Jak informuje portal Polska.pl za „Dziennikiem”, Urząd Komunikacji Elektronicznej pracuje nad zmianą numeracji telefonicznej w Polsce i jej uporządkowaniem. Nowe przepisy wprowadzą dziesięciocyfrową numerację dla telefonów stacjonarnych, komórkowych i innych, z tym, że nie będą się one rozpoczynały od cyfry „0”, lecz od innej w zależności od rodzaju numeru na jaki będziemy dzwonić.
„Istotą pomysłu UKE jest bowiem takie uporządkowanie numeracji telefonicznej, byśmy od razu, po pierwszej cyfrze długiego numeru, wiedzieli, gdzie i za ile dzwonimy. Inny początek mają więc mieć numery sieci komórkowych, inny - stacjonarnych, jeszcze inny płatne infolinie, "sekstelefony" czy połączenia bezpłatne” możemy przeczytać w portalu Polska.pl.
Źródło: Polska.pl
News Unijne rozporządzenie w sprawie maszyn - jakie zmiany?
Unijne rozporządzenie w sprawie maszyn będzie obowiązywać od 20 stycznia 2027 roku. Weszło ono w życie we wszystkich państwach członkowskich 19 lipca 2023 r., 20 dni po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Producenci maszyn mają teraz czas na spełnienie nowych wymogów bezpieczeństwa dotyczących urządzeń i maszyn. czytaj więcejNews Jak działa aplikacja typu softphone?
W dobie technologii cyfrowych i pracy zdalnej coraz częściej zapominamy, do czego służy telefon stacjonarny. Ze świecą możesz dziś szukać tradycyjnych telefonów, ponieważ stopniowo wypierają je aplikacje internetowe, które znacznie taniej lub całkowicie darmowo łączą nas z całym światem. Jedną z takich aplikacji jest softphone, czyli rozwiązanie, które umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych przez internet. Jak dokładnie działa softphone i dlaczego staje się nieodłącznym narzędziem współczesnych biznesów? czytaj więcejNews Wizytówki dla branży IT - zaprojektuj je sam w kreatorze!
Stwórz wyjątkowe wizytówki dla swojej firmy IT w kilka minut! Skorzystaj z intuicyjnego kreatora i zaprojektuj profesjonalne wizytówki, które wyróżnią Twoją markę! czytaj więcejNews Czy warto ubezpieczyć telefon?
Dla wielu z nas telefon komórkowy stał się przedmiotem, bez którego nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania. Służy nie tylko do komunikacji, ale jest także centrum zarządzania naszym życiem prywatnym i zawodowym. W związku z tym, pojawia się pytanie o zabezpieczenie tego cennego urządzenia. Czy warto ubezpieczyć telefon?
czytaj więcej