Smartfon – cena naprawy
News

Smartfon – cena naprawy

13.03.2020
Smartfony to funkcjonalne narzędzie wykorzystywane zarówno do edukacji, rozrywki, jak i pracy. Jeszcze kilka lat temu telefony komórkowe służyły jedynie do kontaktu z bliskimi lub klientami. Dziś pozwalają nam na surfowanie po sieci, rozwój intelektualny, zarabianie i zabawę w trybie online. Nic zatem dziwnego, że ulegają przyspieszonemu procesowi eksploatacji i narażone są na większą ilość uszkodzeń. Czy w dzisiejszych czasach warto naprawiać smartfon, gdy o wiele prościej udać się do sklepu i kupić nowy? W końcu co roku pojawia się wiele innowacyjnych konstrukcji, które wypierają z rynku 2, 3-letnie modele. Poznaj możliwości profesjonalnych serwisów i przekonaj się na własne oczy, że naprawa bywa o wiele bardziej opłacalna, niż inwestycja w kolejny aparat.

Wymień zniszczony ekran na nowy

Zniszczona, pęknięta lub zbita szybka w smartfonie to powszechny problem. Każdy chyba chociaż raz w życiu usiadł na swoim telefonie lub upuścił go na ziemię w trakcie eksploatacji. Gdy zależy Ci na estetyce aparatu lub dotyk przestał działać, nie musisz od razu kupować nowego urządzenia. Wymiana szyby jest prosta i niedroga. Udaj się zatem ze swoim problemem do profesjonalnego serwisu takiego jak https://phonefix.com.pl/, gdyż bez umiejętności manualnych, samodzielna naprawa może być skomplikowana, a nawet niemożliwa.

W przypadku gniazda słuchawkowego, złącza USB, głośników i przycisków sytuacja wygląda stosunkowo podobnie. Koszty naprawy mogą być zróżnicowane ze względu na rodzaj uszkodzenia, wybór poszczególnych podzespołów i zaawansowanie problemu.

Jeśli dany element został po prostu wyeksploatowany lub uległ on uszkodzeniu mechanicznemu, naprawa nie powinna stanowić problemu. Polega ona na demontażu starych podzespołów i montażu nowych. Zazwyczaj ten mało skomplikowany proces wymaga jednak sprawnego i precyzyjnego posługiwania się narzędziami (m.in. specjalną lutownicą o niewielkich rozmiarach).

Ratowanie smartfonów po zalaniu

Elektronika nie lubi wilgoci. Woda może zniszczyć cały układ, powodując zwarcie, a w efekcie przepalenie działających modułów. Szybka reakcja pomaga uratować urządzenie – nawet w przypadku zaawansowanego zalania, gdy np. telefon wleci do umywalki, toalety, czy talerza zupy.

Serwis nie pomoże, jeśli Ty nie zareagujesz odpowiednio. Postępując krok po kroku, masz dużo większe szanse, że Twój smartfon będzie działać. Należy:

  1. Wyłączyć aparat najszybciej jak to możliwe

  2. Wyciągnąć baterie, jeśli to tylko możliwe

  3. Zdemontować wszystkie ruchome elementy wraz z kartą SIM i kartą Pamięci

  4. Mokry smartfon przetrzeć szmatką nasączoną 95% spirytusem (czysty alkohol skutecznie pozwala szybciej pozbyć się wody)

  5. Odłożyć aparat w suche miejsce (kaloryfer, czy nasłoneczniony parapet to fatalne rozwiązania, gdyż mogą one nagrzać smartfon, powodując podwyższone ryzyko uszkodzenie baterii)

  6. Czym prędzej udać się do specjalisty z doświadczeniem serwisowym

Smartfon – cena naprawy

Jak wybierać części zamienne?

Decydujesz się na naprawę smartfona? W takim razie masz dostępne 3 opcje, jeśli chodzi o inwestycje w komponenty wymagające wymiany: zamienniki, oryginalne podzespoły i używane elementy pochodzące od tzw. dawców.

Zamienniki są to części wyprodukowane przez niezależnych producentów. Ich niezawodność często może pozostawiać wiele do życzenia, lecz na rynku znajdziemy także marki, które nie odbiegają jakością od oryginału. Producent nie zalecają jednak stosowanie tego typu rozwiązań, gdyż zamienniki mogą okazać się nie do końca kompatybilne, powodując tym samym zagrożenie. Świadomy i rozsądny wybór w sprawdzone firmy obniży jednak cenę naprawy i zapewni satysfakcję użytkowników.

Oryginalne komponenty są teoretycznie najlepszą inwestycją, gdyż gwarantują kompatybilność i wydajną współpracę z pozostałymi elementami wyposażenia. Ma to wpływ m.in. na żywotność, wytrzymałość, efektywność, funkcjonalność i bezpieczeństwo całego układu. Koszt jest jednak najwyższy z wszystkich trzech propozycji, więc oryginalne części stosowane są najczęściej jedynie w przypadku nowych i drogich modeli smartfonów.

Skąd pozyskać najtańsze używane części? Pochodzą one od dawców, czyli telefonów, których nie opłaca się już naprawiać z różnych przyczyn, lecz sprawne elementy można jeszcze wykorzystać. Czy to zadowalające rozwiązanie? Koszt zakupu podzespołów jest niski, a dodatkowo są one markowe, lecz nigdy nie mamy informacji o poziomie ich wyeksploatowania.


Artykuł zewnętrzny

News Jak zostać serwisantem telefonów? Najważniejsze informacje

Smartfony i klasyczne telefony komórkowe wkroczyły w nasze życie dość nagle i zupełnie je zmieniły. Początkowo były to urządzenia, w przypadku których podstawowe naprawy, takie jak wymiana baterii, mogły być przeprowadzane przez każdego, kto choć trochę orientował się w temacie nowych technologii. Dalszy rozwój tych urządzeń i rosnący poziom ich skomplikowania spowodowały jednak, że żeby naprawić nowoczesnego smartfona, trzeba udać się do serwisu lub skorzystać z usług serwisanta. To stwarza szansę na nową ścieżkę kariery dla każdego zainteresowanego tego typu pracą. czytaj więcej

News Czym się kierować przy wyborze telefonu?

Zamierzasz kupić nowy telefon i zastanawiasz się, jaki model wybrać? W znalezieniu odpowiedzi na to pytanie pomoże Ci poniższy artykuł, w którym podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze smartfona. czytaj więcej

News W Poznaniu powstał pierwszy w Europie Cellomat Samsunga

Zepsuł Ci się telefon w niedzielny wieczór, a nie możesz oddać telefonu w ciągu tygodnia? To żadna przeszkoda, Cellomat rozwiąże twój problem. czytaj więcej