Średnio 20 tysięcy kar miesięcznie dostają kierowcy, którzy nie opłacają postoju w warszawskiej strefie płatnego parkowania. W innych miastach sytuacja nie wygląda lepiej. Problemów można uniknąć korzystając z mobilnej aplikacji pozwalającej płacić za postój.
Z danych stołecznego Zarządu Dróg Miejskich wynika, że w całym 2013 r. wystawiono ponad 245 tys. wezwań związanych z nieuiszczeniem opłat za postój w strefie płatnego parkowania. Łączna kwota kar dla kierowców przekroczyła 59 mln zł.
Przykrych konsekwencji związanych z niewykupieniem biletu można uniknąć. Rozwiązaniem jest usługa mobiParking, będącą jedną z najważniejszych funkcjonalności aplikacji SkyCash. Pozwala ona regulować należność za postój za pomocą smartfona czy tabletu bez konieczności korzystania
z parkomatów. „Wystarczy pobrać aplikację SkyCash, założyć wirtualne konto i zasilić je np. przelewem lub z użyciem karty płatniczej. Później wszystkie czynności związane z opłatami wykonuje się w ciągu kilkunastu sekund, bez wychodzenia z samochodu” – wyjaśnia Dariusz Mazurkiewicz, prezes firmy SkyCash, operatora systemu mobiParking.
Aplikacja eliminuje też inne utrapienia, takie jak konieczność odliczania drobnych, szukanie parkomatu czy wracanie do pojazdu, aby włożyć za szybę bilet parkingowy – także w sytuacji, gdy chce się przedłużyć parkowanie. „Osoba korzystająca z mobiParking ma możliwość płacenia za realny czas parkowania z dokładnością co do minuty, dzięki czemu oszczędza pieniądze. Przy okazji robi to niezależnie od miejsca, gdzie się w danej chwili znajduje. Tym samym niemal do zera spada ryzyko kary za nieopłacenie postoju, bo nawet zapominalscy w każdym momencie mogą uregulować należność” – stwierdza Dariusz Mazurkiewicz.
Co ważne, w przypadku mobiParking płacenie za postój jest możliwe nie tylko przy użyciu aplikacji, ale także po wysłaniu wiadomości SMS z odpowiednim kodem lub wykonania połączenia z użyciem krótkiego kodu USSD.
źródło: SkyCash
News Czy warto ubezpieczyć telefon?
Dla wielu z nas telefon komórkowy stał się przedmiotem, bez którego nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania. Służy nie tylko do komunikacji, ale jest także centrum zarządzania naszym życiem prywatnym i zawodowym. W związku z tym, pojawia się pytanie o zabezpieczenie tego cennego urządzenia. Czy warto ubezpieczyć telefon?
czytaj więcejNews Jak sfinansować laptopa do firmy?
W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie wielu firm bez szybkiego i sprawnie działającego komputera lub laptopa, który często jest pierwszym zakupem młodego przedsiębiorcy. Przenośny komputer przydaje się w wielu sytuacjach, jednak koszt laptopa o świetnych parametrach technicznych może być dużym obciążeniem dla firmy. Warto wówczas poszukać korzystnej metody sfinansowania takiego urządzenia. czytaj więcejNews Moc blendera w praktyce
Jaką moc powinien mieć blender? To ważniejsze niż myślisz...
Sprzęt AGD do kuchni to temat dość problematyczny. Dzieje się tak, ponieważ nie wszyscy potrafimy poprawnie zinterpretować parametry techniczne. W rezultacie maszyna nie spełnia oczekiwań. Jaką moc powinien mieć blender, żeby można było z niego korzystać przez lata? Poniżej znajdziesz odpowiedź.
czytaj więcejNews Jaki procesor wybrać w 2024?
Procesor jest kluczowym elementem nie tylko komputerów stacjonarnych, ale także smartfonów, tabletów, serwerów, systemów wbudowanych, takich jak samochody, sprzęt AGD, urządzenia medyczne i wiele innych. To serce systemu, odpowiedzialne za wykonywanie wszystkich operacji i zarządzanie komponentami.Dzięki procesorowi urządzenie działa, a my możemy cieszyć się wieloma możliwościami. Szczególnie osoby, które potrzebują silnego sprzętu, zastanawiają się, jaki procesor wybrać. Sprawdzamy więc, jakie cechy są istotne i na co zwracać uwagę. czytaj więcej