Pluskwy GSM – niezauważalne i proste w obsłudze
Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania są jego niewielkie wymiary oraz długi czas pracy. Kompaktowa forma sprawia, że bez problemu umieścimy podsłuch w dowolnym miejscu, np. w samochodzie, w listwie zasilającej, lampie, czy pilocie. Te niewielkie, czarne i niewydające żadnych dźwięków skrzyneczki są praktycznie niezauważalne dla osób trzecich. Mikro pluskwy GSM cechują się również dalekim zasięgiem podsłuchu (zazwyczaj od 5 do 6 metrów) oraz długim czasem pracy. Większość sprzętów tego typu zapewnia do 24 godzin aktywnego podsłuchu, a niektóre mogą pozostawać nawet 60 dni w trybie czuwania.
Pluskwa GSM jest wyjątkowo prosta w obsłudze. Wystarczy, że włożymy do niej kartę SIM dowolnego operatora, aby urządzenie było gotowe do pracy. Gdy chcemy użyć podsłuchu, dzwonimy pod numer karty SIM, którą umieściliśmy wewnątrz pluskwy. Urządzenie automatycznie odbiera połączenie, a my zyskujemy możliwość podsłuchiwania „na żywo” i bieżącego monitorowania dźwięków z wybranego pomieszczenia. Mikro pluskwy GSM są więc doskonałą opcją również wtedy, gdy chcemy transmitować dźwięki z pomieszczeń, które znajdują się nawet na drugim końcu świata.
Jak wykorzystać podsłuch w telefonie, aby było to zgodne z prawem?
Podsłuch GSM jest wykorzystywany najczęściej do dbania o bezpieczeństwo dzieci, archiwizacji danych w firmie, wykrywania działań niezgodnych z prawem, a także do ochrony swoich własnych danych na wypadek utraty telefonu. Dzięki technologii globalnej łączności, za pomocą pluskwy szybko sprawdzimy, co dzieje się w domu lub biurze podczas naszej nieobecności i czy np. nie doszło do włamania.
Oczywiście według polskiego prawa podsłuchiwanie osób bez ich wiedzy jest działaniem nielegalnym. Należy o tym pamiętać, zanim zamontujemy pluskwę i narazimy się na problemy. Kiedy więc można legalnie skorzystać z podsłuchu GSM? Wyłącznie w określonych sytuacjach, takich jak: nagrywanie podopiecznych, kontrolowanie pracowników (jednak dopiero po uprzednim poinformowaniu i uzyskaniu ich zgody), ochrona własnego mienia i zabezpieczanie przedmiotów elektronicznych o dużej wartości, a także rejestrowanie sytuacji, w którym sami bierzemy aktywny udział. W takich przypadkach używanie pluskwy będzie legalne, a nagranie będzie mogło zostać uznane za wiarygodny dowód w sądzie.
Czy pluskwa może zapisywać dźwięk?
Większość bezprzewodowych urządzeń tego typu nie zapisuje dźwięku i pozwala wyłącznie na odsłuch w czasie rzeczywistym. Bateria może zasilać sprzęt od kilku godzin do kilkudziesięciu dni, zależnie od rodzaju pluskwy. Możemy wybrać również pluskwę z zasilaniem 5 V lub podłączaną do instalacji elektrycznej auta. W sklepie detektywistycznym gospy.pl znajdziemy zarówno standardowe, jak i profesjonalne mikro pluskwy GSM z dyktafonem. Drugi typ sprzętu aktywuje funkcję nagrywania samoistnie, za pomocą detekcji dźwięku VOS. W przypadku takich urządzeń pliki są zapisywane na nośniku pamięci zaimplementowanym w urządzeniu.