Zarządzanie firmową siecią w wielu lokalizacjach jednocześnie, nigdy nie było tak proste
Dlaczego WiFi 6
WiFi 6 (IEEE 802.11ax) to najnowszy standard łączności bezprzewodowej. Jest znacznie szybszy i lepiej przystosowany do współczesnych realiów, czyli sytuacji, w której z Internetem łączy się nie jeden komputer, lecz praktycznie każde urządzenie w domu, w biurze, w magazynie, w centrum konferencyjnym czy gdziekolwiek istnieje potrzeba zaawansowanej komunikacji.
To wymóg naszych czasów, bo jak szacuje Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, liczba urządzeń podłączonych do Internetu w przeciętnym mieszkaniu na świecie może jeszcze w tym roku wzrosnąć z dziesięciu nawet do pięćdziesięciu. Podkreślmy – w mieszkaniu! W warunkach firmowych będzie ich jeszcze więcej. Większość z nich będzie łączyć się z siecią bezprzewodowo, walcząc o miejsce w tym samym paśmie.
Największym atutem standardu WiFi 6 (IEEE 802.11ax) jest znacznie większa przepustowość, dzięki której bardzo duża liczba urządzeń na niewielkim terytorium ma bez większych przeszkód bardzo szybki dostęp do Internetu. Sieć jest mniej zatłoczona, więc użytkownicy nie muszą czekać na swoją kolej, lecz mogą efektywnie i wspólnie korzystać z łącza.
Punkty dostępu WiFi 6 - więcej niż szybkie transfery
W standardzie WiFi 6 działają trzy najnowsze punkty dostępu Grandstream GWN7660, GWN7664 i GWN7660LR (zewnętrzny – odporny na warunki atmosferyczne).
GWN7660 obsługuje do 256, a GWN7664 do 512 urządzeń klienckich WiFi. Obydwa mają zasięg do 175 metrów. GWN7660LR obsługuje do 256 urządzeń klienckich i ma zasięg aż do 250 metrów. Zagregowana przepustowość bezprzewodowa dla GWN7660 i wersji LR wynosi 1,77 Gb/s, a dla GWN7664 wynosi 3,55 Gb/s (+zagregowana przepustowość przewodowa 3,5 Gb/s).
GWN7660 i 7660LR oferują technologię dwupasmową 2×2:2 MUMIMO z DL/UL OFDM, a GWN 7664 obsługuje 4×4:4 MU-MIMO i OFDMA w paśmie pobierania/wysyłania oraz oferuje złożoną architekturę antenową, które zapewniają lepszą odporność na zakłócenia, stabilność połączenia, zmaksymalizowaną przepustowość oraz większy zasięg.
Aby zapewnić łatwą instalację i zarządzanie urządzeniem, wykorzystują architekturę sieci rozproszonej bez kontrolera (kontroler jest częścią interfejsu sieciowego użytkownika produktu).
GWN7660, GWN7660LR i GWN7664 to idealne bezprzewodowe punkty dostępu Wi-Fi do stosowania w systemach prowadzenia rozmów przez sieć, który oferuje bezproblemową integrację z telefonami IP firmy Grandstream. Urządzenia wspierają zaawansowane usługi QoS, gwarantują minimalne opóźnienia aplikacji działających w czasie rzeczywistym, sieć o strukturze mesh, funkcję captive portal oraz możliwość jednoczesnego połączenia ponad 256 urządzeń użytkowników z jednym punktem dostępu oraz podwójnym portom sieciowym Gigabit z zasilaniem PoE/ PoE+. To sprawia, że są doskonałym wyborem w przypadku średnich wdrożeń sieci o średnim i dużym obciążeniu użytkownikami.
Punktu dostępu WiFi 6 od Grandstream zapewniają bezpieczne uruchamianie zapobiegające atakom hakerskim i zabezpieczanie krytycznych danych (sterowania za pomocą podpisów cyfrowych, unikatowy certyfikat bezpieczeństwa, losowe domyślne hasło dla każdego urządzenia). Automatycznie dostosowują moc po wykryciu zasilania PoE lub PoE+ i mają wbudowany kontroler, umożliwiający zarządzanie aż 50 lokalnymi punktami dostępu serii GWN. A korzystając z usługi GWN.Cloud można zarządzać nieograniczoną liczbą punktów dostępu.
To co istotne z punktu widzenia osób zajmujących się w firmie wdrożeniami nowych rozwiązań i urządzeń - obydwa modele są obsługiwane przez BEZPŁATNĄ platformę GWN.Cloud i GWN Manager do zarządzania sieciami Wi-Fi w chmurze lub lokalnie, która ułatwia administrowanie siecią, a nawet kilkoma sieciami w wielu lokalizacjach.
Chmura do provisioningu i zarządzania bez dodatkowych opłat
Bezpłatna chmura do zarządzania, monitorowania i rozwiązywania problemów z produktami Grandstream umożliwia administrowanie kontami, konfiguracją, aktualizacją oprogramowania układowego, inteligentnym alarmem, zapewnia także dostęp do analizy statystycznej.
Korzystając z tego rozwiązania zadania można realizować indywidualnie lub w partiach urządzeń według lokalizacji, grupy i/lub modelu. Dodaje funkcje bezpieczeństwa W celu ochrony sieci korporacyjnych dodaje funkcje bezpieczeństwa, takie jak, szyfrowanie TLS klasy bankowej - od kompleksowego, dwuskładnikowego uwierzytelnienia logowania w celu ochrony bezpieczeństwa danych, po dwukierunkową weryfikację certyfikatu i szyfrowanie wszystkich informacji o urządzeniu.
Chmura oferuje także scentralizowane, bezpieczne i bezdotykowe zarządzanie punktami końcowymi Grandstream. Jest wygodnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw, usługodawców i firm z wieloma lokalizacjami, ponieważ umożliwia im łatwe wdrażanie i zarządzanie dużymi sieciami.
Użytkownicy urządzeń mobilnych z Androidem i iOS mogą uzyskać dostęp do aplikacji mobilnej GDMS z dowolnego urządzenia, pobierając bezpłatną aplikację ze sklepu App Store lub Google Play.
Materiał opracowany przez ekspertów Impet Computers – oficjalnego dystrybutora i serwisu urządzeń i rozwiązań marki Grandstream w Polsce.