Archiwalne

Numer 116 000 w sprawie zaginionych dzieci

26.01.2009

Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych będzie obsługiwać, bezpłatny, ogólnopolski numer 116 000 na potrzeby usługi: Numer interwencyjny w sprawie zaginionych dzieci.

Ogólnoeuropejskie numery bezpłatnych linii telefonicznych o charakterze społecznym stworzonych z inicjatywy Komisji Europejskiej to:

  • 116 000 - numer interwencyjny w sprawie zaginionych dzieci,
  • 116 111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży,
  • 116 123 - telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych.

Od listopada 2008 r. działa w Polsce Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111. 

Numer 116 000 dla Fundacji ITAKA
W dniu 23 stycznia 2009 r. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej przydzielił spółce Telekomunikacja Polska S.A. numer 116 000 z zakresu numeracji „116” przeznaczonego na potrzeby zharmonizowanych usług o walorze społecznym HESC, do świadczenia usługi „Numer interwencyjny w sprawie zaginionych dzieci” przy współpracy z fundacją ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych.

Usługa „Numer interwencyjny w sprawie zaginionych dzieci” świadczona przez fundację ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych polegać będzie na:

  • przyjmowaniu zgłoszeń w sprawie zaginionych dzieci i przekazywaniu informacji odpowiednim służbom (głównie policji),
  • udzielaniu wskazówek i wsparcia osobom odpowiedzialnym za zaginione dziecko,
  • udzielaniu wsparcia w dochodzeniu.

Usługa będzie stale dostępna, tzn. 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, na terenie całego kraju. Korzystanie z usługi nie jest uwarunkowane wniesieniem opłaty lub zobowiązaniem do zapłaty.

Planowany termin uruchomienia usługi to 1 marca 2009 r.

źródło: UKE


News Unijne rozporządzenie w sprawie maszyn - jakie zmiany?

Unijne rozporządzenie w sprawie maszyn będzie obowiązywać od 20 stycznia 2027 roku. Weszło ono w życie we wszystkich państwach członkowskich 19 lipca 2023 r., 20 dni po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Producenci maszyn mają teraz czas na spełnienie nowych wymogów bezpieczeństwa dotyczących urządzeń i maszyn. czytaj więcej

News Moc blendera w praktyce

Jaką moc powinien mieć blender? To ważniejsze niż myślisz...



Sprzęt AGD do kuchni to temat dość problematyczny. Dzieje się tak, ponieważ nie wszyscy potrafimy poprawnie zinterpretować parametry techniczne. W rezultacie maszyna nie spełnia oczekiwań. Jaką moc powinien mieć blender, żeby można było z niego korzystać przez lata? Poniżej znajdziesz odpowiedź.

czytaj więcej

News Voicebot w branżach niszowych - jak go wykorzystać?

Nie od dziś wiadomo, że w przestrzeni internetowej ciągle ma miejsce automatyzacja różnego typu zadań, związanych np. ze sprzedażą czy też innymi przestrzeniami komunikacyjnymi. Korzystanie przez różnego rodzaju firmy z botów głosowych, nie jest już żadnym novum. Posiadanie głosowych asystentów w bankach, na infoliniach oraz w innych miejscach nikogo już nie dziwi. Jednym tego typu botów głosowych jest Voicebot. Gwałtowny rozwój sztucznej inteligencji sprawi, że w niedalekiej przyszłości dojdzie do optymalizacji procesów sprzedażowych, a być może asystent głosowy będzie nas rejestrował do lekarza itp. "Automatic speech recognition", czyli automatyczne rozpoznawanie mowy ludzkiej przez komputer to coś, na co warto postawić już dziś. czytaj więcej

Wiadomości firmowe Co oznacza dyrektywa NIS 2 dla dostawców usług zarządzalnych?

Rosnąca liczba incydentów bezpieczeństwa skłoniła UE do przyjrzenia się branżom wyjątkowo narażonym na ataki. Problematyczne były sektory takie jak energetyka, transport czy finanse. W celu poprawienia bezpieczeństwa narodziła się inicjatywa NIS. czytaj więcej