- Ericsson w czołówce producentów systemów OSS i BSS oraz platform świadczenia usług
Ericsson zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem przychodów za rok 2011 w segmencie systemów wspomagających eksploatację i działalność biznesową firm telekomunikacyjnych (BSS, OSS i SDP). Z opublikowanego raportu wynika, że gdyby uwzględniono niedawne przejęcie Telcordii, firma Ericsson znalazłaby się na szczycie światowego rankingu. Dzięki przejęciu Telcordii Ericsson zdobywa kluczową pozycję w sektorze świadczenia i gwarantowania usług, a także optymalizacji sieci i rozliczeń w czasie rzeczywistym.
Silniejsza koncentracja na systemach wspomagających eksploatację i działalność biznesową (Operations Support Systems/Business Support Systems — OSS/BSS) oraz niedawne przejęcie amerykańskiej Telcordii sprawiły, że firma Ericsson uplasowała się na drugim miejscu w dziedzinie systemów OSS/BSS oraz platform świadczenia usług (Service Design Platform — SDP) nowej generacji.
W swoim nowym raporcie analitycy z firmy Gartner przyznali firmie Ericsson drugie miejsce na tym wciąż rozwijającym się rynku. W dokumencie stwierdzono, że gdyby w wynikach przedsiębiorstwa uwzględniono przejęte niedawno rozwiązania i usługi Telcordii, firma znalazłaby się na szczycie światowego rankingu za rok 2011.
Per Borgklint, szef działu rozwiązań wspomagających firmy Ericsson, powiedział: „Operatorzy coraz częściej muszą szybko reagować na zmieniające się potrzeby konsumentów, są też zmuszeni w coraz większym stopniu podnosić swoją wydajność i innowacyjność. Systemy wspomagające eksploatację i działalność biznesową stanowią więc kluczowy element strategii sieciowej każdego operatora. Zajmujemy już czołową pozycję w kluczowych obszarach, takich jak rozliczenia i pobieranie opłat — w segmentach tych obsługujemy za pośrednictwem naszych rozwiązań 1,7 mld osób”.
Dzięki przejęciu Telcordii, które sfinalizowano 12 stycznia, Ericsson wzmocnił też swoją pozycję w dziedzinach świadczenia i gwarantowania usług oraz optymalizacji sieci. Firma uzyskała również znaczne możliwości w segmencie kompleksowej obsługi operatorów.
Ericsson ma globalne doświadczenie w zakresie konsultingu i integracji systemów. Dzięki temu może oferować operatorom kompleksowe rozwiązania obejmujące procesy biznesowe, wiedzę specjalistyczną i technologie dla systemów OSS i BSS oraz nowej generacji platform świadczenia usług. Sprzyja to wprowadzaniu innowacji biznesowych, rozszerza możliwości klientów oraz zwiększa ich efektywność operacyjną. W całym roku 2011 firma Ericsson podpisała 33 nowe, istotne kontrakty na systemy OSS, BSS, SDP i budowę centrów przetwarzania danych, przy czym 26 z nich dotyczyło rozwiązań OSS i BSS.
Szybka, bezprzewodowa komunikacja szerokopasmowa będzie katalizatorem, który przyspieszy przekształcanie rozwiązań OSS i BSS dla operatorów. W projektach modernizacji przedsiębiorstw i środowisk IT wiedza i doświadczenie firmy Ericsson w dziedzinie usług, produktów i oprogramowania odgrywają kluczową rolę. Ericsson oferuje bowiem dostęp w czasie rzeczywistym do wykwalifikowanych specjalistów oraz tworzenie elastycznych rozwiązań OSS/BSS. Klienci wiedzą, że mogą zaufać temu globalnemu, doświadczonemu partnerowi i wykorzystać dzięki temu każdą szansę biznesową.
źródło: Ericsson
News Jakie są najbardziej kreatywne zastosowania przenośnych gadżetów do analizy i programowania urządzeń elektronicznych?
Odkryj, jak przenośne narzędzia mogą zrewolucjonizować Twoje podejście do analizy i programowania urządzeń elektronicznych. Dowiedz się, jak technologia inspiruje innowacje w różnych dziedzinach. czytaj więcejNews Smartfon, który warto kupić – najlepsze smartfony w 2020 roku
Rozwój technologii sprawił, że dziś niewielu już chce korzystać z tradycyjnych telefonów. Zdecydowanie częściej decydujemy się na zakup smartfona i chętnie sięgamy po nowe modele. Ale paradoksalnie ogromny wybór i ciągłe aktualizacje propozycji od producentów wcale nie ułatwiają sprawy, szczególnie wtedy, gdy nie znamy się na nowinkach technologicznych i nie mamy czasu na porównywanie jakości nowych modeli. A zatem nad czym warto się skupić i jaki smartfon wybrać, by nie żałować wyboru?1. Najlepszy smartfon, czyli jaki?
2. Top 5 smartfonów do tysiąca złotych
3. Top 5 smartfonów, za które zapłacisz ponad 1000 złotych czytaj więcej