Dron z kamerą i monitorem - najlepszy przyjaciel filmowca
News

Dron z kamerą i monitorem - najlepszy przyjaciel filmowca

16.11.2020
Każda osoba amatorsko lub profesjonalnie zajmująca się filmowaniem marzy o tym, aby jej produkcje były jedyne w swoim rodzaju. Kreatywne ujęcia, w połączeniu z oryginalnymi przejściami, znacznie urozmaicają nagranie, jednak nic tak nie zapiera tchu w piersiach jak spektakularne ujęcia z dużej wysokości. Drony z kamerą to niewielkie urządzenia z ogromnymi możliwościami, które mogą być z powodzeniem wykorzystywane przez praktycznie każdą osobę. Na co zwracać uwagę przy zakupie pierwszego bezzałogowego statku powietrznego?

Dron z kamerą i monitorem - pełna kontrola nad lotem i nagraniem

Pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów, dron to zaawansowane urządzenie oferujące sporo opcji. Z punktu widzenia filmowca, jednym z najważniejszych elementów jest kamera. To właśnie od niej zależy jakość i płynność rejestrowanego obrazu. W zależności od potrzeb i zastosowania drona, można zdecydować się na wersję nagrywającą w maksymalnej rozdzielczości Full HD lub bardziej wszechstronną wersję rejestrującą w 4K.

Dron z kamerą i monitorem gwarantuje lepszą kontrolę nad rejestrowanym materiałem. W praktyce filmujemy dokładnie to, na czym nam najbardziej zależy. Monitor znacznie podnosi efektywność i wydajność pracy.

Dron z kamerą i monitorem - najlepszy przyjaciel filmowca - fly

Dodatkowe informacje o dronach

Drony z kamerą są wyposażone w szereg zabezpieczeń, których głównym zadaniem jest utrzymanie stabilnego lotu i omijanie przeszkód. Nawet w przypadku gdy zasięg zostanie utracony, dron może bezpiecznie wrócić do pilota. Jest niezwykle ważne aby urządzenie miało wbudowany taki system. Drony nie zawsze są używane w miejscach, gdzie nie znajdują się naturalne i sztuczne przeszkody. Aktywne systemy bezpieczeństwa to jedne z kluczowych parametrów, które należy wziąć pod uwagę w trakcie wyboru konkretnego modelu.

Kolejną kwestią jest czas działania, a ściślej mówiąc lotu na jednej baterii. Niestety nawet najnowsze drony z kamerą oferują maksymalnie od kilkunastu do kilkudziesięciu minut pracy. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zakup zapasowych baterii. Na rynku można znaleźć rozbudowane zestawy zawierające szereg dodatkowych akcesoriów, w tym m.in. trzy baterie i ładowarkę umożliwiającą ładowanie wszystkich akumulatorów w tym samym czasie.

Drony z kamerą - co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Na odczucia płynące z oglądania materiału zarejestrowanego przez drona ma również wpływ stabilizacja obrazu. Drony takich producentów jak DJI i Xiaomi są wyposażone w niezwykle zaawansowane gimbale, których głównym zadaniem jest stabilizacja obrazu w trzech osiach. Nawet w przypadku wiatru i częstej zmiany lotu, jest on hipnotycznie płynny, dzięki czemu widz może poczuć się jak w kinie.

W trakcie wyboru konkretnego modelu, należy również zwrócić uwagę na jego mobilność. W zdecydowanej większości przypadkach drony z kamerą są wykorzystywane w terenie, dlatego kompaktowe rozmiary i niska waga bywają kluczowe. Przeważnie sprzęt i akcesoria są oferowane w podręcznej walizce, która chroni nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale także ułatwia transport i przechowywanie.

Automatyczne tryby dronów

Wszyscy czołowi producenci bezzałogowych statków powietrznych wyposażają swoje urządzenia w automatyczne tryby, które znacznie poprawiają komfort korzystania z urządzeń. Należą do nich m.in. tryb automatycznego śledzenia, który umożliwia podążanie za osobami, zwierzętami i np. samochodami. Ponadto wybrany dron z kamerą i monitorem oferuje funkcję autonomicznych lotów po wcześniej zaplanowanej trasie. Takie możliwości pozwalają na tworzenie niezwykle kreatywnych ujęć z różnych perspektyw. Wybierając pierwszy bezzałogowy statek powietrzny, warto zwrócić szczególną uwagę na obecność automatycznych trybów. Wykorzystują je nie tylko początkujący, ale również doświadczeni piloci dronów.

News Jak MOVA J30 radzi sobie z różnymi zanieczyszczeniami bez wysiłku

Nie wszystkie zanieczyszczenia są sobie równe. Od drobnego kurzu po większe okruchy i włosy – każdy rodzaj brudu stawia przed nami inne wyzwanie. Tutaj z pomocą przychodzi MOVA J30 Odkurzacz Pionowy, który gwarantuje, że poradzi sobie z każdym z tych zadań. Jak sprawdzi się z różnorodnymi rodzajami zanieczyszczeń? czytaj więcej

News Co zrobić, gdy telefon się przegrzewa? Przyczyny i skuteczne rozwiązania.

Twój telefon szybko się nagrzewa w trakcie użytkowania i zastanawiasz się, skąd wynika takie zjawisko? W wielu przypadkach jest to zupełnie normalne. W naszym artykule opowiemy, kiedy telefon grzeje się i kiedy nie warto się tym martwić, a także co zrobić, gdy Twój telefon jest gorący w trakcie użytkowania i czy może być to efektem awarii. Przyczyn przegrzewania się telefonu może być kilka. Dodatkowo warto też pamiętać o tym, że cieplejszy telefon nie musi świadczyć o żadnych anomaliach. Wynika to bowiem z konkretnych przyczyn. Na co zatem warto zwrócić uwagę i kiedy ciepło telefonu powinno nas niepokoić?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

- kiedy telefon jest ciepły i dlaczego,
- co zrobić gdy telefon się przegrzewa. czytaj więcej

News Samsung Galaxy S25, S25 Ultra i S25+ - który model wybrać?

Miłośnicy doczekali się! Samsung wprowadził na rynek nową serię smartfonów Galaxy S25, w której znajdziemy modele S25, S25+ oraz S25 Ultra. Każdy z nich to, oprócz pewnych podobieństw, unikalne funkcje i specyfikacje, dostosowane do różnych potrzeb użytkowników. Wybór odpowiedniego modelu może być wyzwaniem, dlatego warto przyjrzeć się bliżej ich cechom, aby podjąć świadomą decyzję. Porównujemy te trzy urządzenia, analizując ich kluczowe różnice i zalety, aby pomóc Ci wybrać smartfon idealnie dopasowany do Twoich oczekiwań.

1. Samsung Galaxy S25 - na podstawowe potrzeby i mniejszy budżet
2. Samsung Galaxy S25+, czyli starszy brat
3. Najmocniejszy zawodnik, czyli Samsung Galaxy S25 Ultra czytaj więcej

News Przejście z ISDN na VoIP - Nowoczesna Telefonia Dla Firm

Przez wiele lat w telekomunikacji, dominowała technologia ISDN. Była niezbędnym rozwiązaniem dla firm, które potrzebowały stałych połączeń telefonicznych oraz dostępu do podstawowych funkcji cyfrowych telefonii, ponieważ umożliwia jednoczesne przesyłanie danych i głosu. Nowocześniejsze rozwiązania VoIP wypierają ISDN, pomimo jego zalet, takich jak niezawodność i jakość połączeń. czytaj więcej