Archiwalne

Bystrzaki Plusa - Mini Tour de Pologne już w niedzielę startuje w Warszawie

06.09.2007

Wielka akcja edukacyjno-sportowa Bystrzaki Plusa – Mini Tour de Pologne, skierowana do dzieci w wieku 9-15 lat, startuje 9 września br. na pl. Piłsudskiego w Warszawie.

Program Bystrzaki Plusa – Mini Tour de Pologne to ogólnopolska akcja edukacyjna mająca na celu promowanie wśród dzieci i młodzieży sportów rowerowych oraz edukację najmłodszych uczestników ruchu drogowego w zakresie bezpieczeństwa. Program realizowany jest w ramach największej sportowej imprezy w Polsce – Tour de Pologne, którego sponsorem i partnerem technologicznym już po raz jedenasty jest sieć Plus.

Głównym elementem programu Bystrzaki Plusa jest Mini Tour de Pologne, czyli wyścigi rowerowe dzieci i młodzieży w sześciu miastach będących etapami 64. Tour de Pologne (program poniżej). Młodzi zawodnicy będą mieli niepowtarzalną okazję przejazdu tą samą trasą co zawodowi kolarze. W zawodach biorą udział zgłoszone przez szkoły reprezentacje, w skład których może wejść trzech do pięciu uczniów.

Oprócz tego zarówno uczestnicy miniwyścigu, jak i wszystkie dzieci obserwujące zawody będą mogli w każdym z sześciu miast sprawdzić swoją wiedzę z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego oraz wziąć udział w konkursach rowerowych w specjalnie przygotowanym Miasteczku Ruchu Drogowego. Uczestnicy zabawy w miasteczku otrzymają opaski odblaskowe znacznie podnoszące widoczność pieszych i rowerzystów na drodze oraz kalendarz edukacyjny na rok szkolny 2007/2008.

Bystrzaki Plusa to edukacja przez zabawę, sportową rywalizację oraz nagradzanie najlepszych. Każdy rowerzysta może być Bystrzakiem Plusa i tym samym popularyzować bezpieczne i odpowiedzialne zachowanie na drogach. Program, którym objęte są ok. 22 tysiące placówek oświatowych w kraju, aktywizuje nie tylko najmłodszych, ale także nauczycieli oraz działające w gminach i powiatach związki sportowe.

Program Bystrzaki Plusa – Mini Tour de Pologne objęty jest patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, a jego partnerem jest Komenda Główna Policji.

Polkomtel SA od lat wspiera i inicjuje wartościowe projekty związane z bezpieczeństwem, edukacją i sportem. Jednym z nich jest Zintegrowany System Bezpieczeństwa, który powstał we współpracy z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym (GOPR), Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym (TOPR) i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym (WOPR). Jego elementem są m.in. numery ratunkowe nad wodą 0 601 100 100 oraz w górach 0 601 100 300. Realizacja partnerstwa technologicznego między siecią Plus a służbami ratowniczymi pozwoliła na wdrożenie unikalnego w skali światowej systemu łączności, umożliwiającego łatwy i szybki kontakt z ratownikiem.

Program

09.09.2007 -     NIEDZIELA  -  WARSZAWA
Miasteczko Ruchu Drogowego – start godz. 11.00; stop godz. 16.30
godz. 11:45 - Zbiórka zawodników, podpisywanie listy startowej. MINI TOUR DE  POLOGNE: Warszawa, Plac. Józefa Piłsudskiego
godz. 12:00 - Start ostry. MINI TOUR DE  POLOGNE - 10 rund x 1 km: Warszawa,.ul. Senatorska (linia mety)
godz. 12:30 - Przyjazd  na metę zawodników. MINI TOUR DE POLOGNE:  Warszawa,.ul. Senatorska

10.09.2007   PONIEDZIAŁEK  - OLSZTYN
Miasteczko Ruchu Drogowego – start godz. 11.30; stop godz. 17.00
godz. 13:05 - Zbiórka zawodników, podpisywanie listy startowej. MINI TOUR DE  POLOGNE: Olsztyn, Al. Józefa Piłsudskiego
godz. 13 :25 - Start ostry. MINI TOUR DE  POLOGNE - 2 runda x 6,3 km: Olsztyn, Al. J. Piłsudskiego (linia mety)
godz. 14:00 - Przyjazd  zawodników  MINI TOUR DE POLOGNE:  Olsztyn, Al. J. Piłsudskiego

11.09.2007  WTOREK - GDAŃSK
Miasteczko Ruchu Drogowego – start godz. 12.00; stop godz. 17.00
godz. 14:10 - Zbiórka zawodników, podpisywanie listy startowej MINI TOUR DE  POLOGNE: Gdańsk  , ul.Rajska
godz. 14:30 - Start ostry. MINI TOUR DE  POLOGNE – 8 rund x 1,2 km: Gdańsk, ul.Rajska (linia mety)
godz. 15:00 - Przyjazd  na metę zawodników. MINI TOUR DE POLOGNE: Gdańsk, ul.Rajska

12.09.2007 -     ŚRODA – POZNAŃ
Miasteczko Ruchu Drogowego – start godz. 11.30; stop godz. 17.00
SZS     godz. 13:15 - Zbiórka zawodników, podpisywanie listy startowej  MINI TOUR DE  POLOGNE: Poznań, ul. A. Baraniaka
godz. 13 :35 - Start ostry  13. MINI TOUR DE  POLOGNE - 1 rundy x 12,2 km: Poznań, ul. A. Baraniaka   (linia mety)
godz. 14:00 - Przyjazd  zawodników MINI TOUR DE POLOGNE:  Poznań, ul. A. Baraniaka

