Kamera IP na zewnątrz
News

Kamera IP na zewnątrz

24.05.2021
Budowa sprawnej sieci monitoringu na zewnątrz obiektu może być nie lada wyzwaniem. Warto zatem wiedzieć, czym należy się kierować, aby stworzyć sprawnie działający system, który jest w stanie skutecznie zabezpieczyć wszystkie newralgiczne punkty naszej posesji.

Przede wszystkim należy zacząć od wyboru urządzeń monitorujących. Kamera IP na zewnątrz obiektu musi spełniać bowiem określone certyfikatem normy, które potwierdzają jej przystosowanie do pracy w rozmaitych warunkach atmosferycznych.

 

Rodzaje kamer zewnętrznych

 

Wybierając kamerę do monitorowania naszej posesji, powinniśmy zwrócić uwagę na jej typ. Najbardziej oczywistym wyborem będzie klasyczna kamera cylindryczna. Zaletą tego typu kamer jest możliwość 3 poziomowej regulacji na śrubach, co skutecznie zabezpieczy ją przed zerwaniem przez silny podmuch wiatru lub przez wandali. Kolejnym rodzajem są kamery obrotowe. Oferują szersze pole widzenia niż kamery tubowe, co jest nie bez znaczenia przy zabezpieczaniu dużych, otwartych przestrzeni.

 

Przy zakupie kamery musimy również wziąć pod lupę kilka znaczących aspektów technicznych. Przede wszystkim na oferowaną jakość obrazu. Przyjmuje się, że standardowym formatem jest jakość Full HD, która pozwala na czytelne rozpoznanie szczegółów. Należy pamiętać, że w przypadku kamer o lepszej jakości musimy dobrać do nich również odpowiedni rejestrator, który pozwoli na odtwarzanie materiału w rozdzielczości np.: 4K.

 

Na rynku jest dostępnych wielu różnych producentów oferujących kamery IP do użytku zewnętrznego. Najbardziej popularne marki to Dahua oraz Hikvision, które w swoim portfolio mają zarówno kamery oferujące standardowy monitoring, jak i bardziej zaawansowane urządzenia z dodatkowymi funkcjami takimi nawet jak pomiar temperatury. Najnowsze typy kamer rejestrują obraz w rozdzielczości 4K, co pozwoli wykryć wszystkie szczegóły, a także transmitują dźwięk. Wygodne sterowanie poprzez aplikację umożliwia natychmiastowy podgląd tego, co dzieje się na terenie posesji, nawet jeśli właściciela nie ma w danym czasie w domu. Przeprowadzone przez producentów monitoringu badania jasno wskazują, że sama obecność kamer monitoringu na obiekcie odstrasza znaczną część przestępców przed próbą włamania. W połączeniu z innymi urządzeniami alarmowymi, takimi jak syreny, czy elektroniczne zamki pozwala to na stworzenie prawdziwie nowoczesnego systemu zabezpieczeń, który zapewni odpowiednią ochronę budynku. Co warto wiedzieć, profesjonalne kamery do monitoringu są dostępne w przystępnych cenach, dzięki czemu coraz więcej osób może pozwolić sobie na montaż tego typu zabezpieczenia na swojej posesji.

 

Jak zamontować kamerę na zewnątrz budynku?

 

Poprawny montaż kamery jest równie istotny, jak jej parametry techniczne. Źle zamontowane kamery nie pokryją bowiem odpowiednio wszystkich kluczowych miejsc, które powinny być objęte monitoringiem, pozostawiając lukę w naszym systemie bezpieczeństwa. Kamera musi być umieszczona również na odpowiedniej wysokości, tak aby nikt nie miał możliwości uszkodzenia jej lub zerwania. Należy wziąć pod uwagę także wszystkie obiekty, które mogą blokować pole widzenia, takie jak dachy, czy drzewa lub wysokie płoty. Stosując kamery analogowe musimy wziąć pod uwagę również długość kabla, jaki będzie potrzebny do podłączenia kamery do sieci. Ostatnią ważną kwestią jest zasilanie. Kamera może korzystać z zasilaczy podłączonych bezpośrednio do niej lub z zasilacza centralnego.

News Jak działa aplikacja typu softphone?

W dobie technologii cyfrowych i pracy zdalnej coraz częściej zapominamy, do czego służy telefon stacjonarny. Ze świecą możesz dziś szukać tradycyjnych telefonów, ponieważ stopniowo wypierają je aplikacje internetowe, które znacznie taniej lub całkowicie darmowo łączą nas z całym światem. Jedną z takich aplikacji jest softphone, czyli rozwiązanie, które umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych przez internet. Jak dokładnie działa softphone i dlaczego staje się nieodłącznym narzędziem współczesnych biznesów? czytaj więcej

News 20 najlepszych pomysłów na aplikacje dla startupów w 2025

Rok 2024 to czas dynamicznego rozwoju technologii, w którym branża aplikacji mobilnych odgrywa kluczową rolę w transformacji cyfrowej biznesów na całym świecie. Właściciele firm, inwestorzy oraz przedsiębiorcy zwracają uwagę na ogromny potencjał, jaki niesie za sobą tworzenie oprogramowania mobilnego. czytaj więcej

Wiadomości firmowe MOVEit w języku polskim: Progress prezentuje nową wersję konsoli

Progress MOVEit to zaawansowane rozwiązanie do zarządzania i automatyzacji transferu plików, które zapewnia pełną widoczność i kontrolę nad plikami wysyłanymi do partnerów, klientów i pracowników w firmie. MOVEit gwarantuje bezpieczeństwo plików zarówno podczas transferu, jak i w bazie danych, spełniając przy tym wewnętrzne polityki oraz zewnętrzne regulacje takie jak NIS2 i DORA. czytaj więcej

News Poznaj punkty dostępowe serii GWN firmy Grandstream

Punkty dostępowe Wi-Fi firmy Grandstream ewoluowały na przestrzeni lat. Od pierwszego punktu dostępowego Wi-Fi, GWN7600, po najnowsze modele z Wi-Fi 6E, urządzenia GWN są wykorzystywane przez klientów na całym świecie, pomagając firmom, szkołom i rządom w zapewnieniu potężnych sieci bezprzewodowych.

Obecnie mamy ponad:
• 20 punktów dostępowych Wi-Fi,
• 6 routerów (wifi i przewodowych),
• 32 przełączniki sieciowe,
• 3 platformy do konfiguracji i zarządzania wdrożeniami

W tym artykule spojrzymy na serię GWN jako całość, przyglądając się różnicom, kluczowym funkcjom i dostarczając wstępną wiedzę potrzebną do rozpoczęcia pracy z naszymi punktami dostępowymi GWN.
czytaj więcej