Archiwalne

Alcatel-Lucent już w piątym kolejnym kwartale zwiększa swój udział w rynku routerów IP

02.12.2009

Firma Alcatel-Lucent poinformowała, że według danych Dell’Oro za trzeci kwartał 2009 r. zwiększyła swój udział w rynku routerów dla usługodawców w piątym kwartale z rzędu.

Według Dell’Oro Alcatel-Lucent zwiększył swój udział w światowym rynku w porównaniu z poprzednim rokiem (III kw. 2009 w stosunku do III kw. 2008) o 4 punkty procentowe. Ponadto firma zyskała 4,8 punktu procentowego rok do roku w najszybciej rozwijającym się podsegmencie rynku, tj. routerów brzegowych, dzięki czemu umocniła się w tym kwartale na drugiej pozycji z wynikiem 20,5% udziału w światowym rynku.

W swoim raporcie za trzeci kwartał 2009 r. na temat routerów firma Dell’Oro stwierdza: „Alcatel-Lucent odnotował w III kw. 2009 r. dobre wyniki. Jako jedyny dostawca routerów brzegowych dla usługodawców osiągnął wzrost liczony kwartał do kwartału i rok do roku. Pomimo ogólnoświatowej recesji Alcatel-Lucent miał dobre wyniki w trzech pierwszych kwartałach 2009 r., kiedy to zwiększył swój udział w przychodach w bieżącym roku do 20%, co stanowi istotny wzrost w porównaniu z 15-procentowym udziałem w całym roku 2008. Sukces tej firmy przypisujemy takim czynnikom, jak wzrost liczby klientów, dobre wyniki w regionach i bogata oferta produktów”.

Ponadto sukces Alcatela-Lucenta w segmencie routerów dla usługodawców został odnotowany w najnowszym raporcie z badania rynku technologii firmy Barclays Capital pt. „Data Networking & Wireline Equipment - Inside the Routing Markets” (Sieci danych i urządzenia przewodowe — rynki routerów). „Alcatel-Lucent jest obecnie wschodzącą gwiazdą na rynku routerów brzegowych dla operatorów. Alcatel-Lucent wszedł na ten rynek po przejęciu firmy TiMetra w 2003 r. Od tego czasu osiąga duże sukcesy dzięki swojemu flagowemu produktowi (który aktualnie nosi nazwę Service Router 7750). Od 2004 r. Alcatel-Lucent stale zwiększa udział w rynku routerów brzegowych — z 0% na początku do prawie 20%* obecnie. Począwszy od 2010 r., firma będzie starała się zwiększyć swój udział w segmencie rdzeniowym przez wprowadzenie na rynek karty liniowej 100 Gb/s”.

„Szczególną satysfakcję daje nam silna pozycja i odnotowany w ubiegłym roku wzrost w Ameryce Północnej. Ostatnio podpisaliśmy umowy z firmami Cox, Equinix, Globalive i Qwest, a także odnieśliśmy kilka sukcesów strategicznych, które, mimo że nie zostały jeszcze publicznie ogłoszone, dają już przychody. Znaczny wzrost ruchu danych w sieciach bezprzewodowych stymuluje modernizację połączeń wewnątrzsieciowych w przypadku telefonii komórkowej oraz powstawanie rozwiązań typu Evolved Packet Core. Alcatel-Lucent ma odpowiednie technologie i rozwiązania, które mogą pomóc operatorom w sprostaniu tym wyzwaniom oraz przygotowaniu się na wprowadzenie standardu LTE” — powiedział Basil Alwan, prezes pionu IP firmy Alcatel-Lucent. „Alcatel-Lucent jest liderem branży pod względem innowacji w routerach IP, od układów scalonych po oprogramowanie. Dzięki nim nasi klienci mogą osiągać doskonałe przychody z zasobów sieciowych. Nasza strategia obsługi aplikacji i architektura High Leverage Network™ przekładają się na wzrost udziału w rynku”.

W 2009 r. Alcatel-Lucent nadal utrzymuje pozycję lidera w dziedzinie technologii i rozszerza swoją ofertę, co przyniesie wymierne efekty po wyjściu światowej gospodarki z kryzysu. Zaprezentowane dotychczas w 2009 r. innowacje w dziedzinie routingu usług obejmują pierwszy w branży interfejs 100 Gigabit Ethernet do sieci brzegowych i miejskich, rozwiązanie konwergentnej optycznej sieci szkieletowej IP, które znacznie zmniejsza koszty inwestycyjne i operacyjne w rdzeniu sieci, wsparcie dla aplikacji w sieciach WAN przedsiębiorstw, skalowalną platformę bezprzewodowej bramy internetowej do sieci LTE Evolved Packet Core oraz nowe platformy routerów usługowych przeznaczone dla mniejszych operatorów, przedsiębiorstw i na rynki branżowe. Wzbogacają one ofertę i poszerzają rynek potencjalnych odbiorców.

Oferta routerów usługowych Alcatela-Lucenta plasuje się w czołówce rozwiązań umożliwiających przejście na sieci konwergentne IP/MPLS, które obsługują użytkowników indywidualnych i przedsiębiorstwa oraz pozwalają świadczyć mobilne usługi szerokopasmowe. Od chwili wejścia firmy na ten rynek już ponad 300 klientów z przeszło 100 krajów na całym świecie skorzystało z oferty produktów IP/MPLS Alcatela-Lucenta i wybrało je jako kluczowe elementy do przebudowy swoich rozwiązań IP. Wśród nich jest 24 z 30 największych światowych operatorów.

* Na podstawie danych firmy Dell’Oro dotycz¹cych II kwartału 2009 r.

źródło: Alcatel-Lucent

News Dobry i tani telefon – czy to możliwe?

Smartfon jest nieodłączną częścią naszej codzienności, która wymaga nieograniczonego oraz ciągłego dostępu do informacji. Jest mały, poręczny i zawsze pod ręką. Służy nie tylko do dzwonienia czy wysyłania wiadomości, ale i do rozrywki, przeglądania social mediów, odpisywania na maile czy pracy zdalnej. Wybór modeli o przeróżnych parametrach jest ogromny – jednocześnie jednak staje się niebywale trudny. Czy da się kupić dobry i tani telefon? O tym w dzisiejszym artykule! czytaj więcej

News Telefon do 1000 zł – jak wybrać najlepszy smartfon?

W ostatnim kwartale 2019 roku globalna sprzedaż smartfonów zmniejszyła się o 0,4 proc. w stosunku do tego samego okresu roku poprzedniego i o 1 proc., licząc rok do roku. Nie oznacza to jednak, że wszyscy producenci osiągnęli mniejszą sprzedaż. Swoje wyniki poprawiła marka Xiaomi, która jest doceniana przez klientów za oferowanie smartfonów o znakomitych parametrach w dobrej cenie. Sprawdź, jaki telefon tego producenta możesz kupić, mając do wydania maksymalnie 1000 zł. czytaj więcej

News Jak działają agregaty kogeneracyjne?

Kogeneracja, czyli jednoczesna produkcja energii elektrycznej oraz cieplnej, jest zdecydowanie przyszłością energetyki w Polsce. Nie możemy w bardzo krótkim czasie przeskoczyć z węgla kamiennego na całkowicie odnawialne źródła energii, dlatego też wszelkie sposoby na obniżenie emisji CO2 są bardzo mocno wskazane. Możemy takie wyniki uzyskać miedzy innymi dzięki stosowaniu specjalnych agregatów gazowych, o których zaraz powiemy nieco więcej. czytaj więcej