OmniAccess 3500 Nonstop Laptop Guardian (OA3500 NLG) – unikalne rozwiązanie służące do ochrony, zabezpieczenia i odzyskiwania skradzionych laptopów i danych na nich zapisywanych, jest dostępne na całym świecie także w wersji HSPA, umożliwiającej korzystanie także z najszybszych połączeń bezprzewodowych w sieciach komórkowych.
Opracowane w laboratoriach Alcatel-Lucent Bell Labs wyjątkowe, działające non stop urządzenie do ochrony laptopów i zarządzania nimi wykorzystuje zalety sieci 3G (CDMA/W-CDMA/GSM). W przeciwieństwie do innych rozwiązań, pozwala na całodobowe określanie lokalizacji, sposobu użytkowania, sprawdzanie i aktualizację stanu zabezpieczeń i konfiguracji laptopów oraz pełną kontrolę nad dostępem do danych znajdujących się na nich. Bardzo często wartość informacji w ten sposób przechowywanych przekracza wielokrotnie cenę samych komputerów, a ich utrata grozi poważnymi konsekwencjami. Rozwiązanie umożliwia pobieranie poprawek i uaktualnień oprogramowania nawet jeśli laptop jest wyłączony.
W badaniu przeprowadzonym niedawno na terenie Stanów Zjednoczonych i Niemiec wśród 255 menedżerów decydujących o sprawach związanych z informatyką, bezpieczeństwem i zgodnością z przepisami, 45% ankietowanych przyznało, że rozwiązania przenośne stanowią słaby punkt w ich systemach. Ponadto 76% respondentów uznało za konieczne zapewnienie ochrony laptopów na wypadek zgubienia lub kradzieży, obejmującej oprócz szyfrowania również inne mechanizmy, np. możliwość zlokalizowania go przy użyciu systemu GPS i zdalnego przywrócenia dostępu do danych. Co najciekawsze, 50% firm wyraziło gotowość do zmiany operatora sieci bezprzewodowej, gdyby nowy operator oferował rozwiązanie zapewniające zdalną ochronę skradzionych lub zgubionych laptopów, udostępniające funkcje automatycznej wirtualnej sieci prywatnej oraz umożliwiające zarządzanie laptopami nawet wtedy, gdy są wyłączone.
Firmy SingTel z Singapuru i Magyar Telekom z Węgier oraz operator sieci szerokopasmowej IIJ (Internet Initiative Japan) z Japonii poinformowały, że planują umieścić w swojej ofercie urządzenie OA3500 NLG jako zaawansowaną usługę wykorzystującą ich szybką komórkową sieć przesyłania danych HSPA. Dotychczas urządzenie to było oferowane w wersji CDMA w Ameryce Północnej przez firmę Sprint. Ponadto władze samorządowe Budapesztu rozpoczną testowanie tego produktu przy współpracy z firmą KFKI/Magyar Telekom. Rozwiązanie będzie chronić informacje dotyczące mieszkańców przechowywane na laptopach pracowników ratusza.
Alcatel-Lucent rozszerzył ponadto strategię wprowadzania na rynek urządzenia OA3500 NLG — włączył do niej dystrybutorów z całego świata. Pierwszą z tego typu umów podpisano z brytyjską firmą VCOMM, która będzie oferować urządzenie OA3500 NLG za pośrednictwem swoich dilerów.
W ramach programu rozwoju rozwiązania Nonstop Laptop Guardian, Alcatel-Lucent we współpracy z firmą McAfee zintegrował rozwiązanie OA3500 NLG z oprogramowaniem McAfee® Endpoint Encryption. W ten sposób Alcatel-Lucent dołączył do sojuszu McAfee® Security Innovation Alliance™.
Informacje o urządzeniu OA3500 NLG
Rozwiązanie OmniAccess 3500 Nonstop Laptop Guardian, opracowane w laboratoriach Bell Labs i rozwijane w ramach programu Alcatel-Lucent Ventures, jest kartą zawierającą stale działający system bezpieczeństwa, który zdalnie zabezpiecza komputer przenośny, zarządza nim i lokalizuje go, a także chroni laptopy oraz znajdujące się w nich dane. Nonstop Laptop Guardian jest wyposażony we własny procesor, zasilacz i system operacyjny. Współpracuje z szerokopasmową siecią bezprzewodową i umożliwia zarządzanie laptopami przedsiębiorstwa nawet wówczas, gdy są wyłączone.
W nowej wersji produktu znalazło się gniazdo karty SIM, zewnętrzna rozkładana antena umożliwiająca lepszy odbiór sygnału oraz zewnętrzny port do podłączenia innej anteny. Urządzenie otrzymało certyfikat GCF (Global Certification Forum), co oznacza, że oprócz standardów amerykańskich i europejskich - FCC i CE - spełnia standardy GSM.
Alcatel-Lucent OmniAccess 3500 Nonstop Laptop Guardian przyczynia się do realizacji wizji dynamicznego przedsiębiorstwa - łączy sieci, ludzi i procesy oraz umożliwia dostęp do informacji, aby zapewnić przewagę nad konkurencją dzięki sprawnej komunikacji.
źródło: Alcatel-Lucent
News Najczęstsze błędy w ochronie przeciwpożarowej i jak ich unikać
Ochrona przeciwpożarowa jest kluczowym elementem zapewnienia bezpieczeństwa w każdym budynku, zarówno mieszkalnym, jak i komercyjnym. W obliczu rosnącego ryzyka pożarów, właściwe zabezpieczenia mogą stanowić różnicę między minimalnymi szkodami a katastrofą. Skuteczne systemy ochrony przeciwpożarowej nie tylko chronią życie ludzkie, ale również zabezpieczają mienie oraz pozwalają na szybką reakcję w sytuacjach kryzysowych.Pomimo rosnącej świadomości dotyczącej znaczenia ochrony przeciwpożarowej, wiele budynków wciąż cierpi z powodu podstawowych błędów, które mogą mieć poważne konsekwencje. W tym artykule omówimy najczęstsze błędy związane z ochroną przeciwpożarową i podzielimy się praktycznymi poradami, jak ich unikać. Wiedza na temat tych pułapek jest nieoceniona dla każdego, kto chce zapewnić maksymalne bezpieczeństwo dla siebie i innych. czytaj więcej