Archiwalne

+ Samsung: Jak zachować harmonię przed telewizorem podczas Świąt?

11.12.2014

Święta Bożego Narodzenia to okres, który wyjątkowo sprzyja spędzaniu czasu w gronie rodzinnym. W tym roku po dwóch dniach Świąt czeka nas jeszcze wolny weekend, co generuję dużą dawkę wolnego czasu, który wraz z rodziną spędzimy nie tylko przy stole, ale przede wszystkim jak świecka tradycja nakazuje, przed telewizorem. Jak z rodziną wyjść dobrze nie tylko na zdjęciach, ale i w trakcie seansów filmowych, radzi ceniona cyberpsycholog Berni Good.

Opublikowany w tym roku przez firmę Samsung raport „Sposób w jaki oglądamy telewizję” już udowodnił, iż mieszkańcy Starego Kontynentu nie znoszą tzw. spoilerów, czyli zdradzania szczegółów fabuły filmów czy seriali. Cyberpsycholog Berni Good wówczas tłumaczyła skąd bierze się frustracja wywołana nieoczekiwanym poznaniem przyszłych losów ulubionych bohaterów filmowych. W obliczu zbliżających się Świąt, podczas których wspólnie z rodziną spędzamy ogromną ilość wolnego czasu przed telewizorem, Berni Good podpowiada jak zachować harmonię w trakcie rodzinnych seansów. Jak wiadomo, każdy z nas jest inny – ma odmienne preferencje, zwyczaje przed telewizorem i inaczej przywiązuje się do postaci. Brytyjska psycholog przygotowała zestaw pięciu porad, które pozwolą nam i naszej rodzinie cieszyć się wspólnymi chwilami spędzonymi przed odbiornikiem.

Po pierwsze – nie zdradzaj szczegółów fabuły
Uczestnicy badania nie znoszą też spoilerów - aż 13% ankietowanych prędzej wybiegnie z pokoju niż wysłucha właśnie wygłaszanego spoilera. Jednocześnie, ponad jedna trzecia (36%) ankietowanych stwierdziła, że zawsze pyta przyjaciół lub znajomych czy obejrzeli program, zanim zacznie z nimi rozmawiać na jego temat. Należy o tym pamiętać, gdyż możemy przypadkowo popsuć najbliższym świetną zabawę.

Po drugie – okaż zrozumienie i dziel się pilotem
Aż 42% ankietowanych Europejczyków przyznało, że decyduje się na obejrzenie danego filmu czy serialu ze względu na to, że w kręgach towarzyskich i mediach robi się o nim głośno. Jest więc duża szansa, że zasiadając przed telewizorem akurat lecący program nie będzie naszym pierwszym wyborem i zechcemy zmienić kanał. Jednak niemal w każdym domu pilot jest jeden, a widzów kilku. Zdecydowanie lepszym zachowaniem niż narzucanie swoich wyborów, będzie okazanie zrozumienia i cierpliwości wobec pozostałych domowników. Oczekiwanie na swoją kolej, oznacza iż najprawdopodobniej reakcja ta zostanie odwzajemniona i przyjdzie także czas na nasze filmy i seriale, bez konieczności walki o nie.

Po trzecie – wybierz odpowiedni moment na rozmowy
Zgodnie z wynikami badania aż 45% widzów odczuwa złość lub stres, jeśli ktoś im przerwie seans. W dodatku, 22% nie przypadnie do gustu przerwanie ciszy w trakcie oglądania filmu. Dlatego, aby nikomu się nie narażać i nie ominąć żadnego kluczowego momentu, najlepiej będzie poczekać do przerwy reklamowej aby podzielić się swoimi spostrzeżeniami z pozostałymi widzami.

Po czwarte – schowaj smartfon
Prawie jedna trzecia (31%) ankietowanych byłaby zawiedziona, gdyby zobaczyła spoiler dotyczący ulubionego serialu w mediach społecznościowych. Dla dobra swojego i znajomych, należy trzymać się zasady – najpierw pytaj czy są zainteresowani, potem postuj.

I po piąte – przygotuj chusteczki
Aż 10% europejskich widzów przyznało się w badaniu, iż wyjątkowo silnie przeżywa zwroty fabuły. Wielu z nas przywiązuje się na tyle silnie do bohaterów z ekranu, że ich historię przeżywa równie silnie co prawdziwe wydarzenia. Bardzo łatwo wczuwamy się w sytuację postaci i reagujemy niezwykle emocjonalnie – warto o tym pamiętać i okazać innym zrozumienie.
Stosując się do tych pięciu zasad sformułowanych przez Berni Good, swoistego telewizyjnego pentalogu, możemy być pewni że harmonia przed telewizorem zostanie zachowana w naszym domu. Poszanowanie porad pozwoli nam na przyjemne spędzenia czasu w gronie rodziny i znajomych.

źródło: Samsung


Wiadomości firmowe Nieustanna ewolucja w ochronie danych: na tapecie BotGuard i Picus Security

Jak chronić się przed Content Scraping? Jakie jest kluczowe rozwiązanie dla CISO? W dobie, gdy dane są nową walutą, a cyberprzestępcy stają się coraz bardziej wyrafinowani, CISO (Chief Information Security Officer) muszą zmierzyć się z rosnącymi zagrożeniami. Dodatkowo co chwile powstają nowe zagrożenia, a nadążenie z wszystkimi pojęciami ze świata cybersecurity może być przytłaczające. czytaj więcej

News Toner vs. wkład: Jakie są różnice i jak wybrać właściwy?

Wybór odpowiednich materiałów eksploatacyjnych do drukarek jest bardzo ważny dla utrzymania jakości wydruków oraz efektywności pracy urządzenia. Jednym z dylematów, z którymi można się spotkać, jest wybór między tonerem a wkładem (kartridżem). W tym artykule szczegółowo przyjrzymy się różnicom między tymi dwoma typami materiałów drukujących, wyjaśnimy, czym jest toner i kartridż oraz doradzimy, jak dokonać właściwego wyboru i dbać o materiały eksploatacyjne. czytaj więcej

News Polacy będą masowo podsłuchiwani na Messengerze i Whatsupie? Przyglądamy się kontrowersyjnym planom rządu ws. prywatności

Nowe plany rządu dotyczące inwigilacji komunikatorów internetowych wywołują gorącą debatę. Zyskanie dostępu do metadanych użytkowników zapewni służbom lepsze narzędzia do walki z przestępczością, ale czy warto narażać prywatność milionów obywateli? Zapoznaj się z argumentami obu stron i dowiedz, jak chronić anonimowość online. czytaj więcej

News Bezpieczeństwo twojego sklepu na Magento 2 - jak chronić dane przed cyberatakami? 12 przydatnych protipów

W erze cyfrowej, gdzie cyberataki stają się coraz bardziej zaawansowane, bezpieczeństwo sklepu internetowego jest priorytetem dla każdego przedsiębiorcy. Platforma Magento 2, będąca jedną z najpopularniejszych rozwiązań dla e-commerce, oferuje wiele funkcji bezpieczeństwa, które pomagają chronić sklep i dane klientów. Jak zatem zabezpieczyć swój sklep Magento 2 przed potencjalnymi zagrożeniami? Oto kilka przydatnych wskazówek.

czytaj więcej