Archiwalne

Bystrzaki Plusa Zimowa Akademia Bezpieczeństwa

18.01.2008

BYSTRZAKI PLUSA – Zimowa Akademia Bezpieczeństwa to kolejna edycja ogólnopolskiego, długofalowego Programu edukacyjnego poświęconego promowaniu wśród najmłodszych zasad bezpiecznego zachowania oraz kreowania wśród dzieci i młodzieży mody na aktywny, bezpieczny i zdrowy wypoczynek.

Zimowa Akademia Bezpieczeństwa jest adresowana do dzieci w wieku 7-12 lat. Ma na celu uwrażliwienie najmłodszych na kwestie bezpiecznego uprawiania sportów zimowych, a w szczególności jazdy na nartach i snowboardzie. Już od najbliższej soboty, przez kolejne, cztery zimowe weekendy:

  • 19 – 20 Stycznia 2008 Zakopane – Małe Ciche
  • 26 – 27 Stycznia 2008 Kluszkowce – Czorsztyn-Ski
  • 2 – 3 Lutego 2008 Myślenice – Zarabie Sport
  • 9 – 10 Lutego 2008 Krynica Zdrój – Jaworzyna Krynicka

odbywać się będą zajęcia w ramach Zimowej Akademii Bezpieczeństwa. Instruktorzy narciarstwa i snowboardu prowadzić będą specjalnie przygotowane kursy dla najmłodszych poświęcone kwestiom bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich w myśl zasady „bawiąc - uczyć”.

W specjalnie przygotowanych namiotach przeprowadzone zostaną liczne konkursy i zabawy, a wszystkim uczestnikom zajęć na stoku, którzy prawidłowo odpowiedzą na pytania instruktorów wręczone zostaną nagrody. Udział w akcji jest bezpłatny. Zajęcia na stoku to teoretyczne i praktyczne ćwiczenia z jazdy na nartach i snowboardzie. Każdy uczestnik kursu w Zimowej Akademii Bezpieczeństwa pozna dekalog Międzynarodowej Organizacji Narciarskiej. Dekalog dostępny jest także w serwisie internetowym Zimowej Akademii Bezpieczeństwa http://www.bystrzakiplusa.pl/.

„Bystrzaki to całoroczny kompleksowy program, obejmujący kilka płaszczyzn - mówi Alina Urban, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Polkomtel S.A.- skutecznie wspieramy od wielu lat ratowników GOPR i TOPR, jednocześnie przeprowadzamy akcje i tworzymy letnie i zimowe programy, których celem jest prewencja, edukacja oraz uwrażliwienie na sprawy bezpieczeństwa. To pierwsze tak całościowe podejście do kwestii bezpieczeństwa, nie tylko najmłodszych”.

Zimowa Akademia Bezpieczeństwa angażuje także dorosłych, którzy mają szansę przypomnienia sobie zasad bezpiecznego poruszania się po stoku. BYSTRZAKI PLUSA Zimowa Akademia Bezpieczeństwa to kolejna akcja edukacyjna, której sponsorem jest POLKOMTEL operator sieci PLUS, a której adresatami są najmłodsi. We wrześniu z sukcesem przeprowadzona została akcja promująca zasady bezpiecznej jazdy na rowerze. Teraz BYSTRZAKI PLUSA pojawiają się na górskich stokach, na których PLUS obecny jest już od blisko 8 lat wspierając i aktywnie współpracując z ratownikami górskimi.

BYSTRZAKI PLUSA są rozwinięciem programu społecznego operatora sieci Plus, którego celem jest promocja zasad bezpiecznej turystyki i wypoczynku. Do tej pory operator sieci Plus zbudował we współpracy z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz Górskim Ochotniczym Pogłowiem Ratunkowym Zintegrowany System Ratownictwa w górach, którego głównym elementem jest numer ratunkowy 601 100 300. Uruchomił także analogiczny system we współpracy z WOPR na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich oraz nad Morzem.

Zintegrowany System Ratownictwa w górach wykorzystuje dwa centra koordynacji: w Rabce dla GOPR (koordynuje większość prac oraz akcji ratowniczych prowadzonych przez 7 regionalnych grup GOPR od Bieszczad po Karkonosze) oraz w Zakopanem dla TOPR. O skuteczności i użyteczności systemu najlepiej świadczą statystyki. Od chwili udostępnienia numeru ratunkowego w górach do dzisiaj ratownicy korzystający z Zintegrowanego Systemu Ratownictwa odnotowali kilkadziesiąt tysięcy zgłoszeń. Udzielono pomocy kilkunastu tysiącom osób znajdującym się w stanie zagrożenia życia bądź zdrowia.

źródło: Plus

News Smsy premium - postępowanie UOKiK przeciwko Polkomtelowi

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciwko Polkomtelowi na usługę m.in. Czat Towarzyski świadczoną z wykorzystaniem numerów 7218 i 60228. Konsumenci, którzy złożyli reklamację są odsyłani do „zewnętrznych podmiotów”. Urząd "przygląda" się praktykom pozostałych operatorów.
czytaj więcej

News Smsy premium - postępowanie UOKiK przeciwko Polkomtelowi

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciwko Polkomtelowi na usługę m.in. Czat Towarzyski świadczoną z wykorzystaniem numerów 7218 i 60228. Konsumenci, którzy złożyli reklamację są odsyłani do „zewnętrznych podmiotów”. Urząd "przygląda" się praktykom pozostałych operatorów.
czytaj więcej

News Artykuł ekspercki: AIoT (Artificial Intelligence of Things) - przyszłość w transporcie i magazynowaniu produktów wrażliwych

Integracja sztucznej inteligencji i Internetu Rzeczy (AIoT) wyznacza nowe standardy w transporcie i magazynowaniu produktów wrażliwych, takich jak leki czy żywność. Dzięki możliwościom precyzyjnego monitorowania, przewidywania awarii oraz optymalizacji procesów w czasie rzeczywistym, AIoT staje się nieodzownym narzędziem do minimalizowania strat i zapewnienia zgodności z wymogami prawa. czytaj więcej

News Czym jest audyt infrastruktury i bezpieczeństwa IT?

Audyt infrastruktury i bezpieczeństwa IT to kluczowy proces, który pozwala przedsiębiorstwom na zidentyfikowanie i ocenę stanu swoich systemów informatycznych oraz zabezpieczeń. W obliczu rosnących zagrożeń związanych z bezpieczeństwem danych, przeprowadzenie audytu staje się nie tylko zalecane, ale wręcz niezbędne. Dzięki audytowi IT organizacje mogą poprawić wydajność infrastruktury IT oraz zwiększyć poziom bezpieczeństwa informacji i danych osobowych. W niniejszym artykule przyjrzymy się temu, czym jest audyt infrastruktury IT oraz audyt bezpieczeństwa IT, a także jakie korzyści przynosi ich przeprowadzenie. czytaj więcej

News Unijne rozporządzenie w sprawie maszyn - jakie zmiany?

Unijne rozporządzenie w sprawie maszyn będzie obowiązywać od 20 stycznia 2027 roku. Weszło ono w życie we wszystkich państwach członkowskich 19 lipca 2023 r., 20 dni po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Producenci maszyn mają teraz czas na spełnienie nowych wymogów bezpieczeństwa dotyczących urządzeń i maszyn. czytaj więcej