Z najnowszego badania przeprowadzonego przez Instytut Gfk Polonia na próbie 950 osób w wieku 15-75 lat wynika, że z Internetu korzysta 56% Polaków, co przekłada się na 16,7 mln użytkowników Internetu.
Ponad 80% badanych osób korzysta z sieci klika razy w tygodniu lub codziennie. Najbardziej aktywne są osoby w wieku 15-45 lat. Połowa z ankietowanych korzysta z Internetu w domu, a 1/3 deklarowała, że uzyskuje dostęp do sieci także w innym miejscu, takim jak praca, szkoła itp. Co piąty użytkownik korzysta z komputera przenośnego w celu połączenia się z siecią (brano pod uwagę również służbowe komputery wykorzystywane w domu).
Internet jest wykorzystywany głównie w celach zarobkowych, do komunikacji oraz w celach rozrywkowych (plotki, ciekawostki). Kategorie te wskazywało niecałe 70% ankietowanych. Na dalszych pozycjach znalazły się usługi finansowe (46%) oraz zakupy przez Internet (28%). Najczęściej przez sieć kupowane są książki, płyty z muzyką oraz sprzęt komputerowy i RTV (kategorie wskazywane przez 15-19%), natomiast stosunkowo małą popularnością cieszy się zakup artykułów spożywczych oraz chemii gospodarczej (poniżej 5%). Korzystanie z wymiany plików przez Internet deklarowało 22% badanych osób.
Z przeprowadzonych badań wynika, że Internet staję się powoli usługą powszechną. Mimo dużej penetracji oraz zbliżania się do punktu nasycenia rynku, dynamika przyrostu nowych łącz nie spada. Przypuszcza się, że w najbliższym czasie będzie ona miała w dalszym ciągu tendencję wzrostową, gdyż pokolenie wyżu demograficznego z początku lat 80 usamodzielniając się wniesie swój wkład w przyłączaniu nowych łączy internetowych.
źródło: Audytel
Wiadomości firmowe Jak podnieść poziom cyberbezpieczeństwa w sektorze finansowym?
Sektor finansowy stoi przed nowymi wyzwaniami w obliczu dynamicznego rozwoju technologii. Generatywna AI, automatyzacja, zarządzanie danymi i finanse zintegrowane kształtują branżę, jednocześnie zwiększając trudności w ochronie danych, prywatności oraz zarządzaniu tożsamościami cyfrowymi. Coraz większe wykorzystanie chmury i rosnąca ilość danych dodatkowo zwiększają powierzchnię ataków, wymagając lepszych strategii reagowania na incydenty. czytaj więcejNews Jak zyskać na sprzedaży firmy? Poznaj skuteczne sposoby na zwiększanie wartości marki i firmy
Proces sprzedaży firmy niezależnie od branży, czy wielkości warto rozpocząć od oceny wartości podmiotu. Mamy do wyboru wiele metod – porównawczą, dochodową, czy majątkową. Bardzo ważny jest tutaj aspekt oceny przez potencjalnego inwestora tego, jaki osiągnie zwrot z inwestycji. Dlatego musimy udowodnić, że nasz firma ma duży potencjał zwrotu. Istnieje jednak kilka sposobów, które wpłyną na wartość sprzedanego podmiotu. Co zatem zrobić, aby uzyskać wyższą cenę podczas negocjacji? I w jaki sposób można wpłynąć na zwiększanie wartości marki? czytaj więcej