Fortinet rozwija globalny program dla dostawców zarządzanych usług zabezpieczeń (MSSP)
Jak wynika z raportu opublikowanego niedawno przez firmę Persistence Market Research, w ciągu najbliższych 9 lat wartość globalnego rynku zarządzanych usług zabezpieczeń (ang. Managed Security Service Provider) przekroczy 100 mld USD.
Program Fortinet MSSP wspiera przedsiębiorstwa różnej wielkości, które oferują zarządzane usługi zabezpieczeń. Pomaga im dostosować się do zmian wynikających z dynamiki rynku. Wspiera również ich rozwój poprzez szkolenia i specjalistyczne porady. – Wzrost rynku zarządzanych usług zabezpieczeń jest uzależniony od trzech głównych czynników: stopnia ich złożoności, kosztów i dostępności wykwalifikowanych pracowników. Fortinet stale inwestuje w program MSSP, aby wspierać partnerów, którzy w erze transformacji cyfrowej muszą sprostać coraz wyższym wymaganiom swoich klientów – mówi Agnieszka Szarek, szef kanału partnerskiego Fortinet w Polsce. – Dzięki dodaniu nowego poziomu Silver Level i programu Fabric-Enabler pomagamy partnerom w tworzeniu rentownych modeli usług.
Nowości w programie Fortinet MSSP:
- Poziom Silver: zapewnia wsparcie dla firm typu VAR (Value Added Reseller) i MSSP, planujących jeszcze większe zorientowanie działalności na usługi. Na poziomie Silver partnerzy otrzymują pomoc przy tworzeniu usług, gotowe procedury, webinaria i pakiety promocyjne. Z tego poziomu partnerzy mogą przejść na wyższe poziomy: Gold oraz Platinum.
- Program Fabric-Enabler: wspiera MSSP, którzy mają certyfikaty partnerów Fabric Ready w zakresie technologii oraz potwierdzone doświadczenie w zarządzaniu projektowaniem i integrowaniem niestandardowych rozwiązań Security Fabric. Uczestnicy programu Fabric-Enabler uzyskują dostęp do zintegrowanego, wyspecjalizowanego interfejsu API, metod udostępniania wyników analizy zagrożeń, narzędzi do automatyzacji i podręczników. Otrzymują także wsparcie podczas tworzenia usług, co ułatwia im ich udostępnianie oraz osiąganie wyższych przychodów. Ponadto uczestnicy tego programu są zapraszani do udziału we wspólnych projektach marketingowych.
- Pakiety startowe dla usług: umożliwiają aktywację usług w obszarze środowisk wielochmurowych, sieci WAN sterowanych programowo, automatyzacji oraz bezpiecznego dostępu do środowisk internetu rzeczy i technologii operacyjnych (OT). Pomagają firmom MSSP także w tworzeniu nowych usług. Pakiety startowe obejmują również narzędzia przyspieszające prace z zakresu inżynierii oprogramowania oraz podręczniki dotyczące tworzenia usług, sprzedaży, marketingu i środowisk programistyczno-operacyjnych (DevOps).
- Model Pay-As-You-Grow: firmy MSSP dzięki nowym licencjom, opartym na pomiarach faktycznego wykorzystania usługi, mogą oferować klientom elastyczny model płatności, który zmienia się w miarę rozwoju przedsiębiorstwa (ang. pay-as-you-grow).
- Wsparcie regionalne: regionalne usługi techniczne i partnerskie są coraz ważniejsze. Wyraża się to m.in. poprzez wsparcie udzielane globalnym firmom MSSP przez lokalnych specjalistów i menedżerów współpracujących z partnerami. Ich zadaniem jest pomoc w tworzeniu usług, usprawnieniu sprzedaży i koordynowaniu działań operacyjnych.
Warsztaty w zakresie aktywacji usług: firmy MSSP na poziomie Platinum, Gold i Silver uzyskują dostęp do opracowanych strategii, które ułatwią im szybszą aktywację usług, usprawnienie działań operacyjnych i podniesienie zyskowności, a także wsparcie w zakresie prac inżynieryjnych.
News Czym jest VPN?
Wirtualna sieć prywatna, znana powszechnie pod skrótem VPN (Virtual Private Network), to technologia pozwalająca na stworzenie bezpiecznego połączenia przez publiczną sieć, taką jak Internet. Dzięki wirtualnej sieci prywatnej użytkownicy mogą przesyłać dane, zazwyczaj w zaszyfrowanej formie, co zapewnia prywatność i ochronę ich informacji przed nieuprawnionym dostępem trzecich stron. VPN tworzy rodzaj tunelu szyfrującego, który wzmacnia bezpieczeństwo przesyłanych danych, chroniąc je przed podsłuchem czy przechwyceniem w nawet niedostatecznie zabezpieczonych sieciach. czytaj więcejWiadomości firmowe CEEcloud Services Distribution (Grupa Bakotech) ogłasza nawiązanie współpracy z Kaseya
Na początku kwietnia CEEcloud, spółka należąca do Grupy Bakotech, ogłosiła podpisanie kontraktu z firmą Kaseya – od wielu lat uznawaną za lidera w obszarze kompleksowych rozwiązań IT. To kolejny, bardzo ważny krok dla dystrybutora, podkreślający jego zaangażowanie w konsekwentne rozwijanie oferty usług, które umożliwiają efektywne zarządzanie IT i bezpieczeństwem z jednego miejsca – co w dzisiejszych czasach staje się nie tylko praktyczne, ale wręcz niezbędne. czytaj więcejFujitsu Transformacja bez ryzyka, czyli nowy program dla partnerów Fujitsu: przejście od świadczenia usług do roli integratorów usług
- Fujitsu uruchamia nowy Program Dostawców Usług obejmujący obszar EMEIA, przeznaczony dla partnerów Fujitsu.- W odpowiedzi na intensywną konkurencję na rynku IT, Fujitsu proponuje transformacje w kierunku integratorów usług, w ramach rekrutacji członków programu partnerskiego SELECT.
- Podejście Fujitsu kładzie nacisk na współtworzenie usług, co jest sposobem na przeniesienie punktu ciężkości do nowej generacji rozwiązań IT dla klientów, "as-a-service", jako usługi.
- Model zaopatrzenia podobny do chmury jest dopasowany do podejścia partnerskiego z dwoma opcjami profilu ryzyka. czytaj więcej