Archiwalne

„Bezpieczna zima” z GOPR, Polsat News i Plusem

18.01.2013

Zobacz więcej na Plus.pl.

Dużo śniegu, fajna atmosfera i dobra zabawa, to podstawa udanych ferii zimowych. Oddając się szaleństwu na górskich stokach należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie własnym i innych narciarzy i snowboardzistów. Akcję promującą bezpieczne zachowania zimą na stokach i jazdę w kaskach oraz znajomość numeru ratunkowego w górach 601100300 rozpoczyna Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, a wspierać ją będą stacja Polsat News oraz operator sieci Plus.

Przez siedem kolejnych weekendów, od 19 stycznia do 3 marca, na największych i najpopularniejszych stokach narciarskich, na których o bezpieczeństwo odpoczywających dbają ratownicy GOPR, odbędzie się akcja „Bezpieczna zima”, w trakcie której będziemy zachęcać narciarzy i snowboardzistów do jazdy w kaskach oraz promować bezpieczny wypoczynek podczas ferii zimowych i znajomość numeru ratunkowego w górach 601100300. Wspierać ją będą pokazy ratownicze na stokach, nauka pierwszej pomocy, uświadamianie co niesie za sobą złe wyposażenie, jak np. brak kasków, niedopięte buty, czy niewyregulowane narty, oraz czym grozi nieodpowiednie zachowanie na stoku. W trakcie akcji rozdawane będą również materiały edukacyjne oraz wśród dzieci kaski i gogle narciarskie. W każdą sobotę, w kilku wejściach „na żywo”, relacje z akcji przeprowadzać będzie telewizja Polsat News.

Akcji „Bezpieczna Zima” odbędzie się bezpośrednio na siedmiu stokach:

  • 19-20 stycznia - Ustrzyki Dolne,
  • 26-27 stycznia - Czarna Góra,
  • 2-3 lutego – Wierchomla,
  • 9-10 lutego - Jaworzyna Krynicka,
  • 16-17 lutego - Bania Białka Tatrzańska,
  • 23-24 lutego – Zieleniec,
  • 2-3 marca - Góra Żar,

ale wspierać ja będzie kolejnych 43, które będą wyposażone w materiały reklamowe i edukacyjne takie jak plakaty i ulotki.

Plus już od trzynastu lat zaangażowany jest w poprawę bezpieczeństwa w górach poprzez współpracę z służbami ratowniczymi GOPR i TOPR. Najważniejszym elementem tej współpracy jest Zintegrowany System Ratownictwa i numer ratunkowy w górach 601100300. Numer ratunkowy 601100300 działa w całym paśmie polskich gór oraz w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i jest dostępny dla abonentów wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych.

Partnerami tegorocznej „Bezpiecznej zimy” GOPR są Plus, Tauron Polska Energia, Mercedes-Benz, Salomon, GORE, natomiast patronami medialnymi Polsat News, ONET, Dziennik Zachodni, Gazeta Wrocławska, Gazeta Krakowska, GÓRY, naszemiasto.pl, SKI-Panorama, 4outdoor.pl, wspinanie.pl.

źródło: Plus

Wiadomości firmowe Bakotech rozszerza portfolio o nagradzane rozwiązania ThreatDown od Malwarebytes

Bakotech poszerza swoje portfolio o rodzinę rozwiązań ThreatDown firmy Malwarebytes, przejmując ich dystrybucję w Polsce, Czechach, na Słowacji oraz na Węgrzech. Produkty ThreatDown doskonale uzupełniają istniejące systemy zabezpieczeń, skutecznie wykrywając i neutralizując zagrożenia w czasie rzeczywistym. To partnerstwo stanowi kolejny krok w dostarczaniu kompleksowych i elastycznych rozwiązań cybersecurity, dostosowanych do dynamicznie zmieniających się potrzeb firm. czytaj więcej

News Co powinien wiedzieć każdy przedsiębiorca przed założeniem firmy?

Założenie własnej firmy to przedsięwzięcie, które może przynieść wiele satysfakcji oraz zapewnić sukces zawodowy. Aby nowy biznes miał solidne podstawy, warto odpowiednio przygotować się do jego uruchomienia. Poza kwestiami formalnymi, istotne jest również zadbanie o obecność firmy w internecie oraz wybór profesjonalnych narzędzi ułatwiających codzienną pracę online. W tym artykule wyjaśnimy, jakie kroki należy podjąć, aby założyć własną działalność oraz dlaczego warto już na starcie zainwestować w takie profesjonalne rozwiązania, jak e-mail dla firmy w usłudze NQ.pl. czytaj więcej

News ESP32 w zastosowaniach IoT - zbieranie i przesyłanie danych

Internet of Things (IoT) to koncepcja polegająca na łączeniu urządzeń z siecią, aby mogły wymieniać dane. ESP32 idealnie nadaje się do tego dzięki wbudowanemu Wi-Fi i Bluetooth, umożliwiając bezprzewodową komunikację i podłączenie różnych czujników. Kluczowym elementem w projektach IoT jest stabilne połączenie sieciowe. Wybór między protokołami MQTT i HTTP zależy od potrzeb – MQTT jest lekkim protokołem zoptymalizowanym dla IoT, natomiast HTTP jest bardziej elastyczne i popularne, co ułatwia integrację z innymi usługami. czytaj więcej