Ericsson wspólnie z AT&T zaprezentowali wirtualizację funkcji sieciowej NFV (Network Function Virtualization). Celem wspólnej demonstracji była pomyślna wirtualizacja funkcji CSCF (Call Session Control Function) w węźle IMS (IP Multimedia Subsystem) dostarczanej poprzez bazującą na oprogramowaniu OpenStack platformę Ericsson Cloud Execution Environment. Za obsługę i zarządzanie wirtualną funkcją sieciową odpowiedzialny jest Ericsson Cloud Manager.
Toby Ford, zastępca wiceprezesa AT&T ds. strategicznej realizacji operacji informatycznych, oświadczył: „AT&T i Ericsson wspólnie pracowały nad prototypem systemu do uruchamiania wirtualnej funkcji sieciowej na oprogramowaniu OpenStack. Oprócz uruchomienia rzeczywistej sesji multimedialnej system demonstracyjny prezentuje wybrane funkcje zapewniające wysoką dostępność, niezbędne dla aplikacji telekomunikacyjnych.”
Demonstracja pokazuje, w jaki sposób wirtualną maszynę CSCF można przenieść z wadliwego sprzętu na inny, funkcjonujący sprzęt zapasowy bez utraty jakichkolwiek danych lub informacji o kluczowym znaczeniu dla misji firmy.
Mats Karlsson, kierownik ds. architektury i procesów Group Function Technology w Ericsson, powiedział: „Planujemy zwirtualizować większość funkcji sieciowych Ericsson do roku 2016. Ta demonstracja pokazuje, w jaki sposób można obecnie wirtualizować tak krytyczne funkcje jak IMS nie stwarzając zagrożenia dla usług telekomunikacyjnych zapewniających wysoką dostępność. Jest to ważny krok w kierunku wirtualizacji funkcji sieci telekomunikacyjnych.
OpenStack to otwarty i skalowalny system operacyjny służący do tworzenia publicznych i prywatnych chmur. Ericsson stawia na oprogramowanie OpenStack i wdraża je jako podstawę dla standardu NFV, aby uczynić sieć bardziej dostępną dla innowacyjnych aplikacji.”
Poprzez uzupełnienie oprogramowania OpenStack szeregiem funkcji klasy operatorskiej Ericsson przyczynia się do jego rozwoju i dostarcza schematy dla kolejnych wersji oprogramowania, które zostaną zaprezentowane na szczytach OpenStack Juno i Kilo. Funkcje te obejmują wysoką dostępność, przydział, optymalizację i izolację zasobów, bezpieczeństwo klasy operatorskiej, zarządzanie oprogramowaniem. asystę aktualizacyjną, atestację i obsługę sieci WAN.
źródło: Ericsson
News Zarządzanie firmową siecią w wielu lokalizacjach jednocześnie, nigdy nie było tak proste
Użytkownicy Internetu wymagają dzisiaj łatwego, szybkiego i nieograniczonego dostępu do sieci z wielu urządzeń równocześnie. To wyzwanie również dla przedsiębiorstw, szczególnie takich, które zarządzają narzędziami do komunikacji nawet tysięcy pracowników. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi nowy standard łączności bezprzewodowej WiFi 6 i nowe urządzenia działające właśnie w tym standardzie, takie jak punkty dostępu Grandstream GWN7660, GWN7664 i GWN7660LR. czytaj więcejWiadomości firmowe Wiadomość dla programistów aplikacji: innovaphone App Store z nowymi aplikacjami zaprojektowanymi przez Partnerów
innovaphone App Store: Nowe aplikacje zaprojektowane przez partnerów czytaj więcejEricsson Swisscom wybiera Ericsson jako strategicznego dostawcę dla Gigabit LTE i 5G
- Swisscom i Ericsson potwierdzają swoje długotrwałe, strategiczne partnerstwo, kontynuując rozwój innowacji w Gigabit LTE i 5G- Ericsson zapewni pełną cyfrową transformację sieci Swisscom do światowego gigabitowego LTE i wdrożenie 5G
- Transformacja obejmuje wdrożenie rozwiązań firmy Ericsson w zakresie cloud, Network Slicing oraz portfolio 5G z Massive MIMO
czytaj więcej