+ UPC Polska z Certyfikatem Bezpiecznego Internetu Urzędu Komunikacji Elektronicznej
UPC Polska, lider szerokopasmowego internetu w Polsce, otrzymało od Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Certyfikat w kategorii Bezpieczny Internet 2015 za jakość usług i zapewnienie użytkownikom Internetu najwyższego poziomu bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim ochronę dzieci i młodzieży oraz realizację działań edukacyjnych. UPC Polska jest jedynym dostawcą internetu w Polsce, który otrzymuje certyfikat od początku jego istnienia.
Urząd Komunikacji Elektronicznej po raz kolejny wręczył Certyfikaty Prezesa UKE, wyróżniając liderów w zakresie jakości i bezpieczeństwa świadczonych usług. UPC dostało certyfikat po raz 4, czym zostało wyróżnione za realizację strategii, która zakłada, świadczenie usług spełniających światowe standardy, także w zakresie ochrony małoletnich w sieci i edukacji w tym zakresie. W zasięgu szerokopasmowego internetu UPC znajduje się ponad 2.6 miliona gospodarstw domowych w całej Polsce.
Ultraszybki Internet, z bezpłatnym Pakietem Bezpieczeństwa UPC
UPC jako jedyne na rynku oferuje przy zakupie usługi internetowej bezpłatny Pakiet Bezpieczeństwa UPC[1], z licencjami do wykorzystania na trzech urządzeniach, również mobilnych. Abonenci UPC mogą korzystać z fachowej pomocy technicznej, a dzięki udostępnionym narzędziom, w tym m.in. kontroli rodzicielskiej, czy usługom takim jak: antywirus, firewall, antyspyware i antyspam firma wspiera użytkowników w ochronie przez zagrożeniami w sieci.
Działania edukacyjne UPC na rzecz bezpieczeństwa w Internecie
W ramach strategii społecznej odpowiedzialności UPC od wielu lat angażuje się w edukację na rzecz zwiększania kompetencji cyfrowych Polaków, w tym jak mądrze oraz efektywnie wykorzystywać nowe technologie, dbając o bezpieczeństwo. Firma od wielu lat jest Sponsorem Dnia Bezpiecznego Internetu
w Europie i z dumą wspiera organizacje zaangażowane w realizację działań promujących bezpieczeństwo w sieci. Wśród działań można wymienić:
Publikacje edukacyjne UPC i Insafe
Poradniki dla dzieci i rodziców przygotowane przez UPC we współpracy z Insafe cieszą się dużym uznaniem rodziców, nauczycieli i pedagogów. Publikacja jest bezpłatnie udostępniane podczas warsztatów, konferencji oraz szkoleń. Elektroniczne wersje broszur dostępne są do pobrania ze strony: http://www.upc.pl/internet/poznaj-internet-upc/bezpieczenstwo-w-sieci/publikacje-edukacyjne/elementarz-dla-calej-rodziny/.
Warsztaty pt. „Bezpieczne dzieci to wyedukowani dorośli”
UPC Polska realizuje autorski program bezpłatnych warsztatów z bezpieczeństwa, w których wzięło udział dotychczas ponad 14 500 nauczycieli, pedagogów, bibliotekarzy oraz rodziców. W trakcie spotkań można dowiedzieć się, jak mądrze wykorzystywać nowe technologie do nauki, rozwoju osobistego i rozrywki, jak rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie w sieci oraz jakie narzędzia wykorzystywać do skutecznej ochrony przed szkodliwymi treściami w Internecie.
Współpraca z organizacjami pozarządowymi
UPC stale współpracuje z organizacjami pozarządowymi. Wraz z Fundacją Dzieci Niczyje oraz NASK promuje Dekalog Cyfrowego Obywatela. W ramach współpracy z ZHP, UPC organizuje szkolenia z bezpieczeństwa w sieci dla kadry instruktorskiej ZHP. Wspólna realizacja programu społecznego zakłada również udostępnienie harcerzom pracowni internetowych UPC oraz materiałów edukacyjnych do prowadzenia kursów dla dzieci i młodzież z zakresu bezpieczeństwa w sieci.
[1] Firmy F-Secure
źródło: UPC
News Co powinien wpisać w CV technik telekomunikacji?
Technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej to zawód, do którego powstania przyczyniła się Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE). Osoba, która ukończy 4-letnią szkołę zawodową, zajmuje się obsługą systemów telewizji kablowych, a także produkcją, montażem i serwisem sprzętu wykorzystywanego przez sieci szerokopasmowe. Tymczasem technik telekomunikacji zajmuje się transmisją różnych informacji na odległość. Jak napisać CV, aby móc ubiegać się to o stanowisko? Co należy umieścić w curriculum vitae? Podpowiadamy.
czytaj więcej