Czy drony należy aktualizować?
News

Czy drony należy aktualizować?

13.12.2022
Wiele osób, które dopiero zaznajamiają się ze sztuką latania dronami, zastanawia się, czy tego typu urządzenia w ogóle należy aktualizować. Oprogramowanie drona jest tym, co tak naprawdę pozwala mu bezpiecznie lądować i wznosić się do góry, a także wykonywać powietrzne akrobacje i nie tylko. Czasami jednak producent dodaje nowe funkcje w ramach tego samego oprogramowania i wtedy udostępnia je jako aktualizację. Czy warto z tego korzystać?

Oprogramowanie w nowoczesnych dronach 

Dron to minimalistyczny statek powietrzny, którym można sterować zdalnie nawet za pomocą własnego smartfonu. Osoby, dla których drony stanowią jedynie formę zabawki, raczej nie zwrócą uwagi na rekomendowane przez producenta aktualizacje oprogramowania. A szkoda, bo chociażby w przypadku dronów DJI zaleca się zaktualizowanie tych urządzeń do najnowszych wersji systemowych. 

 

Oczywiście, należy wówczas postępować według załączonych instrukcji. Przykładowo, nie powinno się aktualizować oprogramowania drona, jeśli ten posiada rozładowaną baterię. Rekomenduje się, aby poziom naładowania wynosił przynajmniej 50%. Niektóre drony, takie jak te spod szyldu DJI, posiadają możliwość automatycznego wykrywania aktualizacji za pośrednictwem smartfona. Wystarczy zainstalować aplikację DJI Fly i podłączyć telefon do Wi-Fi. W ten sam sposób da się zaktualizować również kontroler.

 

Urządzenie nie powinno zostać wyłączane podczas aktualizacji oprogramowania. Po zakończonym procesie dron sam się zrestartuje. W razie potrzeby można też oddzielnie aktualizować drona, a oddzielnie dedykowany jemu kontroler. Tak czy inaczej, zyskamy wówczas dostęp do nowych funkcji, ulepszonych rozwiązań czy bardziej zaawansowanych systemów z zakresu bezpieczeństwa. 

 

Obawa przed uszkodzeniem drona

Niektóre osoby wskazują, że aktualizacja oprogramowania drona może nieść ze sobą ryzyko jego uszkodzenia. Nie jest to jednak prawdą. Dron jest latającym komputerem, który wymaga aktualizacji, neutralizujących uporczywe błędy i wdrażających nowe funkcje. Warto z nich korzystać dla większego komfortu oraz bezpieczeństwa. 

 

Do tego aktualizacji oprogramowania drona trzeba się jednak odpowiednio przygotować. Najpierw należy zainstalować dedykowany program, który umożliwi pobranie najnowszej wersji systemowej. Czasami istnieje nawet możliwość zainstalowania jednej z kilku wersji tego programu w zależności od tego, jaki rodzaj drona posiadamy. 

 

Od strony technicznej jest już nieco prościej. Wystarczy zdjąć śmigła, osłonę gimbala oraz upewnić się, że wszystkie baterie naładowane są na minimum 50%. Następnie podłączamy drona do komputera i go uruchamiany. Wówczas powinniśmy uruchomić program służący do usprawnienia oprogramowania i po zaakceptowaniu wszelkich warunków, rozpocząć aktualizację. 

 

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy zgłosić się z pomocą do specjalisty, który bezpłatnie lub za opłatą, wyjaśni nam, w jaki sposób można to zrobić. Warto wiedzieć, że aktualizowanie oprogramowania drona nie jest obligatoryjne, ale na pewno zalecane. Dzięki temu będziemy mieć dostęp do najnowszych funkcji przy jednocześnie mniejszym ryzyku wystąpienia błędów. 

News Jak skutecznie wdrożyć ISO 9001 w organizacji: krok po kroku

ISO 9001 to międzynarodowy standard zarządzania jakością, który zapewnia przejrzystą strukturę procesów oraz pozwala na ciągłe doskonalenie przedsiębiorstwa. Jednym z najpopularniejszych tematów związanych z tym standardem jest wdrażanie iso 9001 krok po kroku, ponieważ dzięki właściwej implementacji normy firma staje się bardziej konkurencyjna, a jej usługi oraz produkty – bardziej wiarygodne dla klientów. W poniższym artykule przedstawimy, jakie korzyści płyną z wdrożenia systemu ISO 9001, na co zwrócić szczególną uwagę na każdym etapie prac oraz jakie działania są kluczowe, aby cały proces przebiegał zgodnie z planem i zakończył się sukcesem. czytaj więcej

News Dobry i tani telefon – czy to możliwe?

Smartfon jest nieodłączną częścią naszej codzienności, która wymaga nieograniczonego oraz ciągłego dostępu do informacji. Jest mały, poręczny i zawsze pod ręką. Służy nie tylko do dzwonienia czy wysyłania wiadomości, ale i do rozrywki, przeglądania social mediów, odpisywania na maile czy pracy zdalnej. Wybór modeli o przeróżnych parametrach jest ogromny – jednocześnie jednak staje się niebywale trudny. Czy da się kupić dobry i tani telefon? O tym w dzisiejszym artykule! czytaj więcej

News Fotowoltaika dla firm - jak uzyskać dofinansowanie w 2025 roku?

Instalacje fotowoltaiczne wciąż są jednym z najlepszych rozwiązań dla przedsiębiorców, którzy chcą ograniczyć stałe koszty prowadzenia firmy. Jest to co prawda niemała inwestycja, stąd też duża część właścicieli firm odkłada ją w czasie, ale warto ją poczynić. Istnieje bowiem wiele instrumentów finansowych, które pomogą zrealizować to przedsięwzięcie bez ponoszenia dużych nakładów finansowych. Dodatkowo dzięki programom dofinansowania fotowoltaiki przedsiębiorcy mogą obniżyć koszty inwestycji. Czy jednak w 2025 roku można liczyć na takie samo wsparcie? Przyjrzyjmy się dostępnym opcjom. czytaj więcej

News Pęknięty wyświetlacz - czym różni się wymiana ekranu od wymiany szybki?

Spora część osób ma przekonanie, że zbity telefon oznacza tylko jedno: całościową wymianę ekranu, co zwykle pociąga za sobą wyższe koszty serwisowe urządzenia, jednak nic bardziej mylnego! Na szczęście istnieją inne warianty naprawy, które są znacznie tańsze, a mianowicie jest to refabrykacja - zamiana samej zbitej szybki na nową, jednak warto wiedzieć, że ekrany telefonów posiadają wiele warstw m.in. ekran, warstwa dotykowa, a także szybka ochronna, na szczęście większość przypadków zbitych szybek to głównie sama szybka. czytaj więcej