W jakich miejscach stosuje się zabezpieczenia przeciwko korozji?
Folie antykorozyjne VCI mogą być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie transportowane lub dłużej przechowywane są elementy metalowe, które są szczególnie narażone na działanie czynników powodujących korozję. To przede wszystkim przemysł motoryzacyjny, maszynowy, szeroko rozumiany przemysł metalurgiczny, elektroniczny, a także sektory wojskowy, morski, transportowy.
Folia antykorozyjna – nowoczesny sposób zabezpieczenia
Folia antykorozyjna VCI od Kenmix.com.pl to jedno z powszechniej stosowanych rozwiązań przeciwko korozji. Folia VCI (Volatile Corrosion Inhibitor) to rozwiązanie, które jest bardzo sprytne w swoim działaniu i jednocześnie prostota tego działania jest zaskakująca. W folii znajdują się inhibitory korozji, które uwalniają się w momencie, gdy zawiniemy w taki papier przedmiot. Inhibitory te szczelnie wypełniają pakunek, dzięki czemu szczególnie w przypadku małych i bardzo delikatnych urządzeń i sprzętów możemy mówić o całkowitym zabezpieczeniu przed korozją. Niewidoczna warstwa ochronna ma wiele korzyści i przewag nad klasycznymi zabezpieczeniami przeciwkorozyjnymi, które stosowane były przez ostatnie dekady. Folie takie znajdziemy zarówno w tradycyjnych arkuszach różnego rozmiar, jak również w formacie rolek, worków i gotowych opakowań.
Inne metody ochrony przeciwkorozyjnej
Choć folia antykorozyjna VCI jest jednym z najskuteczniejszych i najwygodniejszych rozwiązań, istnieje również wiele innych metod. To chociażby popularne powłoki ochronne – cynkowe, epoksydowe, poliuretanowe. To bardzo trwały sposób zabezpieczenia, choć niemożliwy do zastosowania w każdym wypadku. Wykorzystanie galwanizacji polega z kolei na pokryciu materiału metalowego cienką warstwą cynku. Cynk ten jest mniej szlachetnym metalem, ulega korozji zamiast chronionego materiału, zatem to on ulega korozji, chroniąc tym samym docelowy materiał. W branżach takich jak przemysł czy też automotive stosuje się również rozmaite smary antykorozyjne tworzące fizycznie warstwę ochronną na powierzchni materiału.