Kolejne zmiany pojawiły się na rynku VoIP w Polsce. Firma Tartel z końcem czerwca przejęła jednego z największych operatorów VoIP, telefonię HaloNet. Teraz przyszedł czas na telefonię SiećT2 wraz z usługą eFON.
Zgodnie z przewidywaniami analityków, na rynku operatorów VoIP zaczynają dominować najwięksi i świadczący najlepsze tego typu usługi. Jest to naturalna tendencja, która ujawnia się w momencie, kiedy usługi telefonii internetowej stają się coraz bardziej popularne i walkę o klienta wygrywają ci, którzy mają najwięcej do zaoferowania. A spółka Tartel po wchłonięciu dwóch operatorów posiada obecnie jedną z najlepszych usług telefonii internetowej w Polsce.
Jeśli chodzi o nazwę usługi, Tartel postanowił pozostać przy „HaloNet”, dopisując do niej „telefonia bez granic”. Tym samym operator chce z jednej strony wykorzystać popularność nazwy HaloNet (jednej z pierwszych telefonii internetowych w Polsce!), a z drugiej zachować przyjazny wobec klienta charakter usługi. Nowy HaloNet to przede wszystkim nowoczesna i stabilna usługa VoIP, dająca swoim użytkownikom nie tylko bardzo tanie połączenia z całym światem, ale również zapewniająca wysoką jakość połączeń i szereg usług dodanych. Warto tu wymienić te najważniejsze:
- przekierowanie połączeń (na telefony stacjonarne i komórkowe);
- poczta głosowa (z możliwością odsłuchania lub otrzymania na adres email);
- dostęp dodzwaniany (czyli możliwość tanich połączeń nawet przy braku dostępu do Internetu);
- Email2Fax, czyli usługa wysyłania faksów (również na numery międzynarodowe);
- Fax2Email, czyli usługa odbierania faksów;
- wysyłanie SMS-ów (również na numery międzynarodowe);
- HaloSpinacz, czyli usługa zestawiania połączeń dla telefonów nie korzystających z HaloNet;
- książka telefoniczna (z możliwością wpisywania numerów skróconych);
- możliwość zakupu numeracji we wszystkich 49 strefach numeracyjnych;
- przenoszenie numerów telefonicznych i faksowych z wszystkich 49 stref numeracyjnych i od różnych operatorów;
- biling połączeń wychodzących i przychodzących;
- możliwość ustawienia limitu na droższe połączenia;
- automatyczna konfiguracja sprzętu Cisco (dawny Linksys);
- realizacja połączeń na numery alarmowe.
Nowy HaloNet będzie również kontynuował dobrą tradycję marki Tartel, nie ograniczając swoich klientów ani wysokością wpłat ani ich częstotliwością, ani też ukrytymi opłatami. Przeciwnie od 1 stycznia 2011 roku operator planuje obniżki na wiele kierunków międzynarodowych: Austria (komórkowe), Finlandia (stacjonarne i komórkowe), Francja (komórkowe), Grecja (komórkowe), Hiszpania (stacjonarne), Holandia (komórkowe), Irlandia (stacjonarne), Norwegia (stacjonarne i komórkowe), Szwajcaria (stacjonarne), Szwecja (stacjonarne i komórkowe), Wielka Brytania (stacjonarne). HaloNet zapowiada też, że dla jego klientów zostaną już wkrótce przygotowane atrakcyjne promocje.
źródło: Tartel