Archiwalne

Meru: WLAN niezawodny jak Ethernet

19.01.2009

Meru Networks - jedna z największych na świecie firm sieciowych specjalizująca się w zaawansowanych rozwiązaniach bezprzewodowych – zaprezentowała technologię „virtual port”. Umożliwia ona wirtualizację sieci WLAN, a tym samym znacznie zwiększa niezawodność, bezpieczeństwo i obniża koszty stworzenia sieci bezprzewodowej.

Technologia „virtual port” sprawia, że każde urządzenie, które łączy się z siecią bezprzewodową, otrzymuje unikatowy bezprzewodowy adres MAC - BSSID. Pomimo że urządzenia podłączone są w danym momencie do sieci WLAN o jednej nazwie (określa ją identyfikator SSID), każde z nich widzi inny identyfikator wirtualnego punktu dostępowego Meru. Co ważne, zachowana przy tym zostaje koncepcja wirtualnej komórki Meru. Oznacza to, że urządzenie - będąc przenoszone przez użytkownika w obrębie sieci WLAN - jest rozpoznawane z tym samym identyfikatorem na wszystkich punktach dostępowych. Sprzęt korzystający z wirtualnych portów możemy zupełnie odizolować od siebie - stosując reguły dostępne na firewallu kontrolera. Można to porównać do sieci Ethernet, gdzie kabel od każdego komputera posiada swoją wtyczkę w routerze czy switchu.

„Oprócz zwiększenia przewidywalności i niezawodności działania sieci WLAN, koncepcja wirtualizacji sieci bezprzewodowych od Meru Networks przynosi także inne korzyści. Jest to przede wszystkim bezpieczeństwo, ponieważ użytkowników można odizolować od siebie już na poziomie interfejsu radiowego, prezentując każdemu z nich inny identyfikator sieci bezprzewodowej. Inne zalety wynikające m.in. z zastosowania wirtualnej komórki to oszczędności, bowiem dzięki dokładnemu pokryciu i wykorzystaniu maksymalnej mocy punktów dostępowych, można tych urządzeń zastosować mniej. Również koszty przy planowaniu rozmieszczenia, samym wdrożeniu systemu oraz jego utrzymaniu, nie będą tak duże, jak do tej pory” - wyjaśnia Łukasz Naumowicz, Sales Engineer, Konsorcjum FEN.

Technologia „virtual port” jest dostępna w dedykowanym do kontrolerów oprogramowaniu Meru System Director 3.6, które służy do tworzenia i zarządzania siecią WLAN opartą o sprzęt Meru Networks. Oprogramowanie w wersji produkcyjnej ma się pojawić w pierwszym kwartale roku 2009, a wszyscy użytkownicy z ważnym kontraktem wsparcia technicznego będą mogli pobrać je za darmo.

Technologia „virtual port” to kolejne rozwiązanie od Meru Networks, dzięki któremu sieci WLAN stają się coraz bardziej niezawodne i bezpieczne. Meru jest twórcą m.in. opatentowanych technologii: kontroli i zarządzania ruchem w sieci - ATC (Air Traffic Control™) oraz technologii tzw. wirtualnej komórki (Virtual Cell™). Pierwsza z nich pozwala na ścisły nadzór nad ruchem generowanym w sieci bezprzewodowej.

Natomiast wirtualna komórka umożliwia wszystkim punktom dostępowym pracę na tym samym kanale, tworząc w ten sposób jednolity obszar pokryty zasięgiem sieci WLAN. Innowacyjność rozwiązań Meru została doceniona m.in. przez Gartner Group. Firma ta dwa razy z rzędu - w raporcie z 2007 i 2008 roku „Magiczny kwadrant Gartnera dla WLAN” - uznała Meru Networks za twórcę najbardziej wizjonerskich rozwiązań bezprzewodowych na świecie.

źródło: Meru Network

News Co powinien wiedzieć każdy przedsiębiorca przed założeniem firmy?

Założenie własnej firmy to przedsięwzięcie, które może przynieść wiele satysfakcji oraz zapewnić sukces zawodowy. Aby nowy biznes miał solidne podstawy, warto odpowiednio przygotować się do jego uruchomienia. Poza kwestiami formalnymi, istotne jest również zadbanie o obecność firmy w internecie oraz wybór profesjonalnych narzędzi ułatwiających codzienną pracę online. W tym artykule wyjaśnimy, jakie kroki należy podjąć, aby założyć własną działalność oraz dlaczego warto już na starcie zainwestować w takie profesjonalne rozwiązania, jak e-mail dla firmy w usłudze NQ.pl. czytaj więcej

News ESP32 w zastosowaniach IoT - zbieranie i przesyłanie danych

Internet of Things (IoT) to koncepcja polegająca na łączeniu urządzeń z siecią, aby mogły wymieniać dane. ESP32 idealnie nadaje się do tego dzięki wbudowanemu Wi-Fi i Bluetooth, umożliwiając bezprzewodową komunikację i podłączenie różnych czujników. Kluczowym elementem w projektach IoT jest stabilne połączenie sieciowe. Wybór między protokołami MQTT i HTTP zależy od potrzeb – MQTT jest lekkim protokołem zoptymalizowanym dla IoT, natomiast HTTP jest bardziej elastyczne i popularne, co ułatwia integrację z innymi usługami. czytaj więcej

Wiadomości firmowe Internet mobilny bez limitu? Nie daj się nabrać!

Internet mobilny bez limitu? Nie daj się nabrać - wybierz internet mobilny 100 GB od lajt mobile i ciesz się super prędkością i dobrym zasięgiem! czytaj więcej

News Spektrometry stacjonarne - niezbędne narzędzie w nowoczesnej kontroli jakości metali

W erze zaawansowanej produkcji przemysłowej kontrola składu chemicznego metali musi opierać się na precyzyjnych i powtarzalnych metodach analitycznych. Jednym z najważniejszych urządzeń w tym procesie jest spektrometr stacjonarny – aparat umożliwiający szybkie i dokładne określenie zawartości pierwiastków w badanej próbce. To właśnie dzięki tym urządzeniom możliwa jest bieżąca weryfikacja zgodności materiałów z wymaganiami norm technicznych. czytaj więcej