Archiwalne

Jeździsz taksówkami? Wypróbuj aplikację mobilną

27.09.2014

Aplikacje ułatwiające zakupy, podróże czy treningi sportowe to obecnie nie ekstrawagancja, a powszechnie wykorzystywana norma. Na swoich smartfonach, z którymi większość z nas się nie rozstaje, instalujemy szereg ułatwiających nam codzienne funkcjonowanie udogodnień. Coraz częściej pojawiają się wśród nich również aplikacje do zamawiania taksówek.

W ostatnim czasie kolejne korporacje taksówkarskie proponują swoim klientom skorzystanie z aplikacji mobilnych. Wraz ze wzrostem ich liczby rosną także wymagania użytkowników, a konkurencja wymusza wprowadzanie kolejnych rozwiązań, które jeszcze bardziej ułatwią nam korzystanie z przejazdów.
Standardem są aplikacje darmowe i w pełni zsynchronizowane ze wszystkimi dostępnymi systemami operacyjnymi. Dzięki nim taksówkę można zamówić w kilku prostych kliknięciach. Uwolnienie od konieczności dzwonienia i rozmowy z dyspozytorem pozwala nam złożyć zamówienie w dowolnym momencie, jeszcze podczas biznesowego spotkania czy wizyty w kinie.

Kolejnym ułatwieniem, które oferują aplikacje jest opcja śledzenia położenia zamówionej taksówki. Jest to możliwe dzięki synchronizacji z aktualizowanymi w czasie rzeczywistym mapami Google Maps. Taksówka pojawia się na mapie w chwili przyjęcia zgłoszenia, dzięki czemu klient wie kiedy dotrze do niego samochód, a później dokładnie zna trasę swojej podróży. Niektóre aplikacje umożliwiają także podgląd zdjęcia taksówki, a nawet kierowcy.

Udogodnieniem, które zyskują klienci korzystający z aplikacji, jest również możliwość dokonania zapłaty za kurs już podczas jego zamawiania. Dzięki systemowi pre-paid, czyli przedpłaty nie trzeba martwić się o gotówkę w kieszeni albo o to czy kierowca będzie w stanie wydać nam resztę.

W aplikacjach do zamawiania taksówek istnieje również możliwość oceny kursu, kierowcy, samochodu, a także działania samej aplikacji. Zebrane w ten sposób uwagi i komentarze pozwalają korporacjom usprawniać działanie i nieustannie podnosić jakość świadczonych usług.

Dodatkową zaletą aplikacji takiej jak TaxiDO, jest możliwość korzystania z floty ponad 5000 samochodów. Wszystko dzięki współpracy z Polską Siecią Taxi 19 123 czyli systemem zrzeszającym korporacje taksówkarskie we wszystkich głównych miastach w Polsce.

Projekt Taxido jest współfinansowany przez UE ze środków programu Innowacyjna Gospodarka.

źródło: TaxiDO

News Telewizja na studiach - jakie rozwiązanie wybrać?

Dostęp do telewizji na studiach to temat, który może zainteresować osoby zaczynające swoją przygodę akademicką. To ze względu na fakt, że nie w każdym akademiku czy wynajętym mieszkaniu mamy dostęp do telewizji kablowej. Ponadto istotną rolę odgrywają koszty – większości studentów zależy na tym, aby telewizja była jak najtańsza, ale oferowała duży wybór kanałów. Czy to możliwe do osiągnięcia? Jak najbardziej! czytaj więcej

News 20 najlepszych pomysłów na aplikacje dla startupów w 2025

Rok 2024 to czas dynamicznego rozwoju technologii, w którym branża aplikacji mobilnych odgrywa kluczową rolę w transformacji cyfrowej biznesów na całym świecie. Właściciele firm, inwestorzy oraz przedsiębiorcy zwracają uwagę na ogromny potencjał, jaki niesie za sobą tworzenie oprogramowania mobilnego. czytaj więcej

News 3 argumenty które przekonają Cię do modernizacji strony internetowej

Zmieniające się trendy, rozwój technologii oraz rosnące oczekiwania użytkowników sprawiają, że regularna modernizacja strony internetowej jest kluczowa dla zachowania konkurencyjności. W tym artykule przedstawiamy trzy najważniejsze argumenty, które przekonają Cię, dlaczego warto zainwestować w modernizację swojej witryny już teraz. czytaj więcej

Wiadomości firmowe MOVEit w języku polskim: Progress prezentuje nową wersję konsoli

Progress MOVEit to zaawansowane rozwiązanie do zarządzania i automatyzacji transferu plików, które zapewnia pełną widoczność i kontrolę nad plikami wysyłanymi do partnerów, klientów i pracowników w firmie. MOVEit gwarantuje bezpieczeństwo plików zarówno podczas transferu, jak i w bazie danych, spełniając przy tym wewnętrzne polityki oraz zewnętrzne regulacje takie jak NIS2 i DORA. czytaj więcej