Dobry program do elektronicznego obiegu dokumentów daje szereg korzyści firmie. Wyposażony jest w narzędzia, które bardzo ułatwiają pracę z podstawową dokumentacją. Tak działa choćby kreator aplikacji RAD systemu Nawigator, który jest oferowany przez markę Archman. Takie rozwiązanie to oszczędność czasu, miejsca i środków. Co jeszcze warto wiedzieć o programach do elektronicznego obiegu dokumentów?
Jak działa system? Przykład programu firmy Archman
Jak działa program do elektronicznego obiegu dokumentów? Jeśli chcesz zrozumieć istotę takiego systemu, to zapoznaj się z Nawigatorem oferowanym przez firmę Archman (więcej dowiesz się na archman.pl). Mowa tutaj o inteligentnej platformie informatycznej umożliwiającej uporządkowanie procesów biznesowych w firmie i budowę własnych aplikacji dostosowanych do potrzeb przedsiębiorstwa.
System elektronicznego obiegu dokumentacji jest narzędziem, które usprawnia obieg dokumentów i całościowe zarządzanie nimi. Wdrożony w danej organizacji program powinien być odpowiedzialny za pełny obieg dokumentacji: od jej wygenerowania, aż po rejestrację, katalogowanie i przechowywanie w taki sposób, by dostęp do niej był możliwie najlepszy. Bardzo istotne są właśnie te możliwości, które daje produkt od Archman: duża zdolność dopasowania systemu do potrzeb organizacji.
Elektroniczny obieg dokumentów: zalety
Jakie zalety ma program do elektronicznego obiegu dokumentów? Prawda, że jego wprowadzenie związane jest z kosztami dla firmy i procesem adaptacji, ale istnieje wiele argumentów na poparcie twierdzenia, że taka inwestycja się opłaca. Dlaczego? Przede wszystkim system elektronicznego obiegu dokumentów sprawia, że całość informacji na temat ważnych dla firmy dokumentów jest zabezpieczona w jednym miejscu, bez problemu można się do nich dostać. W zakresie obiegu dokumentacji panuje standaryzacja: każdy dokument przechodzi przez te same etapy.
Dodatkowo zaletami wdrożenia takiego systemu będą:
- Porządek w dokumentacji: dokładnie wiesz o tym, gdzie są poszczególne dokumenty. Odnajdziesz je bez potrzeby robienia żmudnej kwerendy.
- Możliwość otrzymania dodatkowych informacji: z łatwością daje się stwierdzić, która osoba była odpowiedzialna za wprowadzenie danej informacji do systemu.
- Nieograniczony dostęp do informacji z dowolnego miejsca na świecie.
- Bezpieczeństwo i oszczędność miejsca: nie musisz wyodrębniać dodatkowego pomieszczenia na archiwum. Nie ma ryzyka zniszczenia dokumentacji, które występuje w przypadku dokumentów papierowych.
- Oszczędność środków i zasobów ludzkich: panuje mniejsze zapotrzebowanie na sprzęt, piony administracyjne w firmie nie są tak przeciążone pracą.