Archiwalne

UKE o harmonogramie zmian w numeracji telefonicznej

09.05.2008

Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował o terminyach wprowadzania zmian w numeracji publicznych sieci telefonicznych, wynikające z rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie Planu Numeracji Krajowej.

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 28 lutego 2008 r. w sprawie planu numeracji krajowej dla publicznych sieci telefonicznych (opublikowane w Dzienniku Ustaw Nr 52, poz. 307, obowiązuje od 11 kwietnia 2008 r.) przewiduje wprowadzenie poniższych zmian w zasadach wybierania numerów telefonicznych w Polsce:

Likwidacja wyróżników sieci WST = 30 i WST = 40 (infolinie 0300 i 0400)
- 30 listopada 2008 r. - do tego dnia funkcjonują wyróżniki sieci WST=30 i WST=40.
- 1 grudnia 2008 r. - następuje zmiana wyróżników sieci WST=30 na WST=703 i WST=40 na WST=704.
- 1 marca 2009 r. - do tego dnia zapewniona będzie bezpłatna automatyczna informacja słowna w przypadku użycia schematu wybierania z wyróżnikami sieci WST=30 i WST=40.

Zmiana numeracji strefowej AUS=9XYZ na numerację strefową AUS=19XYZ
- 15 lutego 2009 r. - zaczyna funkcjonować równolegle numeracja strefowa AUS=9XYZ oraz numeracja strefowa AUS=19XYZ; w przypadku wybrania numeracji strefowej AUS=9XYZ zapewniona będzie informacja słowna o zaistniałej zmianie.
- 15 maja 2009 r. - przestaje funkcjonować numeracja strefowa AUS=9XYZ.

Likwidacja prefiksu krajowego "0"
- 30 września 2009 r. - rozpoczyna się okres przejściowy, w trakcie którego funkcjonują równolegle dwa schematy wybierania z cyfrą „0” i bez cyfry „0”. W przypadku użycia schematu wybierania z cyfrą „0” zapewniona będzie automatyczna informacja słowna o zaistniałych zmianach.
- 15 lutego 2010 r. - następuje likwidacja cyfry „0” w prezentacji numeru.
- 15 maja 2010 r. - następuje likwidacja cyfry „0” ze schematu wybierania z jednoczesnym pozostawieniem automatycznej informacji słownej.

źródło: UKE

News Przewaga konkurencyjna dzięki logistyce? Kilka słów o systemie WMS

W świecie walki konkurencyjnej, gdzie oferta konkurujących sklepów czy producentów jest bardzo do siebie podobna dużą rolę zaczynają odgrywać szczegóły, takie jak szybkość dostawy, łatwość komunikacji ze sprzedającym, sposób pakowania. Szereg tych drobnych elementów wpływa na tak zwane Customer Experience, czyli doświadczenie kupującego. Pojęcie to opisuje subiektywne odczucie Klienta w procesie zakupu, od pierwszego kontaktu, aż po ostateczne użycie produktu (niekiedy również kwestie związane z obsługą posprzedażową, na przykłada w formie serwisu). Jak wpływać na Customer Experience? Jest to bardzo szerokie zagadnienie, ale jedną z form skutecznego wpływu są inwestycje w obszar logistyki w celu poprawy jej jakości, co koniec końców wpłynie na dostawę właściwego produktu, w najkrótszym możliwym czasie, do właściwego miejsca, w najlepszej możliwej cenie. czytaj więcej

News Przejście z ISDN na VoIP - Nowoczesna Telefonia Dla Firm

Przez wiele lat w telekomunikacji, dominowała technologia ISDN. Była niezbędnym rozwiązaniem dla firm, które potrzebowały stałych połączeń telefonicznych oraz dostępu do podstawowych funkcji cyfrowych telefonii, ponieważ umożliwia jednoczesne przesyłanie danych i głosu. Nowocześniejsze rozwiązania VoIP wypierają ISDN, pomimo jego zalet, takich jak niezawodność i jakość połączeń. czytaj więcej

News Czym jest audyt infrastruktury i bezpieczeństwa IT?

Audyt infrastruktury i bezpieczeństwa IT to kluczowy proces, który pozwala przedsiębiorstwom na zidentyfikowanie i ocenę stanu swoich systemów informatycznych oraz zabezpieczeń. W obliczu rosnących zagrożeń związanych z bezpieczeństwem danych, przeprowadzenie audytu staje się nie tylko zalecane, ale wręcz niezbędne. Dzięki audytowi IT organizacje mogą poprawić wydajność infrastruktury IT oraz zwiększyć poziom bezpieczeństwa informacji i danych osobowych. W niniejszym artykule przyjrzymy się temu, czym jest audyt infrastruktury IT oraz audyt bezpieczeństwa IT, a także jakie korzyści przynosi ich przeprowadzenie. czytaj więcej

News Unijne rozporządzenie w sprawie maszyn - jakie zmiany?

Unijne rozporządzenie w sprawie maszyn będzie obowiązywać od 20 stycznia 2027 roku. Weszło ono w życie we wszystkich państwach członkowskich 19 lipca 2023 r., 20 dni po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Producenci maszyn mają teraz czas na spełnienie nowych wymogów bezpieczeństwa dotyczących urządzeń i maszyn. czytaj więcej