Z badania* „IT okiem CIO” zrealizowanego przez Integrated Solutions (IS), integratora ICT należącego do Orange Polska wynika, że 2015 rok zdominują produkty i usługi związane z mobilnością. Rozwiązania mobilne wybiera aż 67 proc. respondentów. Na liście tegorocznych inwestycji znalazło się również bezpieczeństwo. Na ten obszar wskazało niewiele mniej, 64 proc. CIO (Chief Information Officer). Podium zamykają projekty związane z rozbudową infrastruktury IT.
„Nasze prognozy są zgodne z opiniami osób decyzyjnych w obszarze IT z polskich firm. Już w tym roku, a szczególnie w jego drugiej połowie, wzrosło zainteresowanie rozwiązaniami mobilnymi. W naszym przypadku miało to przełożenie na rosnącą sprzedaż systemów do zarządzania smartfonami czy tabletami (Mobile Device Management). Ze względu na wysoką dostępność usługi wybierały ją zarówno średniej wielkości firmy, jak i duże korporacje. Wśród klientów znaleźli się m.in. FM Bank PBP SA, Agencja Nieruchomości Rolnych czy Biofarm Sp. z o.o.” – wyjaśnia Leszek Hołda, prezes Integrated Solutions.
Inaczej kształtują się opinie CIO w kontekście trendów. W tym rankingu prowadzenie objęła chmura (cloud computing, 54 proc.) oraz Big Data (34 proc.). Na mobilność wskazało 23 proc. ankietowanych.
„Nasze badanie bardzo dobrze pokazuje różnice pomiędzy tymi rozwiązaniami, które CIO definiują jako konieczne do wdrożenia tu i teraz, jak technologie mobilne czy systemy ochrony informacji oraz takie, które choć znajdują się
w kręgu zainteresowania, częściej padają w kontekście przyszłych planów. Do tej grupy zaliczają się m.in. usługi chmurowe, które systematycznie gromadzą wokół siebie grono sympatyków po stronie firm” – wyjaśnia Leszek Hołda z IS.
*Badanie „IT okiem CIO” zostało zrealizowane na grupie ponad 100 CIO, osób decyzyjnych w obszarze IT ze średnich i dużych polskich firm. W badaniu wzięli udział przedstawiciele sektora finansów, usług i administracji publicznej. Badanie zostało przeprowadzone drogą telefoniczną w styczniu 2015 roku.
źródło: Integrated Solutions
News Integrated Solutions już 6 lat na rynku
Integrated Solutions (IS), spółka-córka Orange Polska obchodzi swoje 6. urodziny. 7 czerwca 2011 roku w strukturach największej grupy telekomunikacyjnej w Europie Środkowo - Wschodniej została powołana spółka z ofertą usług chmurowych, rozwiązań bezpieczeństwa IT i data center. czytaj więcejNews Integrated Solutions już 6 lat na rynku
Integrated Solutions (IS), spółka-córka Orange Polska obchodzi swoje 6. urodziny. 7 czerwca 2011 roku w strukturach największej grupy telekomunikacyjnej w Europie Środkowo - Wschodniej została powołana spółka z ofertą usług chmurowych, rozwiązań bezpieczeństwa IT i data center. czytaj więcejNews Recykling elektroniki w przedsiębiorstwie - co zrobić z elektroodpadami w firmie?
Zapewne wiesz, że jako przedsiębiorca powinieneś zaangażować się w recykling elektroniki. Recykling elektroniki pozwoli Ci nie tylko zdobyć dodatkowe środki, ale też zagospodarować odpady elektryczne i elektroniczne wytworzone w firmie w zgodzie z przepisami, a przy okazji pokazać, że Twoja marka troszczy się o środowisko. Sprawdź, jak postępować z elektroodpadami w firmie i skorzystać na przetwarzaniu elektroniki. czytaj więcejNews Samsung Galaxy S25, S25 Ultra i S25+ - który model wybrać?
Miłośnicy doczekali się! Samsung wprowadził na rynek nową serię smartfonów Galaxy S25, w której znajdziemy modele S25, S25+ oraz S25 Ultra. Każdy z nich to, oprócz pewnych podobieństw, unikalne funkcje i specyfikacje, dostosowane do różnych potrzeb użytkowników. Wybór odpowiedniego modelu może być wyzwaniem, dlatego warto przyjrzeć się bliżej ich cechom, aby podjąć świadomą decyzję. Porównujemy te trzy urządzenia, analizując ich kluczowe różnice i zalety, aby pomóc Ci wybrać smartfon idealnie dopasowany do Twoich oczekiwań.1. Samsung Galaxy S25 - na podstawowe potrzeby i mniejszy budżet
2. Samsung Galaxy S25+, czyli starszy brat
3. Najmocniejszy zawodnik, czyli Samsung Galaxy S25 Ultra czytaj więcej