Cyberbezpieczeństwo - co to za studia? Gdzie się na nie zapisać?
News

Cyberbezpieczeństwo - co to za studia? Gdzie się na nie zapisać?

07.05.2024
Cyberbezpieczeństwo to jedna ze specjalności realizowanych w ramach studiów z bezpieczeństwa narodowego, która nie może narzekać na brak popularności. To przyszłościowy wybór dla osób chcących zrobić karierę w branży IT. Co warto wiedzieć o cyberbezpieczeństwie na studiach I stopnia i gdzie się na nie zapisać?

Cyberbezpieczeństwo – czy to studia dla ciebie?

Komu polecamy wybór cyberbezpieczeństwa na studiach licencjackich? To dobra propozycja dla osób, które interesują się bezpieczeństwem w obszarze sieci informatycznych i ochrony danych. To również doskonała opcja, jeśli zależy ci na zdobyciu przyszłościowych umiejętności.

 

Absolwenci studiów z cyberbezpieczeństwa potrafią między innymi chronić dane osobowe i informacje niejawne, wykrywać zagrożenia i im przeciwdziałać, wykorzystywać narzędzia śledzenia cyfrowego w pracy oraz stosować techniki chroniące przed terroryzmem i cyberterroryzmem. Dzięki temu bez problemu znajdą pracę w służbach mundurowych, działach IT, firmach konsultingowych, organach administracji publicznej czy organizacjach zajmujących się audytami bezpieczeństwa.

Tego nauczysz się na studiach z cyberbezpieczeństwa

Wybierając specjalność cyberbezpieczeństwo na studiach I stopnia z bezpieczeństwa wewnętrznego, przez pierwsze 3 semestry zaliczasz ogólne przedmioty. To np. język obcy, ochrona własności intelektualnej, podstawy ekonomii, zasady BHP czy prawa i wolności człowieka. Od 4. semestru w programie pojawiają się przedmioty zgodne z modułem specjalnościowym:

  • wstęp do cyberbezpieczeństwa,
  • przestępczość komputerowa i patologie w cyberprzestrzeni,
  • bezpieczeństwo systemów komputerowych,
  • cyberataki i wykrywanie ataków,
  • administracja danymi osobowymi i informacjami niejawnymi,
  • bezpieczeństwo danych w chmurze,
  • audyt systemów teleinformatycznych,
  • regulacje prawne w zakresie cyberbezpieczeństwa,
  • instytucje do zwalczania cyberprzestępczości,
  • zarządzanie ryzykiem w obszarze cyberbezpieczeństwa,
  • social media i ich wpływ na bezpieczeństwo.

Cyberbezpieczeństwo – studia licencjackie. Gdzie się zapisać?

Po przeczytaniu naszego artykułu stwierdziłeś lub stwierdziłaś, że warto wybrać cyberbezpieczeństwo na studiach licencjackich? Wiemy, gdzie się na nie zapisać. Jedną z placówek, którą warto wziąć pod uwagę, jest Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. W ofercie WSKZ znajdziesz między innymi cyberbezpieczeństwo na studiach online, czyli prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Oprócz tego możesz zdecydować się na jeden z wielu innych kierunków licencjackich.

 

Dlaczego warto wybrać cyberbezpieczeństwo na studiach licencjackich online? Przede wszystkim to jeden z najlepszych sposobów na połączenie edukacji ze zdobywaniem tak cennego w branży IT doświadczenia. Bez problemu połączysz naukę nie tylko z realizacją praktyk, ale także z pierwszą pracą w zawodzie. Dodatkowo dyplom studiów z cyberbezpieczeństwa oferowanych przez WSK jest uznawany w całej Unii Europejskiej. Dzięki temu nie musisz się ograniczać wyłącznie do współpracy z polskimi firmami.

 

News Niedrogie telefony z praktycznymi funkcjami: jakimi markami warto się zainteresować?

Wiadomym jest, że nie każdy posiada duży budżet na zakup smartfona. Mogłoby się wydawać, że funkcjonalny telefon musi być bardzo drogi, jednak nie jest to prawdą! Coraz więcej marek posiada w swojej ofercie budżetowe modele "na każdą kieszeń". czytaj więcej

News BLIK - co to jest? W jaki sposób działa?

BLIK jest nowoczesnym, polskim standardem mobilnych płatności, który potrafi ułatwić życie wielu milionom ludzi począwszy od roku 2015. Dostarcza przy tym sporo przełomowych rozwiązań, takich jak choćby przelewy na numer telefonu, wypłaty gotówki z bankomatów bez zastosowania karty czy też łatwe oraz szybkie płatności przy wykorzystaniu płatniczych terminali. Spore rozpowszechnienie systemu sprawia, iż skorzystać z niego może w praktyce każdy z klientów instytucji mających uniwersalny profil. Cały czas dołączają do niego także następne banki. czytaj więcej

News Czy tablet może pomóc w pracy biurowej?

Notebooki na dobre weszły do typowego asortymentu różnego rodzaju biur – zastąpiły tym samym komputery stacjonarne. Teraz jednak na rynku pojawił się nowy gracz – tablet. Chociaż posługujemy się nimi od lat, to dotychczas raczej tylko do użytku prywatnego. Czy tablety mogą przydać się też podczas pracy biurowej? czytaj więcej

News Gdzie kupować programy komputerowe? Najważniejsze informacje.

Na początek warto wyjaśnić, czym są programy komputerowe. Bardzo upraszczając, stanowią pewien rodzaj oprogramowania, które instaluje się na urządzeniach w celu wykonania jakiegoś zadania. Jest to jednak bardzo niedokładna definicja, ponieważ do tej kategorii nie zaliczają się sterowniki, czyli pliki pomagające uruchomić, na przykład kartę dźwiękową czy graficzną. Specjalnym rodzajem programów natomiast stanowi system operacyjny. Jako przykład takiego oprogramowania, które często instaluje się na komputerze, można uznać Adobe Photoshop, MS Paint czy Skype. czytaj więcej

News Czym zajmuje się agencja interaktywna?

Agencja interaktywna stanowi odpowiedź na potrzeby zmieniającego się świata. O ile większość z nas bez kłopotu odpowie na pytanie, czym zajmuje się agencja reklamowa, o tyle temat agencji interaktywnej wydaje się bardziej skomplikowany. Dowiedz się, czym jest ta specjalistyczna firma i kto skorzysta z jej usług.

1. Agencja interaktywna - co to jest?
2. Dla kogo agencja interaktywna?
3. Jak wybrać dobrą agencję interaktywną? czytaj więcej