Belgijski integrator systemów SEE Telecom oraz polska firma VECTOR podpisały umowę z operatorem kablowym Telnet (Belgia) na realizację wieloletniego projektu Pulsar. Całkowita wartość kontraktu wynosi kilkanaście milionów euro.
Belgijsko-polskie rozwiązanie okazało się najbardziej efektywną kosztowo, elastyczną i otwartą na przyszłe wyzwania techniczne koncepcją.
Celem projektu Pulsar jest znaczące zwiększenie liczby węzłów optycznych w sieci, co w efekcie ma obniżyć liczbę abonentów przypadających na jeden węzeł. Pulsar ma zwiększyć konkurencyjność oferty firmy Telenet i jej przewagę na rynku.
Sprzęt do budowy stacji czołowej eACSYS firmy SEE Telecom umożliwia klientowi czterokrotne zwiększenie dostępowego pasma przy użyciu tych samych zasobów z jednoczesną redukcją poboru mocy aż o 60%. Węzeł optyczny BETA PRO 60 firmy VECTOR będzie stanowić dla firmy Telenet podstawę przyszłej architektury Fiber Deep.
"Telenet wybrał do współpracy firmy SEE i VECTOR - powiedział Peter Michiels z SVP Networks and System Engineering - ponieważ zaoferowały one rozwiązania dla sieci optycznych, które są doskonale dopasowane do programu rozbudowy sieci firmy Telenet pod nazwą Pulsar. Celem projektu jest poszerzenie pasma usług interaktywnych w sieci HFC w oparciu o najnowocześniejsze w tej chwili rozwiązania węzłów optycznych, które znacząco zwiększą pojemność sieci i udoskonalą odbiór usług przez abonentów, przy jednoczesnej dużej redukcji poboru mocy zasilania w przeliczeniu na 1 GB przesyłanych danych".
Christophe Lebrun, Dyrektor Działu Sprzedaży i Marketingu w firmie See Telecom, powiedział: "Na początku rozwoju firmy Telenet, ponad 10 lat temu, byliśmy już jednym z dostawców węzłów optycznych i dostarczyliśmy ponad milion podłączeń w ramach projektu Expressnet. To porozumienie nie tylko wzmacnia naszą pozycję jako strategicznego dostawcy dla firmy Telenet, ale jest też w pełni zgodne z naszą strategią, by zostać liderem na rynku systemów, w tym także dla sieci kablowych".
"To ogromna przyjemność pracować z takimi partnerami, jak SEE Telecom i Telnet - powiedział Bogdan Szyc, Dyrektor Sprzedaży firmy VECTOR. - Jestem pewien, że nasze rozwiązania pomogą firmie Telenet umocnić jej wiodącą pozycję na bardzo konkurencyjnym rynku belgijskim".
źródło: VECTOR
News Korzystasz z Chatu GPT? Uważaj na podejrzane łącza i wyniki wyszukiwania
Niedawno opublikowane badania ujawniły, że wyniki wyszukiwania, które prezentuje ChatGPT mogą prowadzić do podejrzanych witryn internetowych, na których użytkownicy mogą być narażeni na ataki phishingowe. Co prawda niektóre zapytania kierowane do sztucznej inteligencji – takie jak te związane z kryptowalutami – mogą owocować w złośliwe wyniki częściej niż inne, powinno to jednak zwrócić uwagę na problem, który może stać się znacznie poważniejszy. czytaj więcejNews Fotowoltaika dla firm - jak uzyskać dofinansowanie w 2025 roku?
Instalacje fotowoltaiczne wciąż są jednym z najlepszych rozwiązań dla przedsiębiorców, którzy chcą ograniczyć stałe koszty prowadzenia firmy. Jest to co prawda niemała inwestycja, stąd też duża część właścicieli firm odkłada ją w czasie, ale warto ją poczynić. Istnieje bowiem wiele instrumentów finansowych, które pomogą zrealizować to przedsięwzięcie bez ponoszenia dużych nakładów finansowych. Dodatkowo dzięki programom dofinansowania fotowoltaiki przedsiębiorcy mogą obniżyć koszty inwestycji. Czy jednak w 2025 roku można liczyć na takie samo wsparcie? Przyjrzyjmy się dostępnym opcjom. czytaj więcejNews Jak wykorzystać wszechstronne narzędzia do hakowania w edukacji i zabawie?
Odkryj innowacyjne podejście do nauki i rozrywki dzięki narzędziom do hakowania. Dowiedz się, jak mogą pomóc w edukacji, rozwijać kreatywność i sprawiać radość z odkrywania technologii. czytaj więcejWiadomości firmowe Pięć najlepszych praktyk wdrażania bezpiecznej sieci SD-WAN
Sieci korporacyjne szybko stają się coraz bardziej złożone oraz rozproszone. Wraz z rozwojem przetwarzania w chmurze, pracy zdalnej oraz urządzeń mobilnych firmy mają coraz więcej użytkowników, a także zasoby IT, które wymagają łączności.Definiowana programowo sieć WAN (SD-WAN) tworzy wydajne, korporacyjne połączenie oparte na bazie już istniejących sieci. Infrastruktura SD-WAN musi być starannie zaprojektowana i wdrożona, aby zapewnić organizacji pełnię swoich możliwości. czytaj więcej