Targi INTERTELECOM – ze względu na olbrzymie nasycenie sieciami bezprzewodowymi – okazały się idealnym miejscem do zaprezentowania unikatowych cech rozwiązań WLAN Meru, najdynamiczniej rozwijającego się producenta rozwiązań bezprzewodowych na świecie.
„Podczas targów aż 20 wystawców – w tym również Meru Networks - posiadało w hali EXPO własne sieci bezprzewodowe. Obecność tak wielu sieci WLAN w jednym miejscu powoduje zawsze ich wzajemne zakłócanie się. Jest to odczuwalne przede wszystkim w tych punktach, w których stykają się sygnały z co najmniej dwóch rożnych punktów dostępowych. Mimo tych trudnych warunków, sieć bezprzewodowa Meru Networks funkcjonowała bezawaryjnie i bez opóźnień dla klientów, dzięki czemu użytkownicy telefonów WiFi z funkcją VoIP rozmawiali bez jakichkolwiek zakłóceń. - mówi Daniel Żukowski, Business Unit Manager Konsorcjum FEN, dystrybutora urządzeń Meru Networks w Polsce.
Wyjątkowość sieci WLAN Meru jest zasługą zastosowanych w urządzeniach producenta i opatentowanych przez niego dwóch unikatowych technologii: tzw. wirtualnej komórki oraz kontroli i zarządzania ruchem w sieci (tzw. ATC).
Technologia wirtualnej komórki (Virtual Cell) pozwala wszystkim punktom dostępowym pracować na tym samym kanale, tworząc w ten sposób jednolity obszar pokryty zasięgiem sieci bezprzewodowej. Takie podejście wychodzi naprzeciw istniejącemu obecnie trendowi planowania sieci w oparciu o liczne komórki umieszczone na wielu kanałach. Dlatego bezprzewodowe sieci Meru bardzo dobrze radzą sobie z takimi zjawiskami, jak przełączanie klientów pomiędzy punktami dostępowymi, balansowanie pasmem, czy też uszkodzenia. Jest to szczególnie istotne w przypadku aplikacji wrażliwych na opóźnienia, np. biznesowych czy VoIP.
Z kolei Technologia ATC (Meru Air Traffic Control) pozwala na ścisły nadzór nad ruchem generowanym w sieci bezprzewodowej. Współdziałanie ATC, punktów dostępowych i kontrolerów Meru pozwala zoptymalizować funkcjonowanie sieci bezprzewodowej traktowanej jako całość, bez koncentrowania się wyłącznie na jednym użytkowniku czy punkcie dostępu w danej chwili. Dzięki temu, możliwe jest efektywne zarządzanie siecią opartą na Meru pod kątem istotnych zjawisk, jak nadawanie priorytetów dla ruchu wrażliwego na opóźnienia czy przełączanie poszczególnych klientów wireless do mniej obciążonych punktów dostępowych.
źródło: Meru Networks