Archiwalne

Gdzie najlepiej trzymać pliki? Oczywiście w chmurze!

31.03.2015

Nie ma miejsc bezpiecznych. Komputer w każdym momencie może odmówić nam posłuszeństwa, telefon zostać skradziony, a dysk zewnętrzny zagubić się w odmęcie codziennych spraw. Jak wówczas uzyskać dostęp do potrzebnych nam plików? W jaki sposób próbować je odzyskać? Rozwiązanie jest jedno – w pełni bezpiecznie przechowywać je w chmurze.

Trzymanie plików w chmurze nie jest pomysłem nowym, choć wielu ludzi wciąż podchodzi do niego z dystansem. Bierze się on zapewne z przekonania, że to, co materialne i namacalne, jest jednak bardziej pewne. Jak zatem zaufać wirtualnej chmurze, której nie sposób dotknąć? Po prostu – zdać się na pomoc profesjonalistów. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie maksimum komfortu i będziemy mieć dostęp do ważnych danych, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Co więcej, dzięki wykorzystaniu zaawansowanych aplikacji do synchronizacji danych na komputer i urządzenia mobilne, dostęp do naszych plików będziemy mieć z dowolnego miejsca na Ziemi.

Zdaj się na nowoczesność

Tym, co przemawia za trzymaniem plików w chmurze, jest niezawodność i nowoczesność tego rozwiązania. Chmura pozwala bowiem na systematyczne tworzenie kopii zapasowych naszych najważniejszych dokumentów i trzymanie ich w jednym miejscu, z którego – co więcej – możemy wszystkim je udostępniać. To wielkie ułatwienie w przypadku pracy grupowej – wówczas wszyscy członkowie danego projektu mogą korzystać z tej samej chmury i pracować na tych samych plikach.

Co więcej, możliwe jest także modyfikowanie zawartych w niej danych w trybie rzeczywistym, bez konieczności nieustannego sięgania do tradycyjnych nośników. Nie trzeba zatem martwić się ciągłym kopiowaniem zmian np. na pendrive’y – wszystko dzieje się w jednym miejscu, szybko i wygodnie.

Bezpieczeństwo to podstawa

Najbardziej irracjonalny zarzut, wysuwany przeciwko trzymaniu plików w chmurze, to pytanie, czy pewnego dnia nasze dane z niej nie wyparują. Tymczasem równie dobrze można by zapytać, czy nie wyparują one z naszych płyt, dysków, komputerów, telefonów i jeszcze innych nośników. Co więcej, same te urządzenia mogą ulec zniszczeniu bądź zostać nam skradzione, co czyni je znacznie mniej pewnymi w użyciu. Dlatego też archiwizowanie danych w oparciu o bardziej tradycyjne metody nie wynika wcale z rozsądku, a co najwyżej – z przyzwyczajenia.

Twoje dane zawsze pod ręką

Wystarczy jakiekolwiek urządzenie mobilne, jak choćby tablet czy smartfon, aby z dowolnej lokalizacji uzyskać dostęp do naszych plików. Możemy edytować w niej dokumenty, retuszować zdjęcia, montować pliki video. Niczego nie musimy instalować, oszczędzamy też na oprogramowaniu i infrastrukturze. To chyba powinno ostatecznie przemawiać na korzyść chmury.

Więcej informacji: eco.atman.pl

News Jak naładować telefon szybciej?

W dzisiejszym dynamicznym świecie smartfony stały się dla nas nieodłącznym towarzyszem. Czy to do komunikowania się z bliskimi, organizacji naszego dnia, czy też pracy zawodowej – telefonu używamy przez większość dnia. Niestety, im więcej korzystamy z urządzenia, tym szybciej zużywa się jego bateria. Nic więc dziwnego, że mamy potrzebę ładowania telefonów co najmniej raz dziennie. Ale co, jeśli się spieszymy, a bateria znów jest na wyczerpaniu? Poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą Ci naładować telefon szybciej. czytaj więcej

Wiadomości firmowe Koniec wsparcia dla WithSecure Business Suite v15 - czas na migrację do nowoczesnych rozwiązań

Koniec wsparcia dla WithSecure Business Suite v15 - czas na migrację do nowoczesnych rozwiązań! W dniu 30 września 2024 r. rozwiązania WithSecure Business Suite w wersji 15 osiągnęły koniec cyklu życia (End-of-Life). Oznacza to, że po 31 grudnia 2024 r. starsze wersje oprogramowania nie będą już komunikować się z systemami backendu WithSecure, co skutkuje brakiem ochrony. czytaj więcej

News Telewizja na studiach - jakie rozwiązanie wybrać?

Dostęp do telewizji na studiach to temat, który może zainteresować osoby zaczynające swoją przygodę akademicką. To ze względu na fakt, że nie w każdym akademiku czy wynajętym mieszkaniu mamy dostęp do telewizji kablowej. Ponadto istotną rolę odgrywają koszty – większości studentów zależy na tym, aby telewizja była jak najtańsza, ale oferowała duży wybór kanałów. Czy to możliwe do osiągnięcia? Jak najbardziej! czytaj więcej

News Moc blendera w praktyce

Jaką moc powinien mieć blender? To ważniejsze niż myślisz...



Sprzęt AGD do kuchni to temat dość problematyczny. Dzieje się tak, ponieważ nie wszyscy potrafimy poprawnie zinterpretować parametry techniczne. W rezultacie maszyna nie spełnia oczekiwań. Jaką moc powinien mieć blender, żeby można było z niego korzystać przez lata? Poniżej znajdziesz odpowiedź.

czytaj więcej