ATM przygotuje infrastrukturę w ramach rządowego projektu Narodowego Archiwum Cyfrowego
ATM S.A. wygrała dwa przetargi i podpisała umowy z Archiwum Akt Nowych na zbudowanie serwerowni oraz sieci LAN. Inwestycje Archiwum Akt Nowych realizowane są w ramach zabezpieczenia działalności rządowego projektu Narodowego Archiwum Cyfrowego. Łączna wartość obu kontraktów wynosi ok. 900 tys. zł netto.
Narodowe Archiwum Cyfrowe (NAC) powstało z przekształcenia w marcu br. Archiwum Dokumentacji Mechanicznej (ADM). NAC jest centralnym archiwum państwowym. Podstawowe zadania NAC to: archiwizacja materiałów cyfrowych, w tym „dokumentu elektronicznego”, archiwizacja zdjęć, nagrań dźwiękowych i filmów, cyfryzacja tradycyjnych materiałów archiwalnych, udostępnianie cyfrowych informacji i materiałów archiwalnych, także on-line. NAC realizuje także wszystkie dotychczasowe zadania ADM.
Będąc centralnym archiwum państwowym, NAC sprawuje nadzór nad archiwami m.in. Telewizji Polskiej S.A., Polskiego Radia S.A., Polskiej Agencji Prasowej, Filmoteki Narodowej, Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Obok materiałów cyfrowych NAC gromadzi także tradycyjne materiały archiwalne. W zbiorach tej instytucji znajduje się blisko 14 mln fotografii, około 30 tysięcy nagrań dźwiękowych oraz prawie 2,5 tysiąca filmów.
źródło: ATM
News Czym jest audyt infrastruktury i bezpieczeństwa IT?
Audyt infrastruktury i bezpieczeństwa IT to kluczowy proces, który pozwala przedsiębiorstwom na zidentyfikowanie i ocenę stanu swoich systemów informatycznych oraz zabezpieczeń. W obliczu rosnących zagrożeń związanych z bezpieczeństwem danych, przeprowadzenie audytu staje się nie tylko zalecane, ale wręcz niezbędne. Dzięki audytowi IT organizacje mogą poprawić wydajność infrastruktury IT oraz zwiększyć poziom bezpieczeństwa informacji i danych osobowych. W niniejszym artykule przyjrzymy się temu, czym jest audyt infrastruktury IT oraz audyt bezpieczeństwa IT, a także jakie korzyści przynosi ich przeprowadzenie. czytaj więcejNews Unijne rozporządzenie w sprawie maszyn - jakie zmiany?
Unijne rozporządzenie w sprawie maszyn będzie obowiązywać od 20 stycznia 2027 roku. Weszło ono w życie we wszystkich państwach członkowskich 19 lipca 2023 r., 20 dni po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Producenci maszyn mają teraz czas na spełnienie nowych wymogów bezpieczeństwa dotyczących urządzeń i maszyn. czytaj więcejNews Nowe Technologie w Logistyce i Przemyśle w 2024 - Od AI po Elektryfikację - artykuł ekspercki Blulog
Przedstawiamy artykuł ekspercki, który analizuje pięć kluczowych trendów technologicznych, które już teraz kształtują sektor logistyczny i przemysłowy, oraz przewiduje, jakie zmiany mogą nastąpić w 2025 roku. czytaj więcejNews Partnerstwo Publiczno-Prywatne - dlaczego warto?
Inwestycje sektora publicznego zawsze należały to trudnych wyzwań z wielu powodów. Jednym z najważniejszych była oczywiście kwestia ich finansowania. W obecnej sytuacji wywołanej pandemią koronawirusa można spodziewać się, że problemy te staną się jeszcze poważniejsze, ponieważ wpływy do budżetów miast i gmin znacznie się zmniejszyły. Warto więc może rozważyć opcję Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.- Na czym polega Partnerstwo Publiczno-Prywatne?
- Jakie zalety ma PPP? czytaj więcej