Archiwalne

KX-TDE100 i KX-TDE200 - nowe centralki telefoniczne od Panasonic

24.01.2008

Nowe centrale Panasonic umożliwiają korzystanie z nowoczesnej technologii IP w oparciu o istniejącą infrastrukturę telekomunikacyjną, co znacznie obniża koszty wdrożenia i użytkowania.

Panasonic wprowadza na rynek nowoczesne centrale Pure-IP-PBX. Modele KX-TDE100 oraz KX-TDE200 zapewniają niskie koszty eksploatacji, łatwą instalację i mobilność terminali. Nowe centrale Panasonic dedykowane do sieci IP mają również możliwość współpracy z telefonią analogową PSTN, cyfrową ISDN stanowiąc idealne rozwiązanie dla tych firm, które planują korzystanie z rozwiązań VoIP bez konieczności wymiany całej infrastruktury (modele te wspierają standardy SIP, H323).

Panasonic, lider polskiego i światowego rynku central telefonicznych, wprowadza najnowsze centrale pure-IP, które jednocześnie zostały przystosowane do współpracy z siecią analogową (PSTN) i cyfrową (ISDN). Jakie są główne korzyści z wykorzystania z technologii IP Panasonic?

  • Redukcja kosztów połączeń poprzez wykorzystanie do transmisji głosu i danych infrastruktury internetowej oraz telefonicznej - dzięki centralom marki Panasonic możliwe jest pełne wykorzystanie jego możliwości przy jednoczesnym obniżeniu kosztów rozmów telefonicznych. Poza ryczałtową opłatą za Internet użytkownik nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z łączeniem rozmów. Centrale Pure-IP KX-TDE100 oraz KX-TDE200 są kompatybilne z telefonami systemowymi Panasonic ostatnich generacji, dzięki czemu w wielu przypadkach nie ma potrzeby zakupu nowych aparatów co znacznie redukuje koszty.
  • Mobilność i elastyczność – w sytuacji, gdy użytkownik znajduje się poza biurem aplikacja IP Softphone zainstalowana na przenośnym komputerze pozwala mu na korzystanie ze wszystkich funkcjonalności telefonu systemowego. Wystarczą internetowe słuchawki oraz dostęp do sieci www. W ten sposób umożliwia się pracę w domu (np. w ramach programów typu (Work@home) lub podczas podróży służbowych przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów. W przypadku pracy w biurze funkcja Hot Desking umożliwia pracę ze „swoim” numerem telefonu z dowolnego aparatu – wystarczy wstukać odpowiedni kod. W efekcie do danego urządzenia wprowadzone zostaną wszystkie predefiniowane wcześniej ustawienia dotyczące użytkownika (np. osobisty spis telefonów, bardzo przydatny w pracy handlowców lub dziennikarzy).
  • Kompatybilność i współpraca – system Pure IP zastosowany przez Panasonic jest kompatybilny z klasycznymi centralami cyfrowymi tej firmy z serii KX-TDA. Ich unikalna, modułowa konstrukcja pozwala na wymianę procesora na zgodny ze standardem IP. Tym samym koszty przestawienia firmy z centrali cyfrowej na Pure IP są ograniczane do minimum.

Jeżeli firma używa klasycznej cyfrowej centrali telefonicznej serii z KX-TDA i chce dokonać migracji na system IP, istnieje możliwość wymiany procesora na zgodny ze standardem IP. Dzięki specyficznej konstrukcji centrali Panasonic pozwalającej na wymianę pojedynczego modułu koszty wdrożenia zostaną znacznie zredukowane.

Warto zaznaczyć, że nowe centrale IP zostały zaprojektowane wraz z nową serią telefonów systemowych Panasonic, które cenione są za wysoką jakość wykonania, ergonomię oraz nowoczesne wzornictwo. Ulepszony wygląd przycisków i wskaźników, podwójna regulacja ułożenia telefonu i wyświetlacza LCD oraz najwyższa jakość dźwięku gwarantują niezwykłą funkcjonalność.

„Koszty, koszty, koszty – sukces w warunkach konkurencyjnie nastawionej ekonomii w dużej mierze zależy od umiejętności przedsiębiorców do zwiększenia efektywności pracowników przy jednoczesnym zmniejszeniu nakładów” – mówi Tomasz Perzyna, PBX Product Manager w Dziale Solution Business, Panasonic Polska. „Najnowsze centrale Pure-IP Panasonic oferują optymalne warunki migracji na platformę IP dla firm, rozszerzając możliwości prowadzenia biznesu w sposób niedostępny dla tradycyjnych technologii.”

Centrale KX-TDE100 oraz KX-TDE200 są już dostępne na rynku polskim w sieci selektywnej dystrybucji central TDE Panasonic Polska. Ceny nowych central zaczynają się już od 6500 PLN netto.

źródło: Panasonic

News Przejście z ISDN na VoIP - Nowoczesna Telefonia Dla Firm

Przez wiele lat w telekomunikacji, dominowała technologia ISDN. Była niezbędnym rozwiązaniem dla firm, które potrzebowały stałych połączeń telefonicznych oraz dostępu do podstawowych funkcji cyfrowych telefonii, ponieważ umożliwia jednoczesne przesyłanie danych i głosu. Nowocześniejsze rozwiązania VoIP wypierają ISDN, pomimo jego zalet, takich jak niezawodność i jakość połączeń. czytaj więcej

News Dobry i tani telefon – czy to możliwe?

Smartfon jest nieodłączną częścią naszej codzienności, która wymaga nieograniczonego oraz ciągłego dostępu do informacji. Jest mały, poręczny i zawsze pod ręką. Służy nie tylko do dzwonienia czy wysyłania wiadomości, ale i do rozrywki, przeglądania social mediów, odpisywania na maile czy pracy zdalnej. Wybór modeli o przeróżnych parametrach jest ogromny – jednocześnie jednak staje się niebywale trudny. Czy da się kupić dobry i tani telefon? O tym w dzisiejszym artykule! czytaj więcej

News Artykuł ekspercki: AIoT (Artificial Intelligence of Things) - przyszłość w transporcie i magazynowaniu produktów wrażliwych

Integracja sztucznej inteligencji i Internetu Rzeczy (AIoT) wyznacza nowe standardy w transporcie i magazynowaniu produktów wrażliwych, takich jak leki czy żywność. Dzięki możliwościom precyzyjnego monitorowania, przewidywania awarii oraz optymalizacji procesów w czasie rzeczywistym, AIoT staje się nieodzownym narzędziem do minimalizowania strat i zapewnienia zgodności z wymogami prawa. czytaj więcej

News Jakie umiejętności są kluczowe w branży tworzenia oprogramowania?

IT to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów, który wyznacza nowe standardy. Osoby wiążące przyszłość z tą branżą zastanawiają się nad tym, czy rozwój nowoczesnych technologii i sztucznej inteligencji nie wpłynie na zmianę wymagań wobec programistów oraz innych specjalistów tworzących oprogramowanie. W świecie, w którym automatyzacja staje się codziennością, a algorytmy coraz częściej przejmują rutynowe zadania, niezwykle ważne stają się umiejętności, które pozwalają dostosować się do wyzwań oraz tworzyć innowacyjne rozwiązania. Zatem jakie umiejętności są niezbędne w dziedzinie programowania? czytaj więcej