SPIS TREŚCI
-
Czym jest system MES?
-
Korzyści związane z wprowadzeniem systemu zarządzania produkcją MES
-
Kompleksowe rozwiązania do zarządzania produkcją
Czym jest system MES?
System MES (Manufacturing Execution System) stworzono w celu zarządzania produkcją oraz kontrolowania jej obszaru na wszystkich etapach. Stale monitorując wydajność, MES gromadzi i przetwarza dane w czasie rzeczywistym, obejmując swoim zasięgiem wszystkie stanowiska robocze ujęte w systemie. Informacje uzyskane w ten sposób, po przetworzeniu stają się dostępne dla poszczególnych operatorów maszyn, a także osób pełniących nadzór nad funkcjonowaniem procesów produkcyjnych.
Korzyści związane z wprowadzeniem systemu zarządzania produkcją MES
MES utworzono między innymi w celu integracji automatyki przemysłowej z pracą ludzi. W efekcie powstał produkt informatyczny, który bez zbędnej przesady można określić, jako inteligentny system realizacji produkcji, zwiększający wydajność zakładu przemysłowego przy jednoczesnej optymalizacji kosztów.
Manufacturing Execution System (MES) – korzyści:
-
Wyższa wydajność produkcji;
-
Niższe koszty produkcji;
-
Znacząca poprawa jakości produkcji;
-
Szybsza reakcja na zmiany w zapotrzebowaniu na produkty;
-
Pełna kontrola nad procesem produkcyjnym;
-
Elastyczność w dostosowywaniu się do zmieniających się uwarunkowań rynkowych;
-
Możliwość integracji z innymi systemami informatycznymi.
Nowoczesne modele biznesowe zakładają zastosowanie zintegrowanych technologii informatycznych, pośród których MES pełni kluczową funkcję, z punktu widzenia współczesnych procesów wytwórczych w przemyśle.
MES – kompleksowe rozwiązanie do zarządzania produkcją
Możliwość bieżącej obserwacji danych produkcyjnych przy wstecznej analizie wyników prowadzi do podniesienia nawet o kilkanaście procent całościowej wydajności produkcji. Nadzór nad wszystkimi jej etapami ułatwia identyfikacja maszyn, rodzajów produktów, technologii itd.
Przedsiębiorstwa korzystające z systemu zarządzania MES już dziś mogą pochwalić się wyższym wskaźnikiem OEE (Overall Equipment Effectiveness) określającym efektywność wykorzystania maszyn i urządzeń w danym zakładzie, w którym MES stał się nieodłącznym elementem systemu produkcyjnego.
News KSeF Connector - czym jest ta usługa i dlaczego warto ją wdrożyć w swojej firmie?
W erze cyfryzacji kluczowe dla przedsiębiorstw staje się efektywne zarządzanie dokumentacją finansową, zwłaszcza fakturami. Ważną rolę w tej przemianie odgrywa Krajowy System e-Faktur (KSeF) – platforma opracowana przez Ministerstwo Finansów. KSeF umożliwia wystawianie i odbieranie faktur w formie elektronicznej, rewolucjonizując dotychczasowe metody pracy z dokumentami finansowymi. Platforma KSeF odpowiada na potrzebę usprawnienia procesów związanych z fakturami, oferując bezpieczne i standaryzowane środowisko dla elektronicznych dokumentów finansowych. Jest to system umożliwiający wystawianie faktur ustrukturyzowanych w formacie XML, zgodnych ze strukturą logiczną e-Faktury. Takie ustrukturyzowane dokumenty umożliwiają automatyczne przetwarzanie i analizę danych, co jest kluczowe dla efektywności operacyjnej. KSeF został wprowadzony jako opcjonalne rozwiązanie, dając przedsiębiorcom możliwość wyboru między nowym systemem a tradycyjnymi metodami. W przyszłości jednak planuje się, by KSeF stał się obowiązkowym standardem. Faktury w ramach tego systemu można wystawiać za pomocą narzędzi udostępnionych przez Ministerstwo Finansów lub za pomocą komercyjnych oprogramowań, co zapewnia elastyczność dostosowania do różnych potrzeb biznesowych. Wdrażanie KSeF to odpowiedź na globalne tendencje cyfryzacji i zwiększania bezpieczeństwa w obrocie dokumentami. To krok ku przyszłości w obszarze elektronicznych dokumentów finansowych, który wpisuje się w globalne trendy digitalizacji biznesu. W kontekście KSeF, KSeF Connector to narzędzie ułatwiające integrację obecnych systemów księgowych firm z nowym systemem e-faktur. To rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które chcą sprawnie zarządzać elektronicznymi dokumentami finansowymi i płynnie przejść do nowego systemu. czytaj więcejNews Pozycjonowanie stron internetowych w Google - jakie ma zalety?
Pozycjonowanie stron internetowych to proces optymalizacji treści i struktury witryny w celu uzyskania wyższych miejsc w wynikach wyszukiwania na platformach takich jak Google. Wykorzystuje się odpowiednie słowa kluczowe, optymalizuje się treści oraz linki, aby zwiększyć widoczność witryny dla użytkowników szukających konkretnych informacji lub produktów. Jakie są zalety tego procesu? Chętnie w tym pomożemy!- Czym jest skuteczne pozycjonowanie stron internetowych?
- Na co wpływa pozycjonowanie strony internetowej?
- Kto zajmuje się pozycjonowaniem strony internetowej? czytaj więcej