Archiwalne

+ MonitorExpo: Panasonic z nową zrobotyzowaną kamerą

01.12.2014

Podczas targów MonitorExpo w Kopenhadze Panasonic zaprezentował nową zdalnie sterowaną kamerę AW-HE130. Urządzenie pojawi się w sprzedaży w grudniu tego roku.

Model Panasonic AW-HE130 wykorzystuje pojedynczy kabel LAN do zasilania, sterowania, a także do transmisji video Full HD. Kamera pozwala na transmisję wideo w jakości Full HD poprzez łącze IP, jak również HD-SDI oraz HDMI. Charakteryzuje się wysoką czułością i jest wyposażona w trzy matryce typu MOS 1/2.86, dzięki czemu pozwala na filmowanie obrazów wysokiej jakości, nawet w warunkach słabego oświetlenia.

– Kamera AW-HE130 to następca popularnego modelu AW-HE120. Znajdzie podobne zastosowanie, między innymi w e-learningu, wideokonferencjach, a także produkcji telewizyjnej live oraz filmów dokumentalnych – mówi Markus Naegele, Panasonic Product Marketing Manager.

– Urządzenie jest proste w obsłudze, a dzięki wykorzystaniu protokołu IP może być sterowane za pomocą komputera, tabletu lub smartfonu. Ponadto konstrukcja jest pozbawiona wentylatora, co sprawia, że kamera jest niezwykle cicha. Oprócz tego AW-HE130 jest wyposażona w tryb pracy nocnej z wykorzystaniem podczerwieni oraz funkcję Digital Extender, zwiększający efektywną długość ogniskowej o 40 proc,. zachowując przy tym wysoką rozdzielczość obrazu – dodaje Markus Naegele.

Wysoka precyzja obrazu realizowana jest dzięki funkcji cyfrowej korekcji, co w połączeniu
z 15-osiową korekcją barwną obrazu tworzy wysokiej jakości obraz o niesamowicie realistycznym odwzorowaniu barw, w szczególności skóry i jej odcieni.

System Optycznej Stabilizacji Obrazu (OIS) automatycznie koryguje małe wibracje, spowodowane
np. otwieraniem czy zamykaniem drzwi, dzięki czemu kamera umożliwia stabilne filmowanie.

- Wykorzystanie technologii PoE+ (ang. Power over Ethernet plus) oznacza, że kamera wymaga tylko jednego kabla LAN do zasilania, starowania oraz transmisji video, co skutecznie ogranicza koszty
i czas instalacji. Dodatkowa redukcja kosztów jest możliwa dzięki transmisji poprzez IP, bez konieczności wykorzystania kodera – tłumaczy Markus Naegele.

Nowe kamery dostępne będą w grudniu u Autoryzowanych Dystrybutorów Panasonic, w kolorach czarnym i białym, w sugerowanej cenie 32 760 złotych netto.

W trakcie targów MonitorExpo zostały także zaprezentowane nowe urządzenia z linii VariCam oraz kamera PX800, które trafiły na rynek we wrześniu 2014 roku.

źródło: Panasonic

News Unijne rozporządzenie w sprawie maszyn - jakie zmiany?

Unijne rozporządzenie w sprawie maszyn będzie obowiązywać od 20 stycznia 2027 roku. Weszło ono w życie we wszystkich państwach członkowskich 19 lipca 2023 r., 20 dni po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Producenci maszyn mają teraz czas na spełnienie nowych wymogów bezpieczeństwa dotyczących urządzeń i maszyn. czytaj więcej

News Jakie umiejętności są kluczowe w branży tworzenia oprogramowania?

IT to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów, który wyznacza nowe standardy. Osoby wiążące przyszłość z tą branżą zastanawiają się nad tym, czy rozwój nowoczesnych technologii i sztucznej inteligencji nie wpłynie na zmianę wymagań wobec programistów oraz innych specjalistów tworzących oprogramowanie. W świecie, w którym automatyzacja staje się codziennością, a algorytmy coraz częściej przejmują rutynowe zadania, niezwykle ważne stają się umiejętności, które pozwalają dostosować się do wyzwań oraz tworzyć innowacyjne rozwiązania. Zatem jakie umiejętności są niezbędne w dziedzinie programowania? czytaj więcej

News KSeF Connector - czym jest ta usługa i dlaczego warto ją wdrożyć w swojej firmie?

W erze cyfryzacji kluczowe dla przedsiębiorstw staje się efektywne zarządzanie dokumentacją finansową, zwłaszcza fakturami. Ważną rolę w tej przemianie odgrywa Krajowy System e-Faktur (KSeF) – platforma opracowana przez Ministerstwo Finansów. KSeF umożliwia wystawianie i odbieranie faktur w formie elektronicznej, rewolucjonizując dotychczasowe metody pracy z dokumentami finansowymi. Platforma KSeF odpowiada na potrzebę usprawnienia procesów związanych z fakturami, oferując bezpieczne i standaryzowane środowisko dla elektronicznych dokumentów finansowych. Jest to system umożliwiający wystawianie faktur ustrukturyzowanych w formacie XML, zgodnych ze strukturą logiczną e-Faktury. Takie ustrukturyzowane dokumenty umożliwiają automatyczne przetwarzanie i analizę danych, co jest kluczowe dla efektywności operacyjnej. KSeF został wprowadzony jako opcjonalne rozwiązanie, dając przedsiębiorcom możliwość wyboru między nowym systemem a tradycyjnymi metodami. W przyszłości jednak planuje się, by KSeF stał się obowiązkowym standardem. Faktury w ramach tego systemu można wystawiać za pomocą narzędzi udostępnionych przez Ministerstwo Finansów lub za pomocą komercyjnych oprogramowań, co zapewnia elastyczność dostosowania do różnych potrzeb biznesowych. Wdrażanie KSeF to odpowiedź na globalne tendencje cyfryzacji i zwiększania bezpieczeństwa w obrocie dokumentami. To krok ku przyszłości w obszarze elektronicznych dokumentów finansowych, który wpisuje się w globalne trendy digitalizacji biznesu. W kontekście KSeF, KSeF Connector to narzędzie ułatwiające integrację obecnych systemów księgowych firm z nowym systemem e-faktur. To rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które chcą sprawnie zarządzać elektronicznymi dokumentami finansowymi i płynnie przejść do nowego systemu. czytaj więcej

News Podłączenie światłowodu - wszystko, co musisz wiedzieć!

Coraz większa liczba użytkowników decyduje się na skorzystanie z usługi internetu światłowodowego. Rozwiązanie to zapewnia niespotykaną dotąd szybkość, wydajność i stabilność sieci. Jak znaleźć się wśród grona osób korzystających już z superszybkiego połączenia? czytaj więcej