Przyspiesz transformacje cyfrową
News

Przyspiesz transformacje cyfrową

29.03.2019
W dzisiejszym cyfrowym świecie nie jest łatwo osiągnąć przewagę konkurencyjną. Kadra zarządzająca musi zapewnić firmie możliwość bieżącej realizacji założeń, ale także przygotować swoją organizację na przyszłe wyzwania. Jest jednak wiele sposobów, dzięki którym podejmowane decyzje będą korzystniejsze, a wykonywane działania skuteczniejsze. Jednym z nich jest inwestycja w odpowiednie, nowoczesne rozwiązania informatyczne.

Przyspiesz transformacje cyfrową

Transformacja cyfrowa to jeden z najsilniejszych trendów biznesowych ostatnich lat. Aby pełniej zrozumieć sens zachodzących zmian zapoznajmy się najpierw z definicją tego cieszącego się niezwykłą popularnością zagadnienia. Cyfrowa transformacja polega na integracji wszystkich obszarów działania firmy z technologią cyfrową. Dzięki takiemu połączeniu możliwym jest tworzenie innowacyjnych usług i rozszerzania dotychczasowego portfolio. Cyfrowa transformacja zatem, w ujęciu biznesowym ma wpływ na kilka kluczowych obszarów: obsługę klienta, konkurencję na rynku, wdrażanie innowacji czy propozycje wartości. Celem transformacji cyfrowej jest wykorzystanie szans, jakie niosą ze sobą nowoczesne rozwiązania informatyczne.

 

Nowe technologie w biznesie

Nowe technologie stają się naturalną, nieodłączną częścią naszego biznesowego życia. Korzystamy z nich niemal na każdym kroku. Otacza nas także coraz więcej inteligentnych urządzeń, które same wiedzą czego chcemy i jak najefektywniej możemy to osiągnąć. Technologie takie jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe czy Internet rzeczy niedługo już na stałe zagoszczą w naszym życiu.

 

SAP S/4 HANA

Jednym z takich rozwiązań informatycznych jest SAP S/4 HANA, oferowane przez niemieckiego lidera sektora oprogramowani. SAP S/4 HANA to inteligentne rozwiązanie typu ERP (Enterprise Resource Planning), którego nadrzędnym zadaniem jest integracja wszystkich procesów zachodzących wewnątrz przedsiębiorstwa. Dzięki implementacji organizacja zyskuje wsparcie w obszarze zarządzania swoimi zasobami w czasie rzeczywistym, zarządzania łańcuchem dostaw oraz dostęp do najświeższych danych na temat zapotrzebowania zakupowego. Jego kolejną cechą jest to, że może być zaimplementowany w jednym z 3 wariantów: lokalnie, w chmurze oraz w modelu hybrydowym. Wykorzystanie chmury pozwoli na zmniejszenie ilości przechowywanych danych na serwerach, czego skutkiem będą niższe koszty utrzymania oraz zwiększona efektywność wykorzystania wdrożonego rozwiązania.

 

Czemu warto zainwestować

Czemu warto zastanowić się nad inwestycją w SAP S/4 HANA? W porównaniu z innymi systemami przechowywane w pamięci dane są uproszczone i uporządkowane, co ogranicza możliwość pojawiania się informacji zduplikowanych. Dzięki temu mamy łatwy dostęp do wartościowych danych w czasie rzeczywistym, a ryzyko wystąpienia tych nieaktualnych jest minimalne. Atutem rozwiązania jest także jego integracji z innymi rozwiązaniami SAP, co daje wręcz nieskończoną sposobność rozbudowy systemu i dodawania coraz to kolejnych modułów i usprawnień.

 

Transformacja cyfrowa wcześniej czy później czeka każdego przedsiębiorcę, który chce odnosić sukcesy rynkowe i być o krok przed swoją konkurencję. Dzięki przemyślanym inwestycjom w rozwiązania informatyczne możemy zautomatyzować najważniejsze funkcje w przedsiębiorstwie: usprawnić kluczowe obszary funkcjonowania organizacji oraz zoptymalizować kluczowe dla biznesu procesy.

News Serwery VPS: Fenomen, który zmienia oblicze hostingu

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak działa świat online za kulisami? Wyobraźcie sobie gigantyczny komputer podzielony na mniejsze kawałki, każdy z własnymi drzwiami i kluczem. To w skrócie serwer VPS, który stał się nieodłącznym elementem przestrzeni cyfrowej. Wirtualne serwery prywatne, czyli słynne virtual private server, są niczym apartamenty w wielkim biurowcu — oferują wspólną infrastrukturę fizyczną, ale dają użytkownikom pełną kontrolę nad ich „apartamentem”. czytaj więcej

News Elektronika: klucz do precyzyjnej obserwacji w nocy

Elektronika odgrywa kluczową rolę w naszym codziennym życiu, wpływając na wiele aspektów, od komunikacji po rozrywkę. Jednak jednym z najbardziej fascynujących zastosowań elektroniki jest jej zdolność do poprawy naszego zrozumienia i interakcji z otaczającym nas światem, zwłaszcza w kontekście obserwacji nocnej. W tym artykule przyjrzymy się, jak zaawansowane technologie elektroniczne, takie jak termowizory myśliwskie obserwacyjne, umożliwiają precyzyjną obserwację w nocy, co jest nieocenione dla myśliwych i entuzjastów przyrody. Zbadamy, jak te urządzenia działają, jakie korzyści oferują oraz jak wybrać odpowiedni model, aby spełnić indywidualne potrzeby. czytaj więcej

Wiadomości firmowe Cyfrowy alarm? Cyberataki wymykają się spod kontroli

Mimo coraz większej liczby szkoleń, głośnych kampanii edukacyjnych czy rosnącego zainteresowania studiami w obszarze cyberbezpieczeństwa, liczba zarejestrowanych w Polsce incydentów wciąż rośnie. czytaj więcej

News Przewaga konkurencyjna dzięki logistyce? Kilka słów o systemie WMS

W świecie walki konkurencyjnej, gdzie oferta konkurujących sklepów czy producentów jest bardzo do siebie podobna dużą rolę zaczynają odgrywać szczegóły, takie jak szybkość dostawy, łatwość komunikacji ze sprzedającym, sposób pakowania. Szereg tych drobnych elementów wpływa na tak zwane Customer Experience, czyli doświadczenie kupującego. Pojęcie to opisuje subiektywne odczucie Klienta w procesie zakupu, od pierwszego kontaktu, aż po ostateczne użycie produktu (niekiedy również kwestie związane z obsługą posprzedażową, na przykłada w formie serwisu). Jak wpływać na Customer Experience? Jest to bardzo szerokie zagadnienie, ale jedną z form skutecznego wpływu są inwestycje w obszar logistyki w celu poprawy jej jakości, co koniec końców wpłynie na dostawę właściwego produktu, w najkrótszym możliwym czasie, do właściwego miejsca, w najlepszej możliwej cenie. czytaj więcej