Archiwalne

UKE przedstawił statystyki sądowe w związku ze swoimi decyzjami

22.01.2008

Urząd Komunikacji Elektronicznej przedstawił na swoich stronach internetowych informację o wyrokach sądowych dotyczących decyzji Prezesa UKE zaskarżonych przez operatorów. 

Jak informuje UKE, w związku z publikowanymi w prasie informacjami odnoszącymi się do kwestii ilości decyzji administracyjnych, które w wyniku ich zaskarżenia przez operatorów zostały przez sądy utrzymane w mocy bądź uchylone, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej prezentuje statystykę spraw skierowanych do sądów powszechnych.

Poniższe zestawienie obejmuje sprawy skierowane do sądów w okresie od 2005 roku do końca października 2007 r.:

1. Sprawy zaskarżone do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów:
W 2005 roku operatorzy zaskarżyli łącznie 23 decyzje, z tego Prezes UKE:

  • wygrał 11 spraw,
  • przegrał 1 sprawę,
  • zmienił w ramach samokontroli 4 decyzje (*).
W 2006 roku operatorzy zaskarżyli łącznie 46 decyzji, z tego Prezes UKE:
  • wygrał 13 spraw,
  • przegrał 5 spraw,
  • zmienił w ramach samokontroli 5 decyzji.

W 2007 roku łącznie zaskarżone zostały 104 decyzje, przy czym wszystkie sprawy znajdują się w toku rozpatrywania przez sądy.

2. Sprawy zaskarżone do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego:
W 2005 roku operatorzy zaskarżyli łącznie 86 spraw (tj. decyzji, postanowień, zaleceń pokontrolnych, itp.), z tego Prezes UKE:

  • wygrał 59 spraw,
  • przegrał 18 spraw.
W 2006 roku operatorzy zaskarżyli łącznie 55 spraw, z tego Prezes UKE:
  • wygrał 36 spraw,
  • przegrał 6 spraw.
W 2007 roku, na 49 spraw zaskarżonych przez operatorów, Prezes UKE:
  • wygrał 12 spraw,
  • przegrał 2 sprawy.

(*) Samokontrola oznacza, że Prezes UKE po otrzymaniu odwołania od operatora, sam poprawił zapisy decyzji i doręczył ją stronom decyzji. Wówczas akta nie były przesyłane do sądu i sąd nie wypowiadał się w tej sprawie.

Powyższe zestawienie prezentuje przybliżony stan poszczególnych spraw sądowych, gdyż część spraw dotyczących odwołań od decyzji wydanych przez Prezesa UKE (a także decyzji wydanych jeszcze podczas kadencji Prezesa URTiP) nadal znajduje się w trakcie rozpatrywania przez sądy powszechne i nie doszło jeszcze do ogłoszenia wyroków. W niektórych przypadkach sprawy mogą być kierowane do ponownego rozpatrzenia przez sądy I instancji lub uchylane wyrokiem Sądu Apelacyjnego lub Naczelnego Sądu Administracyjnego. 

Zobacz wykaz kar nałożonych przez Prezesa UKE wraz z informacją o wyrokach sądów w sprawie odwołań operatorów od decyzji o nałożeniu kary.

źródło: UKE

News Jak naładować telefon szybciej?

W dzisiejszym dynamicznym świecie smartfony stały się dla nas nieodłącznym towarzyszem. Czy to do komunikowania się z bliskimi, organizacji naszego dnia, czy też pracy zawodowej – telefonu używamy przez większość dnia. Niestety, im więcej korzystamy z urządzenia, tym szybciej zużywa się jego bateria. Nic więc dziwnego, że mamy potrzebę ładowania telefonów co najmniej raz dziennie. Ale co, jeśli się spieszymy, a bateria znów jest na wyczerpaniu? Poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą Ci naładować telefon szybciej. czytaj więcej

News Czy warto ubezpieczyć telefon?

Dla wielu z nas telefon komórkowy stał się przedmiotem, bez którego nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania. Służy nie tylko do komunikacji, ale jest także centrum zarządzania naszym życiem prywatnym i zawodowym. W związku z tym, pojawia się pytanie o zabezpieczenie tego cennego urządzenia. Czy warto ubezpieczyć telefon?

czytaj więcej

News 3 argumenty które przekonają Cię do modernizacji strony internetowej

Zmieniające się trendy, rozwój technologii oraz rosnące oczekiwania użytkowników sprawiają, że regularna modernizacja strony internetowej jest kluczowa dla zachowania konkurencyjności. W tym artykule przedstawiamy trzy najważniejsze argumenty, które przekonają Cię, dlaczego warto zainwestować w modernizację swojej witryny już teraz. czytaj więcej

News Archiwizacja dokumentów w firmie - jak robić to rozsądnie?

Każda firma, niezależnie od charakteru swojej działalności lub ilości zatrudnianych pracowników jest zobowiązana do przechowywanie szeregu dokumentów przez określony ustawowo okres czasu. Zgodnie z przepisami prawa przedsiębiorca musi archiwizować oryginały dokumentacji oraz chronić ją przed uszkodzeniem albo zniszczeniem, nieupoważnionych rozpowszechnianiem oraz wprowadzaniem jakichkolwiek zmian. Warto więc wiedzieć, jak można archiwizować dokumenty, aby zapewnić im pełne bezpieczeństwo. czytaj więcej