Kamery zewnętrzne IP – dlaczego są tak popularne?
Zewnętrzne kamery IP to niewielkie urządzenia, które można obecnie spotkać praktycznie na każdym kroku. Monitorują one otoczenia wokół sklepów, lokali, ważnych placówek czy domów. Zewnętrzne kamery IP pracują jak małe komputery, które na bieżąco śledzą ruch na monitorowanym terenie i przekazują go do kolejnych urządzeń. Nazwa IP dotyczy indywidualnych adresów, które znajdują się w kamerach, dzięki którym te mogą współpracować z innymi cyfrowymi urządzeniami działającymi w tej samej sieci. Kamery tego typu są, więc niezbędne w tworzeniu nowoczesnych monitoringów, które pozwalają monitorować i chronić różne tereny czy obiekty.
Kamery kopułkowe – wysoka jakość połączona z minimalizmem
Zewnętrzne kamery IP kopułkowe zawdzięczają swoją nazwę charakterystycznemu kształtowi, który przypomina kopułę. Ich największą zaletą jest niewielka budowa, dzięki której takie urządzenie łatwo ukryć. Taką kamerę można w łatwy sposób dopasować do różnych terenów i miejsc, aby bezproblemowo monitorowała zdefiniowaną przestrzeń. Mimo jej niewielkiego rozmiaru uzyskuje się z niej obraz dobrej jakości, nawet z odległości kilkudziesięciu metrów oraz w mroku. Co ważne, kamery kopułkowe są znacznie bardziej odporne na uszkodzenia. Dzięki temu będą idealnym rozwiązaniem do miejsc, gdzie grozi ryzyko umyślnego działania wandali czy złodziei.
Zewnętrzne kamery kopułkowe można kupić już za kilkaset złotych. Przy ich wyborze trzeba jednak zwracać dokładną uwagę na specyfikację urządzenia. Popularnymi modelami kamer kopułkowych są m.in. modele marek BCS oraz Hikvision. Wśród oferty producenta BCS w niższej półce cenowej do 1000 zł niezwykle interesującymi pozycjami wydają się być BCS-P-DIP15FSR3 oraz BCS-V-EI221IR3. Pierwsza z wymienionych, kamera IP BCS POINT kopułkowa 5 Mpx słynie z zasięgu na około 30 metrów, nagrywania w rozdzielczości 2880 × 1620 pikseli i zaawansowanego systemu korekcji obrazu DEFOG. Innym ciekawym modelem z tej kategorii będzie BCS-V-EI221IR3 Kamera IP BCS VIEW kopułowa 1080p, 2.8 mm, która mimo niższej jakości nagrywania, charakteryzuje się inteligentnymi funkcjami, np. detekcją twarzy. Oba te model można kupić w sklepie https://www.fonex.pl/kategorie/kamery-ip-108.html.
Wśród droższych modeli o udoskonalonych technologiach obrazu znajdziemy m.in. model DS-2CD2725FWD-IZS marki HIKVISION. W kamerze tej zastosowano interesującą funkcję kompensacji światła wstecznego, która eliminuje efekt powstający przy kierowaniu kamery w stronę silnego źródła światła.
Rozprawiając o kamerach kopułkowych nie sposób nie wspomnieć o kamerach szybkoobrotowych. W tej grupie kamer znajdują się modele z najwyższej półki cenowej powyżej 8 tysięcy. Przykładem jest nowość producenta BCS kamera SDIP4425Ai-II z 25-krotnym zoomem optycznym, promiennikiem IR o zasięgu do 150 metrów, a także licznymi funkcjami poprawiającymi odbiór obrazu.
Kamery tubowe – klasyka połączona z nowoczesnością
Kamery zewnętrzne tubowe to urządzenia, które są większe niż ich kopułkowe odpowiedniki. Cechują się wysoką jakością obrazu. Ich rozdzielczość pozwala na odczytanie z nagrania tablic rejestracyjnych albo na rozpoznanie twarzy. Są znacznie lepszą opcją dla wszystkich, którym zależy na profesjonalnym monitoringu z dokładną detekcją wszystkiego, co dzieje się na określonym terenie.
Godne polecenia modele tubowe to przede wszystkim BCS-B-TIP45VSR5(2.0) Kamera IP BCS BASIC tubowa 5.0 Mpx i BCS-L-TIP12FSR3-W Bezprzewodowa kamera IP BCS, 2Mpx. To pierwsze urządzenie charakteryzuje się wysoką rozdzielczością obrazu 5.0 Mpx (2880 × 1620), zasięgiem do 50 metrów i pełną detekcją ruchu. Bez problemu łączy się różnymi systemami operacyjnymi, a do tego posiada filtr podczerwieni i umożliwia pracę niezależną od warunków atmosferycznych. Drugi polecany model może pochwalić się rozdzielczością na poziomie 1920 × 1080 pikseli, 30 FPS oraz szeregiem funkcji, w tym wbudowanym modułem Wi-Fi, dzięki czemu sprawdza się w wielu miejscach i na różnych terenach.
Istotne jest to, że kamery tubowe i kopułkowe mogą działać razem, tworząc spójny monitoring. Wystarczy jedynie zakupić sprzęty, które ze sobą współgrają, aby zabezpieczyć kamerami określony teren czy obiekt.