Gdzie najbardziej zagraża zjawisko korozji?
Korozję można w skrócie zdefiniować jako niszczenie metali zarówno tych w postaci czystej jak i stopów metalowych pod wpływem warunków zewnętrznych. Do czynników powodujących korozję należy zaliczyć tlen zawarty w powietrzu, wodę, a także wiele innych związków chemicznych występujących w powietrzu, rozpuszczonych w wodzie lub będących składnikami gleby. Właściwe zabezpieczenie przed korozją ma wielkie znaczenie nie tylko przy użytkowaniu elementów metalowych, ale także przy ich magazynowaniu i transporcie. Aby obniżyć koszty zabezpieczenia przed korozję stosuje się coraz nowsze technologie, które upraszczają cały proces, działają skutecznie i nie wymagają specjalnego czyszczenia z substancji antykorozyjnych przed właściwym użyciem metalowych części i podzespołów. Przykładem szczególnego zagrożenia korozją jest transport morski, gdzie oprócz powietrza mamy do czynienia z oddziaływaniem wysokiej wilgotności połączonej ze znacznym zasoleniem.
Jakie materiały zabezpieczają skutecznie przed korozją?
Firma kenmix.com.pl jest jednym z liderów w dziedzinie zabezpieczania przed korozją. Oferuje między innymi folie i papiery antykorozyjne, opakowania VCI oraz płyty antykorozyjne. Sczególnie skutecznym rozwiązaniem jest technologia VCI czyli Volatile Corrosion Inhibitor. Jest ona prosta, skuteczna i w pełni ekologiczna. Polega na powolnym odparowaniu lotnych inhibitorów korozji. Opakowania wyprodukowane przez kenmix.com.pl w tej technologii zapewniają pełną ochronę nawet do 24 miesięcy. Przechowywane w ten sposób elementy metalowe nie wymagają żadnego czyszczenia ani przygotowania po rozpakowaniu. Kenmix.com.pl tworzy materiały do zabezpieczenia przed korozją we współpracy z najlepszymi specjalistami na światowym rynku – firmą BRANOpack z Niemiec. W kenmix.com.pl działa również dział specjalistycznego doradztwa, który dobierze właściwe zabezpieczenie w zależności od rodzaju metalu, jego zastosowania oraz czasu i miejsca przechowywania.
Gdzie najczęściej stosuje się opakowania antykorozyjne?
Tego typu opakowania znajdują zastosowania przede wszystkim w branży Automotive i maszynowej. Części i podzespoły w tych branżach wykonane są z różnego rodzaju metali, między innymi ze stali, żeliwa, miedzi, cynku, niklu, a także części chromowanych. Wiele z tych produktów transportowanych jest pomiędzy kontynentami, a czas ich składowania często przekracza jeden rok. Nowoczesne zabezpieczenie przed korozją wyparło stopniowo z rynku niezbędne jeszcze do niedawna smary i oleje – niewygodne w zastosowaniu i poprzez trudną utylizację szkodliwe dla naturalnego środowiska.
Materiał zewnętrzny
News Dławnice kablowe - wszystko, co musisz wiedzieć
Rola dławnic kablowych może wydawać się z pozoru prosta - odpowiadają za wyprowadzenie przewodów z obudowy urządzenia elektrycznego. W rzeczywistości nie to jednak jedyne ich zadanie. Temat ten jest znacznie szerszy i pełen niuansów, które w konkretnych przypadkach mogą mieć ogromne znaczenie. Warto zatem dowiedzieć się więcej o właściwościach tych elementów, a także ich wpływie na bezpieczeństwo i funkcjonalność urządzeń. W tym artykule pragniemy przedstawić krótkie kompendium na temat dławnic kablowych. Zapraszamy do lektury, dzięki której poszerzysz swoją wiedzę oraz będziesz w stanie z łatwością odnaleźć dławnicę idealną dla Twoich potrzeb. czytaj więcejNews Zabezpieczenia antykorozyjne – popularne rozwiązania
Zabezpieczenie niektórych elementów metalowych przed korozją jest niezmiernie ważne, a zaniechania w tej kwestii mogą w niektórych przypadkach prowadzić do dość poważnych problemów takich jak uszkodzenia towaru czy też obniżenie ich wartości, również całych bardzo dużych i nierzadko wartych krocie partii. Właśnie dlatego kwestii zabezpieczeń antykorozyjnych nie lekceważy się w żadnej z branż, które szczególnie są narażone na tego rodzaju problemy. czytaj więcejNews Kable światłowodowe napowietrzne - co warto wiedzieć?
FTTC jest szerokopasmowym systemem telekomunikacyjnym zakładającym umieszczenie światłowodu w bezpośrednim otoczeniu domów i biur w celu użycia ich do zastąpienia kabli telefonicznych starszej generacji. Tego typu architektura sieci światłowodowej pozwala na zwiększenie szybkości połączeń internetowych. Czym się charakteryzują kable światłowodowe napowietrzne? Jaką rolę pełnią słupki światłowodowe? Wyjaśniamy poniżej!1. Kable światłowodowe napowietrzne – jakie mają zalety? Czym się charakteryzują?
2. Kable światłowodowe kanalizacyjne – podstawowe informacje
3. Słupek światłowodowy – czym jest? Do czego służy? czytaj więcej