane z czujników oraz informacje o stanie procesów i umożliwiając producentom zwiększanie efektywności działania.”
„Połączenie jednolitej bezprzewodowej sieci Cisco Wireless Network z technologią bezprzewodowej lokalizacji zasobów z użyciem aktywnych urządzeń RFID AeroScout oraz oprogramowania MobileView, umożliwia firmom zarządzanie danymi w czasie rzeczywistym jako informacją dzięki wykorzystaniu przez współdziałające aplikacje sieci IP,” – powiedział Carlos Rojas, dyrektor działu Manufacturing Business Solutions odpowiedzialny za regiom Emerging Markets w firmie Cisco. „Zarządzanie dynamicznymi zasobami w procesie produkcyjnym sprzyja wzrostowi produktywności i pozwala lepiej zapanować nad łańcuchami dostaw, zapewniając istotne korzyści firmom pragnącym uzyskać i utrzymać przewagę konkurencyjną w swoim segmencie rynku,” – dodał Rojas. „Takie rozwiązanie biznesowe określamy jako Connected Supply Chain – udana implementacja w firmie Wrigley jest inspiracją dla klientów z całego świata, którzy chcą wdrożyć tego rodzaju rozwiązania również u siebie.”
źródło: Cisco