Praca dyrektorów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo jest szczególnie wymagająca w czasie rosnącej liczby cyberzagrożeń i nasilającej się aktywności hakerów. Aby pomagać im w zwiększaniu efektywności i komfortu pracy, Fortinet uruchomił platformę i aplikację The CISO Collective, które są internetowym centrum dzielenia się ważnymi wiadomościami i analizami. Publikowane tam treści pochodzą z setek źródeł i od wielu autorów. Dodatkowo wzbogacane są o komentarze i artykuły redaktorów platformy, którzy poruszają tematy często pomijane w dyskusjach o cyberbezpieczeństwie.
W efekcie The CISO Collective jest praktycznym narzędziem dla menedżerów zarządzających bezpieczeństwem w przedsiębiorstwach i organizacjach. Co istotne, budowanym w oparciu o zebrane wśród samych CISO opinie na temat największych problemów, z jakimi borykają się w pracy oraz informacje, których zazwyczaj szukają w sieci.
Takie merytoryczne wsparcie będzie szczególnie ważne, CISO bowiem zazwyczaj pełnią swoją funkcję stosunkowo krótko – przeciętnie od dwóch do czterech lat. Zapytani o powody rezygnacji najczęściej wymieniają: brak nacisku na kwestie bezpieczeństwa w firmie (36%), niezdolność do zainteresowania nimi kadry kierowniczej (34%) oraz niewystarczające budżety i zasoby przeznaczane na bezpieczeństwo (31%). Częstym powodem odejścia CISO jest także wypalenie i zmęczenie[1].
Projekt Fortinet ma na celu budowanie społeczności CISO i angażowanie jej nie tylko wokół tematyki bezpieczeństwa firmy, ale też skutecznego przywództwa. Działalność i promocja platformy rozpoczęła się już w Europie Środkowo-Wschodniej oraz Indiach.