1. marca 2018 weszła w życie ustawa zakazująca handlu w wybrane niedziele. Wybrane, ponieważ zgodnie z zapisami ustawy, w 2018 roku w każdym miesiącu będą po dwie handlowe niedziele (z wyjątkiem grudnia, gdzie niedziela bez handlu będzie tylko jedna – dokładniej 9. grudnia, a pozostałe cztery będą pracujące dla sklepów). W 2019 roku pracującą dla sprzedaży niedzielą będzie zawsze ostatnia niedziela każdego miesiąca, a od 2020 roku będzie jedynie 7 niedzieli podczas których będzie możliwe zrobienie zakupów: ostatnia niedziela stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, jedna niedziela handlowa przed Wielkanocą i dwie niedziele handlowe przed Bożym Narodzeniem.
Co więc zrobić jeśli twój plan obejmuje kupienie elektroniki na przykład w niedzielę? Można szukać małych sklepów, za ladą których stoją ich właściciele, ale w przypadku elektroniki użytkowej - w przeciwieństwie do sklepów spożywczych, znalezienie takiego sklepu może być trudne. Dlatego można nie ruszając się z domu zrobić zakupy w sklepie internetowym. Przykładem dobrze zaopatrzonego sklepu internetowego z elektroniką, może być sklep Technikalia.pl, w którym znajdziesz pełny asortyment wspomnianych wcześniej smartfonów, jak również innych osobistych urządzeń, jak tablety czy smatwatche oraz szeroko rozumiana elektronika dla domu z zakresu RTV i AGD.
W którą niedzielę nie zrobisz zakupów, a która niedziela jest handlowa?
4 marzec – niedziela handlowa | 1 kwiecień – zakaz handlu w tą niedzielę |
6 maj – niedziela handlowa | 3 czerwiec – niedziela handlowa |
1 lipiec – niedziela handlowa | 5 sierpień – niedziela handlowa |
2 wrzesień – niedziela handlowa | 7 październik – niedziela handlowa |
4 listopad – niedziela handlowa | 2 grudzień – niedziela handlowa |
Ale jeśli szukasz urządzeń z zakresu komunikacji, takich jak telefony IP, możesz zajrzeć na stronę naszego serwisu, która jest poświęcona temu zagadnieniu, gdzie w prosty i szybki sposób porównasz i znajdziesz urządzenie dla siebie.
News Co zrobić, gdy telefon się przegrzewa? Przyczyny i skuteczne rozwiązania.
Twój telefon szybko się nagrzewa w trakcie użytkowania i zastanawiasz się, skąd wynika takie zjawisko? W wielu przypadkach jest to zupełnie normalne. W naszym artykule opowiemy, kiedy telefon grzeje się i kiedy nie warto się tym martwić, a także co zrobić, gdy Twój telefon jest gorący w trakcie użytkowania i czy może być to efektem awarii. Przyczyn przegrzewania się telefonu może być kilka. Dodatkowo warto też pamiętać o tym, że cieplejszy telefon nie musi świadczyć o żadnych anomaliach. Wynika to bowiem z konkretnych przyczyn. Na co zatem warto zwrócić uwagę i kiedy ciepło telefonu powinno nas niepokoić?Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:
- kiedy telefon jest ciepły i dlaczego,
- co zrobić gdy telefon się przegrzewa. czytaj więcej