13.09.2007  CZWARTEK – ŚWIDNICA
Miasteczko Ruchu Drogowego – start godz. 11.30; stop godz. 17.00
godz. 13:45 - Zbiórka zawodników, podpisywanie listy startowej MINI TOUR DE  POLOGNE: Świdnica, ul. Polna Droga
godz. 14:00 - Start ostry  MINI TOUR DE  POLOGNE - 2 runda x 5,4 km: Świdnica, ul. Polna Droga , (linia mety)
godz. 14:30 - Przyjazd  zawodników MINI TOUR DE POLOGNE: Świdnica, ul. Polna Droga

14.09.2007 PIĄTEK - JELENIA  GÓRA
Miasteczko Ruchu Drogowego – start godz. 11.30; stop godz. 17.00

15.09.2007     SOBOTA – KARPACZ
Miasteczko Ruchu Drogowego – start godz. 9.00; stop godz. 15.00
Wyścig MiniTour de Pologne 9.00 – 9.30

źródło: Plus

News Smsy premium - postępowanie UOKiK przeciwko Polkomtelowi

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciwko Polkomtelowi na usługę m.in. Czat Towarzyski świadczoną z wykorzystaniem numerów 7218 i 60228. Konsumenci, którzy złożyli reklamację są odsyłani do „zewnętrznych podmiotów”. Urząd "przygląda" się praktykom pozostałych operatorów.
czytaj więcej

News Smsy premium - postępowanie UOKiK przeciwko Polkomtelowi

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciwko Polkomtelowi na usługę m.in. Czat Towarzyski świadczoną z wykorzystaniem numerów 7218 i 60228. Konsumenci, którzy złożyli reklamację są odsyłani do „zewnętrznych podmiotów”. Urząd "przygląda" się praktykom pozostałych operatorów.
czytaj więcej

News Przewaga konkurencyjna dzięki logistyce? Kilka słów o systemie WMS

W świecie walki konkurencyjnej, gdzie oferta konkurujących sklepów czy producentów jest bardzo do siebie podobna dużą rolę zaczynają odgrywać szczegóły, takie jak szybkość dostawy, łatwość komunikacji ze sprzedającym, sposób pakowania. Szereg tych drobnych elementów wpływa na tak zwane Customer Experience, czyli doświadczenie kupującego. Pojęcie to opisuje subiektywne odczucie Klienta w procesie zakupu, od pierwszego kontaktu, aż po ostateczne użycie produktu (niekiedy również kwestie związane z obsługą posprzedażową, na przykłada w formie serwisu). Jak wpływać na Customer Experience? Jest to bardzo szerokie zagadnienie, ale jedną z form skutecznego wpływu są inwestycje w obszar logistyki w celu poprawy jej jakości, co koniec końców wpłynie na dostawę właściwego produktu, w najkrótszym możliwym czasie, do właściwego miejsca, w najlepszej możliwej cenie. czytaj więcej

News Jak VR po cichu kształtuje przyszłość inteligentnych domów

Technologia wirtualnej rzeczywistości (VR) robi furorę w różnych branżach, od gier po opiekę zdrowotną. Jednak jednym z obszarów, w którym VR po cichu wywiera znaczący wpływ, jest sfera inteligentnych domów. Wraz z rozwojem połączonych urządzeń i Internetu, VR staje się niezbędnym narzędziem dla właścicieli domów do interakcji i kontrolowania ich inteligentnych domów. W tym artykule zbadamy, w jaki sposób VR kształtuje przyszłość inteligentnych domów i potencjalne korzyści, jakie oferuje właścicielom domów. czytaj więcej

News Jak rozpoznać potencjał bezlusterkowca Canon w fotografii?

Pierwsze aparaty pozbawione lustra zyskały popularność dzięki niewielkiej wadze i kompaktowym gabarytom, co umożliwiło wygodniejsze korzystanie z nich w terenie. Dziś zainteresowanie tym segmentem systematycznie rośnie, a producenci prześcigają się w udoskonalaniu kolejnych generacji. W przypadku marki Canon od kilku lat trwa intensywny rozwój nowych rozwiązań, które sprostają oczekiwaniom zarówno początkujących miłośników fotografii, jak i profesjonalistów. Nowoczesne modele oferują rewelacyjną jakość obrazu, a dostępność coraz większej liczby dedykowanych obiektywów sprawia, że można je dopasować do rozmaitych potrzeb. Dzięki temu bezlusterkowiec Canon nie jest już traktowany jako sprzęt „do torby podróżnej”, lecz pełnoprawne narzędzie kreatywnego działania. czytaj więcej

News Ultrahuman vs. inne smart ringi - co wyróżnia ten model?

Smart ringi zdobywają coraz większą popularność wśród osób dbających o zdrowie i nowoczesny styl życia. Nic dziwnego — te małe urządzenia oferują niesamowite możliwości, umożliwiając monitorowanie wielu aspektów naszej aktywności i zdrowia. Jednym z ciekawszych modeli, który zdobywa uznanie na rynku, jest Ultrahuman. Jak wypada na tle innych smart ringów dostępnych na polskim rynku? Przyjrzyjmy się bliżej jego cechom i funkcjonalnościom, które sprawiają, że warto się nim zainteresować. czytaj więcej